Zakup stałych stacji monitoringu hałasu

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 35 kompletów aparatury pomiarowej (zwanych dalej stacjami monitoringu hałasu) do monitoringu hałasu komunikacyjnego. W skład każdego kompletu wchodzi: 1 miernik poziomu dźwięku, 1 stacja pogodowa oraz 1 system rejestracji struktury ruchu pojazdów wraz z zasilaniem (stałe łącze prądowe oraz akumulator podtrzymujący), statywami i oprzyrządowaniem umożliwiającym zamontowanie zestawu na ścianie budynku lub, w przypadku montażu na stacji monitoringu jakości powietrza, na kontenerze lub maszcie. Stacje powinny mieć możliwość całorocznego pomiaru i przesyłania niezbędnych danych pomiarowych na serwer GIOŚ oraz posiadać oprogramowanie sterujące, a także oprogramowanie do analizy danych zgodnie z wymaganiami metodycznymi (w tym automatyczne rozpoznawanie i klasyfikacja źródeł hałasu, obliczanie wskaźników środowiskowych, raportowanie danych). Zamówienie obejmuje również dostawę stacji monitoringu hałasu do wskazanych lokalizacji wraz z ich montażem i sprawdzeniem działania we wskazanych lokalizacjach na terenie 19 miast położonych w 14 województwach (dokładny wykaz lokalizacji stacji znajduje się w załączniku do umowy), a także 2-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania on-line oraz 1-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania w każdym z miast.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup stałych stacji monitoringu hałasu
Numer referencyjny: DAG-WZP.26.1.66.2026.PC
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 35 kompletów aparatury pomiarowej (zwanych dalej stacjami monitoringu hałasu) do monitoringu hałasu komunikacyjnego. W skład każdego kompletu wchodzi: 1 miernik poziomu dźwięku, 1 stacja pogodowa oraz 1 system rejestracji struktury ruchu pojazdów wraz z zasilaniem (stałe łącze prądowe oraz akumulator podtrzymujący), statywami i oprzyrządowaniem umożliwiającym zamontowanie zestawu na ścianie budynku lub, w przypadku montażu na stacji monitoringu jakości powietrza, na kontenerze lub maszcie. Stacje powinny mieć możliwość całorocznego pomiaru i przesyłania niezbędnych danych pomiarowych na serwer GIOŚ oraz posiadać oprogramowanie sterujące, a także oprogramowanie do analizy danych zgodnie z wymaganiami metodycznymi (w tym automatyczne rozpoznawanie i klasyfikacja źródeł hałasu, obliczanie wskaźników środowiskowych, raportowanie danych). Zamówienie obejmuje również dostawę stacji monitoringu hałasu do wskazanych lokalizacji wraz z ich montażem i sprawdzeniem działania we wskazanych lokalizacjach na terenie 19 miast położonych w 14 województwach (dokładny wykaz lokalizacji stacji znajduje się w załączniku do umowy), a także 2-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania on-line oraz 1-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania w każdym z miast.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia do pomiaru natężenia hałasu 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: DAG-WZP.26.1.66.2026.PC
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 35 kompletów aparatury pomiarowej (zwanych dalej stacjami monitoringu hałasu) do monitoringu hałasu komunikacyjnego. W skład każdego kompletu wchodzi: 1 miernik poziomu dźwięku, 1 stacja pogodowa oraz 1 system rejestracji struktury ruchu pojazdów wraz z zasilaniem (stałe łącze prądowe oraz akumulator podtrzymujący), statywami i oprzyrządowaniem umożliwiającym zamontowanie zestawu na ścianie budynku lub, w przypadku montażu na stacji monitoringu jakości powietrza, na kontenerze lub maszcie. Stacje powinny mieć możliwość całorocznego pomiaru i przesyłania niezbędnych danych pomiarowych na serwer GIOŚ oraz posiadać oprogramowanie sterujące, a także oprogramowanie do analizy danych zgodnie z wymaganiami metodycznymi (w tym automatyczne rozpoznawanie i klasyfikacja źródeł hałasu, obliczanie wskaźników środowiskowych, raportowanie danych). Zamówienie obejmuje również dostawę stacji monitoringu hałasu do wskazanych lokalizacji wraz z ich montażem i sprawdzeniem działania we wskazanych lokalizacjach na terenie 19 miast położonych w 14 województwach (dokładny wykaz lokalizacji stacji znajduje się w załączniku do umowy), a także 2-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania on-line oraz 1-dniowy instruktaż w zakresie obsługi stacji i oprogramowania w każdym z miast
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ i Opisie przedmiotu zamówienia
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-15 📅
Data końcowa: 2027-12-10 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Alarm
Kryterium jakości (waga): 5
Kryterium jakości (nazwa): Poziom szumów miernika <23 dB
Kryterium jakości (waga): 3
Kryterium jakości (nazwa): Ogrzewanie mikrofonu i przedwzmacniacza
