17/PN/2026 zagospodarowania frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych
ZAKŁAD UTYLIZACYJNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przez Wykonawcę, odpadów w postaci frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R-1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę w ilości 2.000 Mg.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-08-24. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-06.
Kto? Co?- • Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne › Usługi związane z odpadami
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-06 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-06)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 17/PN/2026 zagospodarowania frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: brak wznowień
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Ślad węglowy
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-24 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-21
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-08-24 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-21
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład utylizacyjny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Jabłoniowa 55
Kod pocztowy: 80-180
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: lkrzyczynska@zut.com.pl 📧
Telefon: 606796893 📞
URL: https://www.zut.com.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 151-548957 (2026-08-06)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 17/PN/2026 zagospodarowania frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przez Wykonawcę, odpadów w postaci frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R-1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę w ilości 2.000 Mg.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Opis zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przez Wykonawcę, odpadów w postaci frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R-1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę w ilości 2.000 Mg.
Pokaż więcej
1) Warunek, dot. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest wpisany do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w odpadach i gospodarzących odpadami (BDO). Wpis winien być dokonany przez Marszałka Województwa właściwego dla siedziby Wykonawcy.
2) Warunek, dot. uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej związanej z zagospodarowaniem odpadów stanowiących przedmiot zamówienia zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada decyzje administracyjne w zakresie gospodarowania odbieranym rodzajem odpadu, tj. pozwolenie lub zezwolenie na prowadzenie procesu odzysku polegającego na przetwarzaniu odpadów w procesie R1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego w ilościach umożliwiających realizację zamówienia.
3) Warunek, dot. zdolności technicznej zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje instalacją do prowadzenia procesów wskazanych w decyzji administracyjnej na zagospodarowanie odpadów.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: brak wznowień
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Ślad węglowy
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Art. 138 ust 2 pkt 2 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami) umożliwia skrócenie terminu składania ofert, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Uzasadnienie faktyczne: W związku ze zwiększeniem strumienia frakcji energetycznej o kodzie 19 12 12 o odpady powstałe w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych oraz ograniczeniem możliwości odbioru przez podmioty wyłonione w ramach postępowań przetargowych na usługi odbioru oraz zagospodarowania ww. frakcji koniecznym staje się pilne znalezienie dodatkowego podmiotu na ich zagospodarowanie.
Konieczność zastosowania skróconego terminu składania ofert potwierdza brak możliwości magazynowych oraz ekstremalnie wysokie temperatury stwarzające zagrożenia pożarowe i powstanie szkody o znacznych rozmiarach, co dodatkowo potwierdza zasadność niniejszego wniosku.
Biorąc pod uwagę powyższe uznać należy, że ustawowa przesłanka warunkująca skrócenie terminu ze względu na pilną konieczność udzielenia zamówienia jest spełniona.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-24 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-21
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-08-24 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-21
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 10.000 PLN
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład utylizacyjny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
5830002019
Adres pocztowy: ul. Jabłoniowa 55
Kod pocztowy: 80-180
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: lkrzyczynska@zut.com.pl 📧
Telefon: 606796893 📞
URL: https://www.zut.com.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355444 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 151-548957 (2026-08-06)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-27 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-27 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-24
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-27 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-24
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
zmiana terminu składania i otwarcia ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 548957-2026
Źródło: OJS 2026/S 161-578595 (2026-08-20)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-27 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-27 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-24
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-27 10:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-24
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
zmiana terminu składania i otwarcia ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 548957-2026
Źródło: OJS 2026/S 161-578595 (2026-08-20)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-09-01)
Obiekt
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 260 000 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Informacja o nie przyznaniu dotacji
Nie otrzymano żadnych ofert ani wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie zostały odrzucone
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Nie otrzymano żadnych ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału lub projektów
Numer identyfikacyjny działki:
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Źródło: OJS 2026/S 169-603930 (2026-09-01)
Obiekt
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 260 000 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Informacja o nie przyznaniu dotacji
Nie otrzymano żadnych ofert ani wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie zostały odrzucone
Powód, dla którego nie wyłoniono zwycięzcy: Nie otrzymano żadnych ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału lub projektów
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Źródło: OJS 2026/S 169-603930 (2026-09-01)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)