1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, jednakowych, nieużywanych, kompletnych, wolnych od wad fizycznych i prawnych trenażerów procedury histerotomii ratunkowej wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, montażem (jeżeli dotyczy) oraz uruchomieniem z wykazaniem poprawności działania wszystkich funkcji przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie instruktażu/szkolenia dla wskazanego personelu Zamawiającego w siedzibie przy ul. Księżycowej 5 w Warszawie. Trenażery muszą umożliwiać przeprowadzenie szkolenia praktycznego z zakresu histerotomii ratunkowej w sytuacjach zatrzymania krążenia u ciężarnej lub bezpośredniego zagrożenia życia matki i płodu, umożliwiając ćwiczenie techniki zabiegu, a także naukę współpracy i kontrolowania sytuacji przez zespół medyczny w warunkach odpowiadających rzeczywistym scenariuszom klinicznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą dwóch trenażerów procedury histerotomii ratunkowej.
Numer referencyjny: Nr sprawy: ZP/8/VIII/2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, jednakowych, nieużywanych, kompletnych, wolnych od wad fizycznych i prawnych trenażerów procedury histerotomii ratunkowej wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, montażem (jeżeli dotyczy) oraz uruchomieniem z wykazaniem poprawności działania wszystkich funkcji przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie instruktażu/szkolenia dla wskazanego personelu Zamawiającego w siedzibie przy ul. Księżycowej 5 w Warszawie. Trenażery muszą umożliwiać przeprowadzenie szkolenia praktycznego z zakresu histerotomii ratunkowej w sytuacjach zatrzymania krążenia u ciężarnej lub bezpośredniego zagrożenia życia matki i płodu, umożliwiając ćwiczenie techniki zabiegu, a także naukę współpracy i kontrolowania sytuacji przez zespół medyczny w warunkach odpowiadających rzeczywistym scenariuszom klinicznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, jednakowych, nieużywanych, kompletnych, wolnych od wad fizycznych i prawnych trenażerów procedury histerotomii ratunkowej wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, montażem (jeżeli dotyczy) oraz uruchomieniem z wykazaniem poprawności działania wszystkich funkcji przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie instruktażu/szkolenia dla wskazanego personelu Zamawiającego w siedzibie przy ul. Księżycowej 5 w Warszawie. Trenażery muszą umożliwiać przeprowadzenie szkolenia praktycznego z zakresu histerotomii ratunkowej w sytuacjach zatrzymania krążenia u ciężarnej lub bezpośredniego zagrożenia życia matki i płodu, umożliwiając ćwiczenie techniki zabiegu, a także naukę współpracy i kontrolowania sytuacji przez zespół medyczny w warunkach odpowiadających rzeczywistym scenariuszom klinicznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pomoce dydaktyczne📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: Nr sprawy: ZP/8/VIII/2026
Tytuł: Zakup wraz z dostawą dwóch trenażerów procedury histerotomii ratunkowej
Adres pocztowy: ul. Księżycowa 5
Kod pocztowy: 01-934
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa
🏙️
Czas trwania: 6 tygodni Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja.
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Serwis
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Adres pocztowy: ul. Księżycowa 5
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 13:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 60 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-01 13:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
Dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia Wykonawcy w zakresie…
… art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
… art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
… art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
… art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
… art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp zakresie art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
… art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia przedstawiony został w par. 10 SWZ.
„Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” (Nr projektu: FERS.01.13-IP.07-0009/25)
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające Informacje dodatkowe
1. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami uPzp dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Wartość przedmiotowego zamówienia nie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 140 000 euro.
2. Na podstawie art. 139 ust. 1 uPzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 uPzp w przypadku gdy środki na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie będzie współfinansowane w ramach projektu pn. „Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” (Nr projektu: FERS.01.13-IP.07-0009/25) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
4. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą nw. przedmiotowych środków dowodowych:
- folder lub katalog lub prospekt lub instrukcja lub inny dokument producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanego trenażera, który jednoznacznie identyfikują oferowany trenażer oraz potwierdza zgodność oferowanego trenażera z Opisem przedmiotu zamówienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się dokumentami pozyskanymi ze stron internetowych producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanych urządzeń.
Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Nie ma obowiązku tłumaczenia na język polski nazw własnych, zwyczajowo stosowanej terminologii technicznej, znaków towarowych, nazw handlowych oraz oznaczenia pochodzenia towarów.
Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający na podstawie art. 107 ust. 2 uPzp wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
5. Termin realizacji zamówienia: do 6 tygodni od dnia zawarcia umowy lecz nie później niż do dnia 30.11.2026 r.
6. Zamawiający żąda na podstawie art. 126 ust. 2 uPzp, złożenia przez Wykonawców podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia, na etapie składania ofert (wraz z ofertą).
7. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, dalej zwaną „ustawą o przeciwdziałaniu agresji”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę:
1) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji;
2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji;
3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt
3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji.
8. Wykluczenie, o którym mowa w ust. 7, następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
9. Na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. L 229 z 31.7.2014, s. 1-11, z późn. zm.) dalej: rozporządzenie Rady (UE) 833/2014,
z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego:
1) obywatelem rosyjskim, osobą fizyczną zamieszkałą w Rosji lub osobą prawną, podmiotem lub organem z siedzibą w Rosji;
2) osobą prawną, podmiotem lub organem, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów,
o których mowa w pkt 1; lub
3) osobą fizyczną lub prawną, podmiotem lub organem działającym w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w pkt 1 lub 2,
w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
10. Oferta Wykonawcy wykluczonego z postępowania na podstawie ust. 7 lub ust. 9 zostanie odrzucona.
1. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami uPzp dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Wartość przedmiotowego zamówienia nie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 140 000 euro.
2. Na podstawie art. 139 ust. 1 uPzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 uPzp w przypadku gdy środki na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie będzie współfinansowane w ramach projektu pn. „Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” (Nr projektu: FERS.01.13-IP.07-0009/25) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
4. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą nw. przedmiotowych środków dowodowych:
- folder lub katalog lub prospekt lub instrukcja lub inny dokument producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanego trenażera, który jednoznacznie identyfikują oferowany trenażer oraz potwierdza zgodność oferowanego trenażera z Opisem przedmiotu zamówienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się dokumentami pozyskanymi ze stron internetowych producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanych urządzeń.
Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Nie ma obowiązku tłumaczenia na język polski nazw własnych, zwyczajowo stosowanej terminologii technicznej, znaków towarowych, nazw handlowych oraz oznaczenia pochodzenia towarów.
Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający na podstawie art. 107 ust. 2 uPzp wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
5. Termin realizacji zamówienia: do 6 tygodni od dnia zawarcia umowy lecz nie później niż do dnia 30.11.2026 r.
6. Zamawiający żąda na podstawie art. 126 ust. 2 uPzp, złożenia przez Wykonawców podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia, na etapie składania ofert (wraz z ofertą).
7. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, dalej zwaną „ustawą o przeciwdziałaniu agresji”, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę:
1) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji;
2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji;
3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt
3 ustawy o przeciwdziałaniu agresji.
8. Wykluczenie, o którym mowa w ust. 7, następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
9. Na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. L 229 z 31.7.2014, s. 1-11, z późn. zm.) dalej: rozporządzenie Rady (UE) 833/2014,
z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego:
1) obywatelem rosyjskim, osobą fizyczną zamieszkałą w Rosji lub osobą prawną, podmiotem lub organem z siedzibą w Rosji;
2) osobą prawną, podmiotem lub organem, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów,
o których mowa w pkt 1; lub
3) osobą fizyczną lub prawną, podmiotem lub organem działającym w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w pkt 1 lub 2,
w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
10. Oferta Wykonawcy wykluczonego z postępowania na podstawie ust. 7 lub ust. 9 zostanie odrzucona.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: (22) 458 78 01📞 Organ kontrolny Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w art. 505 – 590 ustawy Pzp.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w art. 505 – 590 ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 168-602003 (2026-08-31)