Zakup i dostawa sprzętu oraz wyposażenia na potrzeby przeprowadzenia kursów zawodowych w jednostkach penitencjarnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Lublinie
Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie
Kategoria przedmiotu zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień CPV: 42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne 44511200-7 - Narzędzia ogrodnicze 42642100-9 - Obrabiarki do obróbki drewna Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu oraz wyposażenia na potrzeby przeprowadzenia kursów zawodowych w jednostkach penitencjarnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Lublinie. Przedmiot zamówienia podzielono na 4 części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej lub kilku części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Projekt umowy stanowi załącznik nr 8 do SWZ. Dostawy sprzętu realizowane będą transportem zapewnionym przez Wykonawcę, na jego koszt i ryzyko, do jednostek penitencjarnych wskazanych w pkt. 1 OPZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1)dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji nie wcześniej niż 2025), nieużywanego, wolnego od wszelkich wad fizycznych i prawnych, kompletnego i zgodnego z dokumentacją producenta sprzętu w zakresie określonym w formularzu ofertowym wraz z ich transportem, wniesieniem, ustawieniem w miejscach wskazanych przez Zamawiającego; 2)dostarczenie wraz ze sprzętem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim; 3)dostarczenie sprzętu spełniającego zasadnicze wymogi dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska tj. zawierającego oznakowanie CE. 4)dostarczenie dokumentacji technicznej, użytkowej związanej z przedmiotem zamówienia, wraz z wymaganymi deklaracjami, atestami i certyfikatami; 5)gwarancję jakości udzieloną na okres wynikający z oferty Wykonawcy na dostarczony sprzęt i na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Dostarczony sprzęt musi być wyposażony we wszystkie niezbędne przewody podłączeniowe (zakończone stykiem według standardu obowiązującego w Polsce) i zasilacze tzn. będzie kompletny i gotowy do uruchomienia. Z uwagi na wielomiejscowy charakter dostawy, Zamawiający przewidział ustalenie kolejności i terminów cząstkowych dostaw w harmonogramie, który będzie podlegał uzgodnieniu po zawarciu umowy, przy zachowaniu określonego w SWZ terminu końcowego realizacji zamówienia. Dostawy będą realizowane do funkcjonujących jednostkach penitencjarnych. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie tych jednostek. Zamawiający wymaga, aby dostawy były wykonywane w dni robocze w godzinach od 8:00 do 14:00. Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się po dokonaniu odbioru przez Zamawiającego w dniu podpisaniu protokołu odbioru. Wykonawca w ramach kryteriów oceny ofert i złożonej oferty może zaproponować dłuższy okres gwarancji. Zamawiający ustala, że 96 godzin stanowi maksymalny czas reakcji serwisowej. Wykonawca w ramach kryteriów oceny ofert i złożonej oferty może zaproponować krótszy czas reakcji serwisowej.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-06-22. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-05-14.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co?- • Narzędzia ręczne › Narzędzia ogrodnicze
- • Obrabiarki do obróbki drewna, kości, korka, gumy lub twardych tworzyw sztucznych › Obrabiarki do obróbki drewna
- • Pneumatyczne lub silnikowe narzędzia ręczne › Ręczne narzędzia elektromechaniczne
- • Lubelskie › Lubelski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup i dostawa sprzętu oraz wyposażenia na potrzeby przeprowadzenia kursów zawodowych w jednostkach penitencjarnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Lublinie
Numer referencyjny:
OI.FERS.2230.LUB.1.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Maszyny przemysłowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część 1
Tytuł: Narzędzia i sprzęt ogrodniczy
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Nowa 64
Kod pocztowy: 22-500
Miejscowość: Hrubieszów
Adres pocztowy: ul. Południowa 5
Kod pocztowy: 20-482
Miejscowość: Lublin
Adres pocztowy: ul. Owocowa 7
Kod pocztowy: 24-300
Miejscowość: Opole Lubelskie
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji (G)
Kryterium jakości (waga): 30
Kryterium jakości (nazwa): Czas reakcji serwisowej (S)
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część 2
Tytuł: Maszyny stolarskie
