1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zaplanowanie i realizacja kampanii Ministerstwa Finansów poprzez realizację Działań objętych Formularzem cenowym (kosztorys) Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys) /Załącznik nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy oraz opisanych w OPZ stanowiącym Załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy. 1.1. w ramach prawa opcji: 1.1.1. opcja będzie polegać na wydłużeniu zobowiązania umownego, wskazanego w pkt. 2.1 SWZ oraz w § 1 Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). Szczegółowe informacje na temat prawa opcji zawarte są w § 11 PPU. 1.1.2. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z uprawnień do prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy. 2. Szczegółowe określenie: 2.1. rodzaju Działań Wykonawcy, o których mowa w ust. 2.1, zawarte jest w Formularzem cenowym (kosztorys) stanowiącym Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys)/Załączniku nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy; 2.2. przedmiotu zamówienia zawarte jest w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU) stanowiących Załącznik H do SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do PPU. 3. Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w PPU i załącznikach do PPU.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Zaplanowanie i realizacja kampanii Ministerstwa Finansów z zakresu działalności resortu finansów
Numer referencyjny: C.660.26.BKP.B, R.20.26.DPO.G
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zaplanowanie i realizacja kampanii Ministerstwa Finansów poprzez realizację Działań objętych Formularzem cenowym (kosztorys) Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys) /Załącznik nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy oraz opisanych w OPZ stanowiącym Załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy.
1.1. w ramach prawa opcji:
1.1.1. opcja będzie polegać na wydłużeniu zobowiązania umownego, wskazanego w pkt. 2.1 SWZ oraz w § 1 Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). Szczegółowe informacje na temat prawa opcji zawarte są w § 11 PPU.
1.1.2. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z uprawnień do prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy.
2. Szczegółowe określenie:
2.1. rodzaju Działań Wykonawcy, o których mowa w ust. 2.1, zawarte jest w Formularzem cenowym (kosztorys) stanowiącym Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys)/Załączniku nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy;
2.2. przedmiotu zamówienia zawarte jest w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU) stanowiących Załącznik H do SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do PPU.
3. Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w PPU i załącznikach do PPU.
1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zaplanowanie i realizacja kampanii Ministerstwa Finansów poprzez realizację Działań objętych Formularzem cenowym (kosztorys) Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys) /Załącznik nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy oraz opisanych w OPZ stanowiącym Załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy.
1.1. w ramach prawa opcji:
1.1.1. opcja będzie polegać na wydłużeniu zobowiązania umownego, wskazanego w pkt. 2.1 SWZ oraz w § 1 Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). Szczegółowe informacje na temat prawa opcji zawarte są w § 11 PPU.
1.1.2. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z uprawnień do prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy.
2. Szczegółowe określenie:
2.1. rodzaju Działań Wykonawcy, o których mowa w ust. 2.1, zawarte jest w Formularzem cenowym (kosztorys) stanowiącym Załącznik A1 do Formularza Ofertowego – Formularz Cenowy (kosztorys)/Załączniku nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy;
2.2. przedmiotu zamówienia zawarte jest w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU) stanowiących Załącznik H do SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do PPU.
3. Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w PPU i załącznikach do PPU.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi reklamowe i marketingowe📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 4878048.78 PLN 💰
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu
Opis
Wewnętrzny identyfikator: C.660.26.BKP.B, R.20.26.DPO.G
Informacje dodatkowe:
Umowa w zakresie zamówienia podstawowego będzie realizowana przez 18 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy albo do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację Umowy, wskazanej w § 6 ust. 1 PPU, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającego na wydłużeniu okresu trwania Umowy o kolejne 18 miesięcy, po upływie terminu, o którym mowa w § 2 ust. 1 PPU.
