Zaopatrzenie w kruszywa do usuwania śliskości dróg gminnych, ciągów pieszych i terenów komunalnych stanowiących własność Gminy Miasto Lębork podczas Akcji Zimowej w sezonach 2026-2029
Gmina Miasto Lębork
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zapewnieniu na potrzeby Zamawiającego zaopatrzenia w kruszywa do usuwania śliskości zimowej na terenach Gminy Miasto Lębork w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. Usługa obejmuje dostawę, przechowywanie i załadunek kruszyw.
TerminDeadline 2026-10-05
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Słupski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zaopatrzenie w kruszywa do usuwania śliskości dróg gminnych, ciągów pieszych i terenów komunalnych stanowiących własność Gminy Miasto Lębork podczas Akcji Zimowej w sezonach 2026-2029
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Sól drogowa 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 2 604 750 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi: Piasek naturalny 📦
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 14
Kod pocztowy: 84-300
Miejscowość: Lębork
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Słupski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-15 📅
Data końcowa: 2029-03-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 1
Inne informacje o wznowieniu:
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 09:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi automatycznie za pośrednictwem platformy zakupowej Urzędu Miejskiego w Lęborku dostępnej pod adresem: https://umlebork.ezamawiajacy.pl. Odszyfrowanie ofert i wygenerowanie informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, odbędzie się w systemie teleinformatycznym Zamawiającego.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-05 09:15:00 📅
Miejsce:
Informacje dodatkowe:
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-21 12:00:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Miasto Lębork
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 14
Kod pocztowy: 84-300
Miasto pocztowe: Lębork
Region: Słupski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: info@um.lebork.pl 📧
Telefon: +48598624280 📞
URL: https://bip.um.lebork.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://umlebork.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres profilu nabywcy: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/316272 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/316272 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-606013 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zaopatrzenie w kruszywa do usuwania śliskości dróg gminnych, ciągów pieszych i terenów komunalnych stanowiących własność Gminy Miasto Lębork podczas Akcji Zimowej w sezonach 2026-2029
Numer referencyjny:
WIM.271.15.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zapewnieniu na potrzeby Zamawiającego zaopatrzenia w kruszywa do usuwania śliskości zimowej na terenach Gminy Miasto Lębork w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. Usługa obejmuje dostawę, przechowywanie i załadunek kruszyw.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Sól drogowa 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 2 604 750 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
WIM.271.15.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi: Piasek naturalny 📦
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 14
Kod pocztowy: 84-300
Miejscowość: Lębork
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Słupski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-15 📅
Data końcowa: 2029-03-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 1
Inne informacje o wznowieniu:
Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia na zasadach określonych w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp. Przedmiotem wznowienia zamówienia jest powtórzenie usługi polegającej na zapewnieniu na potrzeby Zamawiającego zaopatrzenia w kruszywa do usuwania śliskości zimowej na terenach Gminy Miasto Lębork po zakończeniu okresu podstawowego na kolejny sezon.
Pokaż więcej
Opcje ✅
Opis opcji:
Przedmiotem opcji jest przedłużenie świadczenia usługi po zakończeniu umowy podstawowej. W ramach opcji Zamawiający zamawia dodatkowe ilości kruszyw. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia na co najmniej 30 dni przed zakończeniem okresu podstawowego. Realizacja opcji odbywać się będzie na warunkach cenowych określonych w umowie.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 507 z późn. zm.).
2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedura odwrócona). Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z polską ustawą Prawo zamówień publicznych - tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (procedura odwrócona). Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania ofert, kryteriów oceny oraz wymaganych dokumentów znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 09:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi automatycznie za pośrednictwem platformy zakupowej Urzędu Miejskiego w Lęborku dostępnej pod adresem: https://umlebork.ezamawiajacy.pl. Odszyfrowanie ofert i wygenerowanie informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, odbędzie się w systemie teleinformatycznym Zamawiającego.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
1. Warunki realizacji umowy, w tym szczegółowe zasady płatności, waloryzacji wynagrodzenia oraz dopuszczalne zmiany umowy, zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik do SWZ.
2. [Jeśli dotyczy zatrudnienia] Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, o których mowa w Rozdziale II pkt. 2 SWZ.
Pokaż więcej
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-05 09:15:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi automatycznie za pośrednictwem platformy zakupowej Urzędu Miejskiego w Lęborku dostępnej pod adresem: https://umlebork.ezamawiajacy.pl. Odszyfrowanie ofert i wygenerowanie informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp, odbędzie się w systemie teleinformatycznym Zamawiającego.
Pokaż więcej
1. Warunki realizacji umowy, w tym szczegółowe zasady płatności, waloryzacji wynagrodzenia oraz dopuszczalne zmiany umowy, zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik do SWZ.
2. [Jeśli dotyczy zatrudnienia] Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, o których mowa w Rozdziale II pkt. 2 SWZ.
Pokaż więcej
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-21 12:00:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Miasto Lębork
Krajowy numer rejestracyjny:
770979737
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 14
Kod pocztowy: 84-300
Miasto pocztowe: Lębork
Region: Słupski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: info@um.lebork.pl 📧
Telefon: +48598624280 📞
URL: https://bip.um.lebork.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://umlebork.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres profilu nabywcy: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/316272 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://umlebork.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/316272 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcom zgodnie z przepisami Działu IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r. poz. 793). Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia – jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej;
2) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej – wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ);
3) 10 dni od dnia, w którym dowiedziano się lub przy zachowaniu należytej staranności można było się dowiedzieć o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia – wobec czynności innych niż wyżej wymienione.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-606013 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu (>20 nowe zamówienia)
- Różny sprzęt transportowy i części zapasowe (>20)
- Sprzęt drogowy (>20)
- Urządzenia wrzutowe (1)
- Sól drogowa (1)