Kryterium jakości (waga): 2
Kryterium jakości (nazwa): Dożywotnia gwarancja na mikrofon
Mikrofon z funkcją sprawdzania
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-21 10:30:00 📅
Miejsce:
1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe: Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku a) posiadają wiedzę i doświadczenie: Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie, co najmniej: - trzy dostawy aparatury do pomiarów hałasu z wyposażeniem zbliżonym charakterem działania do przedmiotu zamówienia wraz z mobilnym zasilaniem, na kwotę nie mniejszą niż 50 000,00 zł każda; - trzy dostawy mierników poziomu dźwięku, na kwotę nie mniejszą niż 15 000,00 zł każda oraz załączy dowody potwierdzające, że dostawy te zostały wykonane należycie (załącznik nr 8 do SWZ – Wykaz dostaw); b) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. co najmniej: - jedną osobą władającą biegle językiem polskim w piśmie jak i w mowie, która w ostatnich trzech latach przeprowadziła co najmniej dwa szkolenia / warsztaty (w formie stacjonarnej lub online), w zakresie dotyczącym obsługi aparatury i oprogramowania tego samego typu, co oferowane przez Wykonawcę; - jedną osobą władającą biegle językiem polskim w piśmie jak i w mowie, posiadającą minimum trzy lata doświadczenia w pracy w laboratorium posiadającym akredytację w obszarze badań hałasu w zakresie obejmującym referencyjne metodyki wykonywania okresowych pomiarów hałasu wprowadzonego do środowiska w związku z eksploatacją dróg, linii kolejowych i linii tramwajowych oraz kryteria lokalizacji punktów pomiarowych oparte na wymogach zawartych w załączniku nr 3 do Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów poziomów substancji lub energii w środowisku przez zarządzającego drogą, linią kolejową, linią tramwajową, lotniskiem lub portem (Dz. U. 2011 nr 140 poz. 824) za pomocą aparatury tego samego typu, co oferowana przez Wykonawcę; - jedną osobą władająca biegle językiem polskim w piśmie jak i w mowie, posiadającą uprawnienia konstrukcyjno-budowlane, pełniącą funkcje nadzoru montażu stacji. wraz z oświadczeniem potwierdzającym zakres wymaganych kwalifikacji, zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ – Wykaz osób.
Pokaż więcej
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
wymaga od wykonawców działających wspólnie zawarcia umowy konsorcjum lub innego porozumienia, które regulują zasady współpracy wykonawców przy realizacji zamówienia publicznego
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne:
Zamawiający wykluczy z postępowania o zamówienie Wykonawców wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L.2025.2033) wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 507).
Pokaż więcej
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 10
Art. 108 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2
Art. 108 ust. 1 pkt 1 h) i pkt 2
Art. 108 ust. 1 pkt 3
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 i ust. 2
Art. 108 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 8, 10

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Krajowy numer rejestracyjny: 526-16-50-857
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/134
Kod pocztowy: 00-805
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@gios.gov.pl 📧
Telefon: +48225775112 📞
URL: https://www.gov.pl/gios 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa
Identyfikator funduszy UE: Zamówienie realizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytet: FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, działanie FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, w ramach umowy FENX.01.05-IW.01-0137/24 pn.: „Wzmocnienie PMŚ w zakresie stanu akustycznego środowiska i obserwacji zmian – zakup stałych stacji monitoringu hałasu
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; Zamawiający informuje, że będzie żądał oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia - JEDZ), wyłącznie od Wykonawcy którego oferta została najwyżej oceniona (art. 139 ust. 2); 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 oraz 10 i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji (...) i art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 8833/2014 z dnia 31.07.2014r (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L.2025.2033); 3. Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia; 4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania zgodnie z art. 257 ustawy Pzp; 5. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert Z względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ w tym zakresie.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Określone w Dziale IX Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-580949 (2026-08-19)