Umowa w zakresie zamówienia podstawowego będzie realizowana przez 18 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy albo do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację Umowy, wskazanej w § 6 ust. 1 PPU, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającego na wydłużeniu okresu trwania Umowy o kolejne 18 miesięcy, po upływie terminu, o którym mowa w § 2 ust. 1 PPU.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: na terenie całego kraju
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa
🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
opcja będzie polegać na wydłużeniu zobowiązania umownego, wskazanego w pkt. 2.1 SWZ oraz w § 1 Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). Szczegółowe informacje na temat prawa opcji zawarte są w § 11 PPU.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Próbka strategii kampanii (S) - 15%
Próbka kreacji do spotu (K) - 34 %
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-17 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-17 13:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-17 13:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
dot. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający informuje, że określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie
zdolności technicznej lub zawodowej, nie stosuje poziomów zdolności określonych
w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia
2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U.2025 poz. 1235),
zwanej dalej „ustawą o certyfikacji wykonawców”, ponieważ dla przedmiotu
niniejszego zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone, w związku z czym
o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia
następujące warunki:
9.1.4.1 jeżeli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych należytym wykonywaniem, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy:
9.1.4.1.1 co najmniej 3 usługami/umowami na zakup emisji reklam lub świadczeń reklamowych w internecie, każda o wartości minimum 200 000,00 zł brutto, którego składnikami każdej był m.in zakup:
9.1.4.1.1.1 emisji w mediach społecznościowych,
9.1.4.1.1.2 emisji w platformach streamingowych lub VOD;
9.1.4.1.2 co najmniej 3 usługami/umowami na stworzenie strategii kampanii reklamowej obecnej w minimum 3 kategoriach mediów z których co najmniej jedna dotyczyła kampanii reklamowej o wartości co najmniej 1 500 000 zł brutto;
9.1.4.1.3 co najmniej 3 usługami/umowami na kreację, przygotowanie i produkcję spotu video z udziałem aktorów/statystów przeznaczonego do emisji w TV lub VOD, każda o wartości co najmniej 100 000 zł brutto;
9.1.4.1.4 co najmniej 2 usługami/umowami na kreację, przygotowanie i produkcję spotu video w całości z wykorzystaniem AI, każda o wartości co najmniej 40 000 zł brutto.
9.1.4.1.5 Zamawiający dopuszcza aby pojedyncze usługi, o których mowa w pkt. 9.1.4.1.1 - 9.1.4.1.4 wynikały z jednej umowy. Innymi słowy dopuszcza by jedna usługa/umowa potwierdzała spełnienie wymagania określonego np. w pkt. 9.1.4.1.1 oraz 9.1.4.1.2 oraz 9.1.4.1.3 oraz 9.1.4.1.4.
Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
dot. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający informuje, że określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie
zdolności technicznej lub zawodowej, nie stosuje poziomów zdolności określonych
w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia
2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U.2025 poz. 1235),
zwanej dalej „ustawą o certyfikacji wykonawców”, ponieważ dla przedmiotu
niniejszego zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone, w związku z czym
o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia
następujące warunki:
9.1.4.1 jeżeli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych należytym wykonywaniem, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy:
9.1.4.1.1 co najmniej 3 usługami/umowami na zakup emisji reklam lub świadczeń reklamowych w internecie, każda o wartości minimum 200 000,00 zł brutto, którego składnikami każdej był m.in zakup:
9.1.4.1.1.1 emisji w mediach społecznościowych,
9.1.4.1.1.2 emisji w platformach streamingowych lub VOD;
9.1.4.1.2 co najmniej 3 usługami/umowami na stworzenie strategii kampanii reklamowej obecnej w minimum 3 kategoriach mediów z których co najmniej jedna dotyczyła kampanii reklamowej o wartości co najmniej 1 500 000 zł brutto;
9.1.4.1.3 co najmniej 3 usługami/umowami na kreację, przygotowanie i produkcję spotu video z udziałem aktorów/statystów przeznaczonego do emisji w TV lub VOD, każda o wartości co najmniej 100 000 zł brutto;
9.1.4.1.4 co najmniej 2 usługami/umowami na kreację, przygotowanie i produkcję spotu video w całości z wykorzystaniem AI, każda o wartości co najmniej 40 000 zł brutto.
9.1.4.1.5 Zamawiający dopuszcza aby pojedyncze usługi, o których mowa w pkt. 9.1.4.1.1 - 9.1.4.1.4 wynikały z jednej umowy. Innymi słowy dopuszcza by jedna usługa/umowa potwierdzała spełnienie wymagania określonego np. w pkt. 9.1.4.1.1 oraz 9.1.4.1.2 oraz 9.1.4.1.3 oraz 9.1.4.1.4.
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
dot. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże się dysponowaniem zespołem, który będzie realizował przedmiot zamówienia, składającym się z::
9.1.4.2.1 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, była głównym strategiem w toku tworzenia strategii do co najmniej 3 kampanii reklamowych (strateg),
9.1.4.2.2 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, stworzyła co najmniej 2 koncepcje kreatywne do spotu wideo oraz uczestniczyła w jego produkcji i postprodukcji (dyrektor kreatywny),
9.1.4.2.3 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, była odpowiedzialna łącznie za planowanie i zakup kampanii internetowych dla minimum 3 kampanii reklamowych (media planner),
9.1.4.2.4 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert koordynowała, co najmniej 3 kampanie crossmediowe, w tym co najmniej jedną kampanię o wartości co najmniej 1 000 000,00 zł brutto (account manager);
9.1.4.2.5 Zamawiający dopuszcza spełnienie wymagań określonych w punktach 9.1.4.2.1 - 9.1.4.2.4 mniejszą liczbą osób niż 4, jednak jedna osoba nie może potwierdzać spełniania więcej niż 2 wymagań spośród określonych w pkt 9.1.4.2.1 - 9.1.4.2.4.
Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
dot. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże się dysponowaniem zespołem, który będzie realizował przedmiot zamówienia, składającym się z::
9.1.4.2.1 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, była głównym strategiem w toku tworzenia strategii do co najmniej 3 kampanii reklamowych (strateg),
9.1.4.2.2 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, stworzyła co najmniej 2 koncepcje kreatywne do spotu wideo oraz uczestniczyła w jego produkcji i postprodukcji (dyrektor kreatywny),
9.1.4.2.3 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, była odpowiedzialna łącznie za planowanie i zakup kampanii internetowych dla minimum 3 kampanii reklamowych (media planner),
9.1.4.2.4 jednej osoby, która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert koordynowała, co najmniej 3 kampanie crossmediowe, w tym co najmniej jedną kampanię o wartości co najmniej 1 000 000,00 zł brutto (account manager);
9.1.4.2.5 Zamawiający dopuszcza spełnienie wymagań określonych w punktach 9.1.4.2.1 - 9.1.4.2.4 mniejszą liczbą osób niż 4, jednak jedna osoba nie może potwierdzać spełniania więcej niż 2 wymagań spośród określonych w pkt 9.1.4.2.1 - 9.1.4.2.4.
1. Zamawiający zamierza zwołać zebranie Wykonawców w związku z ewentualnymi pytaniami Wykonawców dotyczącymi SWZ. Szczegółowe informacje zawarte są w pkt. 6.12 SWZ;
2. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
2.1. próbki strategii kampanii;
2.2. próbki kreacji do spotu.
2.3. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe (próbki) wraz z ofertą. Z uwagi, iż przedmiotowe środki dowodowe będą służyć ocenie w ramach kryterium oceny ofert, to nie będą one podlegały uzupełnieniu.
2.4. Szczegółowe informacje na temat przedmiotowego środka dowodowego (próbki) zawarte są w rozdz. 3 SWZ.
3. Umowa w zakresie zamówienia podstawowego będzie realizowana przez 18 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy albo do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację Umowy, wskazanej w § 6 ust. 1 PPU, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającego na wydłużeniu okresu trwania Umowy o kolejne 18 miesięcy, po upływie terminu, o którym mowa w § 2 ust. 1 PPU. Szczegółowe informacje na temat terminów realizacji poszczególnych obowiązków Wykonawcy składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w PPU stanowiących Załącznik H do SWZ.
4. Do umowy zostanie wpisana kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Rozliczenia będą dokonywane według cen jednostkowych brutto zaoferowanych przez Wykonawcę w Załączniku nr A1 do Formularza ofertowego pn. Formularz cenowy (kosztorys) za rzeczywiście wykonane działania.
1. Zamawiający zamierza zwołać zebranie Wykonawców w związku z ewentualnymi pytaniami Wykonawców dotyczącymi SWZ. Szczegółowe informacje zawarte są w pkt. 6.12 SWZ;
2. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
2.1. próbki strategii kampanii;
2.2. próbki kreacji do spotu.
2.3. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe (próbki) wraz z ofertą. Z uwagi, iż przedmiotowe środki dowodowe będą służyć ocenie w ramach kryterium oceny ofert, to nie będą one podlegały uzupełnieniu.
2.4. Szczegółowe informacje na temat przedmiotowego środka dowodowego (próbki) zawarte są w rozdz. 3 SWZ.
3. Umowa w zakresie zamówienia podstawowego będzie realizowana przez 18 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy albo do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację Umowy, wskazanej w § 6 ust. 1 PPU, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającego na wydłużeniu okresu trwania Umowy o kolejne 18 miesięcy, po upływie terminu, o którym mowa w § 2 ust. 1 PPU. Szczegółowe informacje na temat terminów realizacji poszczególnych obowiązków Wykonawcy składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w PPU stanowiących Załącznik H do SWZ.
4. Do umowy zostanie wpisana kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Rozliczenia będą dokonywane według cen jednostkowych brutto zaoferowanych przez Wykonawcę w Załączniku nr A1 do Formularza ofertowego pn. Formularz cenowy (kosztorys) za rzeczywiście wykonane działania.
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: (22) 458 78 40📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Szczegółowo zasady i terminy wnoszenia odwołań uregulowane zostały w art. 513, 514 i 515 ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-566166 (2026-08-13)