ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ DRZEW I KRZEWÓW DLA ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ SP. Z O.O. – Z PODZIAŁEM NA DWA ZADANIA
Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Zielonej Górze
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą drzew i krzewów dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zielonej Górze, z podziałem na dwa zadania: Zadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą drzew; Zadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą krzewów. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ dla każdego zadania osobno, oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ dla każdego zadania osobno.
TerminDeadline 2026-09-14
Kto? Co?- • Produkty szkółek leśnych › Drzewa
- • Rośliny › Krzewy
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą drzew i krzewów dla zakładu gospodarki komunalnej sp. z o.o. – z podziałem na dwa zadania
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Rośliny 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Zadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą drzew
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi: Drzewa
📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Zadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą krzewów
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi: Krzewy
📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 12:35:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 12:35:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Zielonej Górze
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Zjednoczenia 110 C
Kod pocztowy: 65-120
Miasto pocztowe: Zielona Góra
Region: Zielonogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: dzial.zamowien@zgk.net.pl 📧
Telefon: +48683229162 📞
URL: https://www.zgk.net.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 157-567561 (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą drzew i krzewów dla zakładu gospodarki komunalnej sp. z o.o. – z podziałem na dwa zadania
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą drzew i krzewów dla Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zielonej Górze, z podziałem na dwa zadania:
Zadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą drzew;
Zadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą krzewów.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ dla każdego zadania osobno, oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ dla każdego zadania osobno.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Rośliny 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Zadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą drzew
Opis zamówienia:
1. Zadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą drzew.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ dla zadania nr 1, oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ dla zadania nr 1.
Pokaż więcej
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z działem XIV pkt 25 Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Formularz oferty zgodny z Załącznikiem nr 4 do SWZ;
2) Formularz cenowy zgodny z Załącznikiem nr 5 do SWZ odrębny dla każdego zadania;
3) Oświadczenie na podstawie art. 117 ust. 4 PZP w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie wymagań określonych w Rozdziale VIII zgodne z Załącznikiem nr 3 do SWZ – jeżeli dotyczy;
4) Pełnomocnictwo, jeśli wymagane:
• Gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy.
• W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych Wykonawców należy załączyć do oferty.
• Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy;
- wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby;
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania
• Wymagana forma:
Pełnomocnictwo przekazuje się w formie elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę.
W przypadku, gdy zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej
i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Przez cyfrowe odwzorowanie, rozumieć dokument elektroniczny będący kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej, umożliwiający zapoznanie się z tą treścią i jej zrozumienie, bez konieczności bezpośredniego dostępu do oryginału.
Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje odpowiednio wykonawca, wykonawca wspólnie ubiegający się
o udzielenie zamówienia, podmiot udostępniający zasoby lub podwykonawca, w zakresie dokumentów potwierdzających umocowanie do reprezentowania, które każdego z nich dotyczą lub notariusz.
5) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentu w przypadku wskazania przez niego
w formularzu oferty na str. 1, wg załącznika nr 4 do SWZ, danych umożliwiających dostęp do tych dokumentów w ogólnodostępnych i bezpłatnych bazach danych Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, z których możliwe jest uzyskanie tego dokumentu przez Zamawiającego.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia przedmiotu umowy o zakres objęty prawem opcji 100% wartości brutto umowy w okresie trwania umowy. Szczegółowe zagadnienia dotyczące prawa opcji uregulowane są we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ odrębne dla każdego zadania.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Zadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą krzewów
Opis zamówienia:
1. Zadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą krzewów.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ dla zadania nr 2, oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ dla zadania nr 2.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 12:35:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 12:35:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Zielonej Górze
Krajowy numer rejestracyjny:
9291935785
Adres pocztowy: Zjednoczenia 110 C
Kod pocztowy: 65-120
Miasto pocztowe: Zielona Góra
Region: Zielonogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: dzial.zamowien@zgk.net.pl 📧
Telefon: +48683229162 📞
URL: https://www.zgk.net.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_zielonagora 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: w art. 108 ust. 1, 2 PZP , tj.: a) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:-udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,-handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,-którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024r. Poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930),b) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, c) charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, d) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745),e) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, f) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; g) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusz w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; h) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; i)wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; j)jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; k) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 2) w art. 109 ust. 1 pkt 5), 7) PZP, tj.: a)który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów; b) który z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady. 3) w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2025 poz. 514) tj. Zgodnie z zapisami Działu IX SWZ. 4) w art. 5k ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z uwagi na zakaz udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zgodnie z zapisami Działu IX SWZ. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 PZP. W przypadku posługiwania się przez Wykonawcę certyfikatem wykonawcy wydanym zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, obejmującym brak podstaw wykluczenia, Zamawiający uzna brak podstaw wykluczenia wyłącznie w zakresie objętym ważnym certyfikatem wykonawcy. Jeżeli certyfikat wykonawcy obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia wymaganych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak pozostałych podstaw wykluczenia na zasadach określonych w niniejszym SWZ
Zgodnie z zapisami działu X Podmiotowe środki dowodowe, Oświadczenia, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw wykluczenia, tj: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – Zamawiający działając na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia aktualnego oświadczenia potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp. Oświadczenie to, składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”, według załącznika 10 do SWZ - plik należy pobrać, zapisać i rozpakować na swoim komputerze lub w wersji elektronicznej zgodnie z zapisami Działu X SWZ. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania , podmiotowych środków dowodowych tj.: 1) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów– załącznik nr 8 do SWZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego w zakresie o których mowa w art. 108 ust.1 pkt. 3, 4, 5, 6 ustawy Pzp - załącznik nr 6 do SWZ; 3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w ramach sankcji wprowadzonych w celu przeciwdziałania wspierania agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę - załącznik nr 9, 9.1. ; 4) Oświadczenie Wykonawcy z art. 5 k Rozporządzenia 833/2014 - załącznik nr 7 do SWZ; 5) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy; 6) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy PZP. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia, Podmiotowych środków dowodowych i innych dokumentów określono w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Zgodnie z Działem XXIII Zamawiający przewiduje możliwości zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 PZP oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym zał. nr 2 do SWZ.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przepisów ustawy przez Zamawiającego. Środki ochrony prawnej nie przysługują podmiotom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w ustawie, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Odwołanie przysługuje na:
a) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, w tym projektowane postanowienia umowy,
b) zaniechanie czynności, do której Zamawiający był zobowiązany,
c) zaniechanie przeprowadzenia postępowania, mimo takiego obowiązku.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz przekazuje jego kopię Zamawiającemu przed upływem terminu do jego wniesienia.
5. Odwołanie wnosi się w terminie:
a) wobec treści ogłoszenia lub dokumentów zamówienia:
- 10 dni od publikacji (postępowania powyżej progów UE),
- 5 dni od publikacji (postępowania poniżej progów UE);
b) wobec czynności Zamawiającego:
- 10 dni (powyżej progów UE) lub 5 dni (poniżej progów UE) – gdy informacja została przekazana elektronicznie,
- 15 dni (powyżej progów UE) lub 10 dni (poniżej progów UE) – w pozostałych przypadkach;
c) w innych przypadkach:
- 10 dni (powyżej progów UE) lub 5 dni (poniżej progów UE) od dnia powzięcia informacji o okolicznościach stanowiących podstawę wniesienia odwołania.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przysługuje skarga do sądu zamówień publicznych (Sąd Okręgowy w Warszawie), wnoszona za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 157-567561 (2026-08-14)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Produkty rolnictwa, hodowli, rybołówstwa, leśnictwa i podobne (>20 nowe zamówienia)