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Kolejowa 112
Kod pocztowy: 22-100
Miejscowość: Chełm
Adres pocztowy: ul. Okrzei 14
Kod pocztowy: 22-400
Miejscowość: Zamość
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część 3
Tytuł: Narzędzia i wyposażenie ogólnobudowlane
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Prosta 33
Kod pocztowy: 21-500
Miejscowość: Biała Podlaska
Adres pocztowy: ul. Hrubieszowska 40
ul. Żołnierzy WiN 19
Kod pocztowy: 22-200
Miejscowość: Włodawa
Adres pocztowy: ul. Poniatowskiego 27
Kod pocztowy: 22-300
Miejscowość: Krasnystaw
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część 4
Tytuł: Część 4 – Sprzęt komputerowy
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Narzędzia 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-22 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-22 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Strona prowadzonego postępowania tj. ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-06-22 12:15:00 📅
Miejsce: Strona prowadzonego postępowania tj. ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 9461814082
Adres pocztowy: Południowa 5
Kod pocztowy: 20-482
Miasto pocztowe: Lublin
Region: Lubelski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sławomir Nizioł
E-mail: oisw_lublin@sw.gov.pl 📧
Telefon: +48 817104582 📞
Fax: +48 817440500 📠
URL: www.sw.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://oiswlublin.bip.gov.pl/search/publiccontracts/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Identyfikator funduszy UE: FERS.04.08-IP.06-0001/23-00
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 094-339352 (2026-05-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 485178.77 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 110330.95 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 106853.51 💰
Nazwa projektu lub programu finansowanego przez UE: Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) (2021/2027)
Identyfikator funduszy UE: FERS.04.08-IP.06-0001/23-00
Opis
Tytuł: CZĘŚĆ 1 - Narzędzia i sprzęt ogrodniczy
CZĘŚĆ 2 - Maszyny stolarskie
CZĘŚĆ 3 - Narzędzia i wyposażenie ogólnobudowlane
CZĘŚĆ 4 – Sprzęt komputerowy
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
OI.FERS.2230.LUB.1.1.2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-05 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 110330.95 💰
Najniższa oferta: 106853.51 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 110330.95 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
PRZYDATNY - cz. 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Przydatny
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Przydatny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 9372768044
Adres pocztowy: ul. Usługowa 4
Kod pocztowy: 43-392
Miasto pocztowe: Międzyrzecze Dolne
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 79296.34 💰
Najniższa oferta: 63476.4 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 79296.34 PLN 💰
Identyfikator oferty:
PRZYDATNY - cz. 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 164064.48 💰
Najniższa oferta: 147176.88 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 164064.48 PLN 💰
Identyfikator oferty:
PRZYDATNY - cz. 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 5
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 5
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 5
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 157791.42 💰
Najniższa oferta: 117187.02 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 131 487 PLN 💰
Identyfikator oferty:
X3D - cz. 4
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: X3D
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: X3D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 8421781039
Adres pocztowy: ul. Ceynowy 21
Kod pocztowy: 77-100
Miasto pocztowe: Bytów
Region: Słupski 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 169-603316 (2026-09-01)
- Maszyny przemysłowe (>20 nowe zamówienia)
- Maszyny do obróbki żywności, napojów i tytoniu oraz podobne części
- Maszyny do produkcji papieru i tektury
- Maszyny do produkcji wyrobów włókienniczych, odzieży i skóry (1)
- Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej (16)
- Obrabiarki (8)
- Piece przemysłowe lub laboratoryjne, piece do spopielania i paleniska (3)
- Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia (>20)
- Urządzenia chłodzące i wentylacyjne (9)
- Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe oraz ich części (15)