Zakup zbiorników na deszczówkę w ramach projektu: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Przedmiotem zamówienia jest: zakup zbiorników na deszczówkę o pojemności 300 litrów, w ilości 2000 sztuk dla mieszkańców Starachowic oraz zbiorników 3000 l - 15 szt., 2000 l – 15 szt., 1000 l - 55 szt. dla budynków użyteczności publicznej i dla instytucji publicznych spełniających wymagania techniczne i jakościowe w ramach projektu „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia. Zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup zbiorników na deszczówkę w ramach projektu: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące
do zmian klimatu”
Numer referencyjny: ZP.271.42.2026.HE
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: zakup zbiorników na deszczówkę o pojemności 300 litrów,
w ilości 2000 sztuk dla mieszkańców Starachowic oraz zbiorników 3000 l - 15 szt., 2000 l – 15 szt., 1000 l - 55 szt. dla budynków użyteczności publicznej i dla instytucji publicznych spełniających wymagania techniczne i jakościowe w ramach projektu „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia.
Zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Przedmiotem zamówienia jest: zakup zbiorników na deszczówkę o pojemności 300 litrów,
w ilości 2000 sztuk dla mieszkańców Starachowic oraz zbiorników 3000 l - 15 szt., 2000 l – 15 szt., 1000 l - 55 szt. dla budynków użyteczności publicznej i dla instytucji publicznych spełniających wymagania techniczne i jakościowe w ramach projektu „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia.
Zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pojemniki na wodę📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 2537107.5 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.42.2026.HE
Produkty/usługi: Zbiorniki na wodę📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki
🏙️
Czas trwania: 80 dni Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin realizacji przedmiotu zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Adres pocztowy: ul. Radomska 45
Kod pocztowy: 27-200
Miejscowość: Starachowice
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Kwalifikacja podmiotowa Wykonawcy po badaniu i ocenie ofert - art. 139 ustawy Pzp. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ustawy Pzp, zgodnie z którą, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie
najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów. Więcej w pkt. 7 SWZ.
Kwalifikacja podmiotowa Wykonawcy po badaniu i ocenie ofert - art. 139 ustawy Pzp. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ustawy Pzp, zgodnie z którą, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie
najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów. Więcej w pkt. 7 SWZ.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-12 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-12 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7a5e6a1a-9267-45da-b68a-3ea5e2534d7b
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-12 12:00:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawcy muszą spełnić następujące warunki:
1) posiadać zdolność techniczną lub zawodową tj.:
a) wymagane jest wykazanie wykonanej w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert:
• minimum 1 dostawy zbiorników na deszczówkę o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł.
W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie wyżej wymieniony warunek musi spełnić co najmniej jeden z Wykonawców.
Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu NBP z dnia opublikowania ogłoszenia
o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Więcej w pkt 6 SWZ.
Wykonawcy muszą spełnić następujące warunki:
1) posiadać zdolność techniczną lub zawodową tj.:
a) wymagane jest wykazanie wykonanej w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert:
• minimum 1 dostawy zbiorników na deszczówkę o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł.
W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie wyżej wymieniony warunek musi spełnić co najmniej jeden z Wykonawców.
Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu NBP z dnia opublikowania ogłoszenia
o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Więcej w pkt 6 SWZ.
Wymagane depozyty i gwarancje:
1) W przedmiotowym postępowaniu oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą, w wysokości 50.000,00 zł.
2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu - tylko przelewem na rachunek bankowy nr 06 1240 1037 1111 0011 5988 5544 Bank PEKAO S.A., z takim wyprzedzeniem, aby wpłynęło na rachunek Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium przelewem oznacza uznanie kwoty wadium przez rachunek Zamawiającego,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Tytułem: WADIUM na przetarg Zakup zbiorników na deszczówkę w ramach projektu: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
3) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci dokumentu elektronicznego. Dowodem wniesienia wadium jest oryginał gwarancji, którą Zamawiający dysponuje i na podstawie której może dochodzić swoich roszczeń. Elektroniczna kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem nie stanowi dowodu wniesienia wadium, a jedynie jest dowodem, że takie zobowiązanie - zawarte w treści gwarancji wadialnej – istnieje.
Oferta Wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek
o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) tejże ustawy.
1) W przedmiotowym postępowaniu oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą, w wysokości 50.000,00 zł.
2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu - tylko przelewem na rachunek bankowy nr 06 1240 1037 1111 0011 5988 5544 Bank PEKAO S.A., z takim wyprzedzeniem, aby wpłynęło na rachunek Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium przelewem oznacza uznanie kwoty wadium przez rachunek Zamawiającego,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Tytułem: WADIUM na przetarg Zakup zbiorników na deszczówkę w ramach projektu: „Zielono – niebieska infrastruktura w Gminie Starachowice – kompleksowe działania dostosowujące do zmian klimatu”
3) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci dokumentu elektronicznego. Dowodem wniesienia wadium jest oryginał gwarancji, którą Zamawiający dysponuje i na podstawie której może dochodzić swoich roszczeń. Elektroniczna kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem nie stanowi dowodu wniesienia wadium, a jedynie jest dowodem, że takie zobowiązanie - zawarte w treści gwarancji wadialnej – istnieje.
Oferta Wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek
o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) tejże ustawy.
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 10
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczy art. 108 ust. 2 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp (więcej w pkt 6.I i 7 SWZ)
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (więcej w pkt 6.I SWZ). W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu (nie dotyczy składania ofert). Więcej w pkt. 8 SWZ. Warunki realizacji umowy zgodnie z projektem umowy dostępnym na stronie prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, które nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy - więcej w pkt. 19 SWZ.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (więcej w pkt 6.I SWZ). W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu (nie dotyczy składania ofert). Więcej w pkt. 8 SWZ. Warunki realizacji umowy zgodnie z projektem umowy dostępnym na stronie prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, które nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy - więcej w pkt. 19 SWZ.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +480224587801📞 Organ kontrolny Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej określone w dziale IX ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu
zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów niniejszej ustawy. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp - art. 513 ustawy Pzp. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej specyfikacji mają zastosowanie odpowiednie przepisy ustawy Pzp
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Środki ochrony prawnej określone w dziale IX ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu
zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów niniejszej ustawy. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp - art. 513 ustawy Pzp. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej specyfikacji mają zastosowanie odpowiednie przepisy ustawy Pzp
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-04Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 171-611641 (2026-09-03)