Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin w podziale na części.

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin: • Część I Zimowe oczyszczanie miasta Szczecina - Lewobrzeże, • Część II Zimowe oczyszczanie miasta Szczecina - Prawobrzeże, • Część III Załadunek i wywóz śniegu z chodników, parkingów i jezdni na terenie miasta Szczecina oraz usuwanie lodu przy pomocy sprzętu budowlanego z jezdni nie objętych w stałym zimowym oczyszczaniu oraz na skutek wycieku wód.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-09-04. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-18.

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-31 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin w podziale na części.
Krótki opis:
Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin: • Część I Zimowe oczyszczanie miasta Szczecina - Lewobrzeże, • Część II Zimowe oczyszczanie miasta Szczecina - Prawobrzeże, • Część III Załadunek i wywóz śniegu z chodników, parkingów i jezdni na terenie miasta Szczecina oraz usuwanie lodu przy pomocy sprzętu budowlanego z jezdni nie objętych w stałym zimowym oczyszczaniu oraz na skutek wycieku wód.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część I - Lewobrzeże
Tytuł: Część I Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin ­ Lewobrzeże
Opis zamówienia: Część I Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin ­ Lewobrzeże
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Szczecin 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-01 📅
Data końcowa: 2027-04-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Czas przejezdności na trasach III kolejności odśnieżania i usuwania gołoledzi stanowi 40%
Kryterium jakości (waga): 40
Cena
Cena (waga): 60
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część II - Prawobrzeże
Tytuł: Część II Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin ­ Prawobrzeże.
Opis zamówienia: Część II Zimowe oczyszczanie miasta Szczecin ­ Prawobrzeże.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część III - ZAŁADUNEK I WYWÓZ ŚNIEGU
Tytuł: Część III Załadunek i wywóz śniegu z chodników, parkingów i jezdni na terenie miasta Szczecin oraz usuwanie lodu przy pomocy sprzętu budowlanego z jezdni nie objętych w stałym zimowym oczyszczaniu oraz na skutek wycieku wód.
Produkty/usługi: Usługi usuwania oblodzeń 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Czas podstawienia sprzętu i rozpoczęcia prac od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego stanowi 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego, które należy złożyć w terminie składania ofert: 1) Formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, 2) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, ze osoba działająca w imieniu (odpowiednio: wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania, wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w Formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów, 3) Pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 2); 4) Oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) sporządzonym zgodnie ze wzorem, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy - Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza, aby w celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, wykonawca w części IV: „Kryteria kwalifikacji” wypełnił tylko sekcję α.: „Ogólne doświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji”, w takim przypadku wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji A, B, C i D; Edytowalną wersję formularza JEDZ można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Uwaga! W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także JEDZ-e tych podmiotów. 5) Oświadczenie wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia RADY (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (zw. dalej Rozporządzeniem nr 833/2014), według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców. 6) Wykaz podwykonawców i dostawców, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5B do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia. 7) Oświadczenie wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia nr 833/2014 w zakresie dotyczącym podwykonawców i dostawców, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5B do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(om) lub przewiduje w realizacji zamówienia udział dostawcy(ów), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia. 8) Oświadczenie wykonawcy o poleganiu na zdolnościach podmiotów trzecich udostępniających zasoby, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ, Uwaga! Ww. oświadczenie składane na Formularzu oferty, tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostepniającego zasoby; 9) Oświadczenie wykonawcy, odnośnie każdego z podmiotów udostępniających zasoby czy wykonawca polega na zdolności tego podmiotu w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach pomiotu udostępniającego zasoby. 10) Oświadczenie podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby, na którego zdolnościach wykonawca polega w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia, o braku postaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE 31 lipca 2014 r. L 229/1 z późn. zm.), dalej „Rozporządzenie nr 833/14”, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5A do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach pomiotu udostępniającego zasoby w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
wstępne ogłoszenie informacyjne wykorzystywane do skrócenia terminu składania ofert
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-04 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-256df632-2caa-4802-bb33-c79a9fd9501d
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-04 09:30:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca przystępujący do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany – przed upływem terminem składania ofert wnieść wadium: dla CZĘŚCI I – Lewobrzeże Szczecina w wysokości 200 000,00 zł (słownie złotych: dwieście tysięcy i 00/100), UWAGA: Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, musi wnieść wadium w wysokości wymaganej dla każdej części zamówienia na którą składa ofertę.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
Krajowy numer rejestracyjny: 8522596059
Adres pocztowy: ul. Klonowica 5
Kod pocztowy: 71-241
Miasto pocztowe: Szczecin
Region: Miasto Szczecin 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ialsisi@zditm.szczecin.pl 📧
Telefon: +48914800479 📞
URL: www.zditm.zditm.szczecin.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-256df632-2caa-4802-bb33-c79a9fd9501d 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-256df632-2caa-4802-bb33-c79a9fd9501d 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, do 100 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z wykonawcą negocjacje dotyczące części I, II lub III zamówienia.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587701 📞
URL: https://uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na Platformie.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-573917 (2026-08-18)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-11 09:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-11 09:30:00 📅

Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Zmiana terminu składania ofert w części I zamówienia na dzień 11.09.2026 r. godz. 09:00.
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania ofert w części I zamówienia na dzień 11.09.2026 r. godz. 09:00.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 573917-2026
Źródło: OJS 2026/S 168-599914 (2026-08-31)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)

Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert w części II zamówienia na dzień 11.09.2026 r.
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Nowa wartość
Tekst: Zmiana terminu składania ofert w części III zamówienia na dzień 11.09.2026 r.
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania ofert w części II i części III zamówienia.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 599914-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-604390 (2026-09-01)