Zakup i dostawa 2 szt. przenośnych, ręcznych, wielofunkcyjnych spektrometrów promieniowania gamma i neutronowego z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Zakup i dostawa 2 szt. przenośnych, ręcznych, wielofunkcyjnych spektrometrów promieniowania gamma i neutronowego z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) dostawy i uruchomienia urządzeń, określonych w OPZ oraz wszystkich czynności niezbędnych do poprawnej i bezawaryjnej pracy urządzeń w miejscu ich użytkowania; 2) udzielenia gwarancji na zasadach przewidzianych w Umowie, w tym wykonywania przeglądów technicznych zgodnie z zapisami Umowy oraz według zaleceń producenta określonych w dokumentacji technicznej urządzeń, jednak nie rzadziej niż co pół roku w okresie gwarancji; Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert opisane w pkt 13.4 Rozdział 13 SWZ. 3) przeprowadzenia szkolenia trenerskiego dla maksymalnie 4 osób wyznaczonych przez Zamawiającego i Użytkownika. Uczestnicy szkolenia muszą nabyć umiejętność samodzielnego prowadzenia szkoleń stanowiskowych dla nowych operatorów urządzeń w zakresie prawidłowego uruchamiania i obsługi urządzeń, zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcją obsługi; 4)aktualizacji oprogramowania i wbudowanej aplikacji w okresie obowiązywania gwarancji, w przypadku wprowadzenia przez producenta nowego oprogramowania i wbudowanej aplikacji lub ich nowych wersji. OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ oraz PPU stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-21 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup i dostawa 2 szt. przenośnych, ręcznych, wielofunkcyjnych spektrometrów promieniowania gamma i neutronowego z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.
Numer referencyjny: BOU-V.272.56.2026
Krótki opis:
Zakup i dostawa 2 szt. przenośnych, ręcznych, wielofunkcyjnych spektrometrów promieniowania gamma i neutronowego z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) dostawy i uruchomienia urządzeń, określonych w OPZ oraz wszystkich czynności niezbędnych do poprawnej i bezawaryjnej pracy urządzeń w miejscu ich użytkowania; 2) udzielenia gwarancji na zasadach przewidzianych w Umowie, w tym wykonywania przeglądów technicznych zgodnie z zapisami Umowy oraz według zaleceń producenta określonych w dokumentacji technicznej urządzeń, jednak nie rzadziej niż co pół roku w okresie gwarancji; Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert opisane w pkt 13.4 Rozdział 13 SWZ. 3) przeprowadzenia szkolenia trenerskiego dla maksymalnie 4 osób wyznaczonych przez Zamawiającego i Użytkownika. Uczestnicy szkolenia muszą nabyć umiejętność samodzielnego prowadzenia szkoleń stanowiskowych dla nowych operatorów urządzeń w zakresie prawidłowego uruchamiania i obsługi urządzeń, zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcją obsługi; 4)aktualizacji oprogramowania i wbudowanej aplikacji w okresie obowiązywania gwarancji, w przypadku wprowadzenia przez producenta nowego oprogramowania i wbudowanej aplikacji lub ich nowych wersji. OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ oraz PPU stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: BOU-V.272.56.2026
Opis zamówienia:
Zakup i dostawa 2 szt. przenośnych, ręcznych, wielofunkcyjnych spektrometrów promieniowania gamma i neutronowego z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) dostawy i uruchomienia urządzeń, określonych w OPZ oraz wszystkich czynności niezbędnych do poprawnej i bezawaryjnej pracy urządzeń w miejscu ich użytkowania; 2) udzielenia gwarancji na zasadach przewidzianych w Umowie, w tym wykonywania przeglądów technicznych zgodnie z zapisami Umowy oraz według zaleceń producenta określonych w dokumentacji technicznej urządzeń, jednak nie rzadziej niż co pół roku w okresie gwarancji; Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert opisane w pkt 13.4 Rozdział 13 SWZ. 3) przeprowadzenia szkolenia trenerskiego dla maksymalnie 4 osób wyznaczonych przez Zamawiającego i Użytkownika. Uczestnicy szkolenia muszą nabyć umiejętność samodzielnego prowadzenia szkoleń stanowiskowych dla nowych operatorów urządzeń w zakresie prawidłowego uruchamiania i obsługi urządzeń, zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcją obsługi; 4) aktualizacji oprogramowania i wbudowanej aplikacji w okresie obowiązywania gwarancji, w przypadku wprowadzenia przez producenta nowego oprogramowania i wbudowanej aplikacji lub ich nowych wersji. OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ oraz PPU stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 7 SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. 2. O dzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący: zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje należycie, co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie co najmniej jednego spektrometru do wykrywania materiałów radioaktywnych/ promieniotwórczych lub innych niebezpiecznych materiałów/substancji. Szczegółowy zakres jest opisany w dokumentach zamówienia.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Aparatura do mierzenia promieniowania 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Termin realizacji zamówienia
Możliwość detekcji promieniowania alfa i beta
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-feb2fd46-24ee-4dce-9a3d-64e0cd8b378f
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-21 11:00:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 2.070,00 zł. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku z następujących form: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). Szczegóły zostały opisane w dokumentach zamówienia.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5251008875
Adres pocztowy: Pl. Bankowy 3/5
Kod pocztowy: 00-950
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetarg@mazowieckie.pl 📧
Telefon: +48 22 695 60 61 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-feb2fd46-24ee-4dce-9a3d-64e0cd8b378f 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-feb2fd46-24ee-4dce-9a3d-64e0cd8b378f 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 4587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Szczegółowo opisane w rozdziale 18 Specyfikacji Warunków Zamówienia
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582062 (2026-08-21)