Zimowe utrzymanie dróg w latach 2026-2028 /dwa sezony/ na terenie gminy i miasta Mirosławiec
Gmina Mirosławiec
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, chodników, placów, parkingów, przystanków i zatok autobusowych na terenie gminy i miasta Mirosławiec w sezonie 2026/2027 (od 01.11.2026 roku do 31 marca 2027 roku) i 2027/2028 (od 01.11.2027 roku do 31.03.2028 roku) wykonywana pn.: „Zimowe utrzymanie dróg w latach 2026-2028 /dwa sezony/ na terenie gminy i miasta Mirosławiec”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1 i 1a do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 4 do SWZ (projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi odśnieżania
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi sprzątania i zamiatania ulic
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi usuwania oblodzeń
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zimowe utrzymanie dróg w latach 2026-2028 /dwa sezony/ na terenie gminy i miasta Mirosławiec
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-01 📅
Data końcowa: 2028-03-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje wznowień oraz opcji.
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-29
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 12:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-29
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina mirosławiec
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Wolności 37
Kod pocztowy: 78-650
Miasto pocztowe: Mirosławiec
Region: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: j.darlak@miroslawiec.pl 📧
Telefon: +672595042 📞
URL: https://miroslawiec.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/miroslawiec 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/miroslawiec 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366184 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366184 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-600109 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zimowe utrzymanie dróg w latach 2026-2028 /dwa sezony/ na terenie gminy i miasta Mirosławiec
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, chodników, placów, parkingów, przystanków i zatok autobusowych na terenie gminy i miasta Mirosławiec w sezonie 2026/2027 (od 01.11.2026 roku do 31 marca 2027 roku) i 2027/2028 (od 01.11.2027 roku do 31.03.2028 roku) wykonywana pn.: „Zimowe utrzymanie dróg w latach 2026-2028 /dwa sezony/ na terenie gminy i miasta Mirosławiec”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1 i 1a do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 4 do SWZ (projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać wykonawca, który spełnia poniżej
określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) w odniesieniu do zdolności technicznej zamawiający wymaga, aby wykonawcy dysponowali, co najmniej:
- 1 (jednym) pojazdem ciężarowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu ładunków (tzw. samowyładowczy);
- 1 (jedną) pługopiaskarką na podwoziu samochodu ciężarowego (tzw. piaskarko-solarką);
- 3 (trzema) piaskarko – solarkami o pojemności co najmniej 3 m3 (ciągnikowa);
- 3 (trzema) ciągnikami rolniczymi o minimalnej mocy 80 KM ;
- 3 (trzema) pługami odśnieżnymi;
- 1 (jedną) przyczepą ciągnikową rolniczą o ładowności min. 3 tony;
- 1 (jedną) ładowarką o pojemności łyżki min. 0,75m3;
- 4 (czterema) miniciągnikami wyposażonymi w pług i posypywarkę;
2) w odniesieniu do zdolności zawodowej zamawiający wymaga, aby wykonawcy nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie, co najmniej jedną usługę, realizowaną w ramach jednej umowy polegającą na zimowym utrzymaniu dróg w rozumieniu art. 4 pkt 20 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, o wartości co najmniej 1.300.000,00 zł (brutto).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający, na podstawie art. 117 ust. 1 ustawy, określa, iż dokonując oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności zawodowej uzna, że warunek został spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykaże samodzielne spełnianie tego warunku. Zamawiający tym samym nie dopuszcza łączenia (sumowania) doświadczenia zdobytego osobno przez każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
W przypadku, gdy wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności zawodowej polega, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, na zdolnościach zawodowych innych podmiotów, zamawiający określa, iż dokonując oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności zawodowej uzna, że warunek został spełniony, jeżeli co najmniej jeden z tych podmiotów wykaże samodzielne spełnianie tego warunku. Zamawiający tym samym nie dopuszcza łączenia (sumowania) doświadczenia zdobytego osobno przez każdy z podmiotów, na których zdolnościach zawodowych polega wykonawca.
W przypadku gdy jakakolwiek wartość dotycząca powyższego warunku wyrażona będzie w walucie obcej, zamawiający przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia, w którym nastąpiło wszczęcie postępowania. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs Narodowego Banku Polskiego, zamawiający przyjmie średni kurs z ostatniego dnia przed dniem wszczęcia postępowania.
Kryterium oceny ofert jest cena – waga 100%;
Punkty zostaną obliczone według następującego wzoru:
Liczba punktów =cena najniższej oferty podlegającej ocenie/cena oferty badanej x 100
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta nieodrzucona, która uzyska największą całkowitą ilość punktów w ramach kryterium, tj. posiada najniższą cenę.
Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, tymczasowo zastępujące wymagane przez zamawiającego w rozdziale IX SWZ podmiotowe środki dowodowe oraz potwierdzające brak podstaw wykluczenia, o których mowa w rozdziale VII SWZ i spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale VIII SWZ, wykonawca składa na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”, którego wzór zamawiający przekaże wykonawcy wraz z wezwaniem, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy.
Zamawiający dopuszcza, aby w celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca w części IV – Kryteria kwalifikacji wypełnił tylko sekcję α. W takim przypadku wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV jednolitego dokumentu.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-01 📅
Data końcowa: 2028-03-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje wznowień oraz opcji.
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-29
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 12:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-29
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium na kwotę 25 000,00 zł.
2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na konto depozytowe zamawiającego Bank SBL Złotów O/Mirosławiec Nr: 78 8941 1032 0092 2937 20 00 00 30 z dopiskiem: „Wadium – zimowe utrzymanie dróg”.
4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu nastąpi tylko wtedy, gdy kwota wadium na rachunku zamawiającego zostanie uznana (zaksięgowana) przed upływem terminu składania ofert (ze względu na ryzyko związane z okresem rozliczeń międzybankowych zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem).
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6. Wadium wnoszone w formie, o której mowa w ust. 4 musi obejmować cały okres związania ofertą oraz odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące zatrzymanie wadium, określone w art. 98 ust. 6 ustawy. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty, na pierwsze żądanie, na rzecz zamawiającego kwoty wadium.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina mirosławiec
Krajowy numer rejestracyjny:
7651603418
Adres pocztowy: ul. Wolności 37
Kod pocztowy: 78-650
Miasto pocztowe: Mirosławiec
Region: Szczecinecko-pyrzycki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: j.darlak@miroslawiec.pl 📧
Telefon: +672595042 📞
URL: https://miroslawiec.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/miroslawiec 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/miroslawiec 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366184 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366184 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Na podstawie art. 108 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego (udział w organizacji przestępczej),
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego (praca dzieci i inne formy handlu ludźmi),
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (korupcja),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego (pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu),
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa (przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną),
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (praca dzieci i inne formy handlu ludźmi),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe (nadużycie; naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia),
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego (naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy);
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1(korupcja; nadużycie; naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy; praca dzieci i inne formy handlu ludźmi; pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu; przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną; udział w organizacji przestępczej; naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia),
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności (naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności składek na ubezpieczenia społeczne; naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności podatków);
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie (porozumienie z innymi wykonawcami mające na celu zakłocenie konkurencji);
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia);
2. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
(naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia).
Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego;
2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy.
Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykazu usług wykonanych lub wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane lub są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (zamawiający zaleca wykorzystanie wykazu narzędzi, którego wzór przekaże wykonawcy wraz z wezwaniem, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy).
2) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (jednolitego dokumentu).
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-600109 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane (>20)
- Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych (1)
- Usługi odśnieżania (>20)
- Usługi sprzątania i zamiatania ulic (>20)
- Usługi sprzątania plaż
- Usługi usuwania azbestu
- Usługi usuwania graffiti
- Usługi usuwania oblodzeń (>20)
- Usługi w zakresie dezynfekcji oraz tępienia szkodników na obszarach miejskich lub wiejskich