Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Korytnica

Gmina Korytnica

1. odpady niesegregowane (oraz tzw. resztkowe, po segregacji), w tym: (zmieszane) odpady komunalne, odpady z parków i cmentarzy – 20 03 01, 20 02 03;
2. papier i tektura (w tym opakowania, gazety, czasopisma itd.) – 20 01 01, 15 01 01;
3. szkło i odpady opakowaniowe ze szkła – 20 01 02, 15 01 07;
4. tworzywa sztuczne, drobny metal i opakowania z metalu, opakowania wielomateriałowe – 20 01 39, 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04;
5. bioodpady stanowiące odpady komunalne – 20 01 08, 20 01 01, 20 02 01;
6. odpady wielkogabarytowe – 20 03 07;
7. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 16 02 13, 16 02 11, 20 01 35, 20 01 36, 16 02 14, 20 01 21, 20 01 23;
8. zużyte baterie i akumulatory – 20 01 33, 20 01 34;
9. przeterminowane leki pochodzące z gospodarstw domowych oraz odpady niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szcz...

Termin

Termin składania ofert wynosił 2020-11-24. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2020-10-16.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2020-10-16 Ogłoszenie o zamówieniu
2020-12-28 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2020-10-16)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
Numer referencyjny: RK.271.8.2020
Krótki opis:
1. odpady niesegregowane (oraz tzw. resztkowe, po segregacji), w tym: (zmieszane) odpady komunalne, odpady z parków i cmentarzy – 20 03 01, 20 02 03; 2. papier i tektura (w tym opakowania, gazety, czasopisma itd.) – 20 01 01, 15 01 01; 3. szkło i odpady opakowaniowe ze szkła – 20 01 02, 15 01 07; 4. tworzywa sztuczne, drobny metal i opakowania z metalu, opakowania wielomateriałowe – 20 01 39, 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04; 5. bioodpady stanowiące odpady komunalne – 20 01 08, 20 01 01, 20 02 01; 6. odpady wielkogabarytowe – 20 03 07; 7. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 16 02 13, 16 02 11, 20 01 35, 20 01 36, 16 02 14, 20 01 21, 20 01 23; 8. zużyte baterie i akumulatory – 20 01 33, 20 01 34; 9. przeterminowane leki pochodzące z gospodarstw domowych oraz odpady niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szcz...
Pokaż więcej
Metadane ogłoszenia
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Usługi
Regulacja: Unia Europejska
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne 📦
Dodatkowy kod CPV: Usługi wywozu odpadów 📦
Miejsce wykonania
Region NUTS: Siedlecki 🏙️

Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Nazwa instytucji zamawiającej: Gmina Korytnica
Adres pocztowy: ul. Adama Małkowskiego 20
Kod pocztowy: 07-120
Miasto pocztowe: Korytnica
Kontakt
Adres internetowy: http://www.korytnica.pl 🌏
E-mail: bpogorzelska@korytnica.pl 📧
Telefon: +48 256612256 📞
URL dokumentów: https://bip.korytnica.pl 🌏
URL do udziału: https://epuap.gov.pl/wps/portal 🌏

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2020-10-16 📅
Termin składania ofert: 2020-11-24 📅
Data publikacji: 2020-10-21 📅
Data końcowa: 2022-12-31 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2020/S 205-499509
Numer Dz.U.-S: 205
Informacje dodatkowe
Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10 000 PLN.

Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
1. odpady niesegregowane (oraz tzw. resztkowe, po segregacji), w tym: (zmieszane) odpady komunalne, odpady z parków i cmentarzy – 20 03 01, 20 02 03;
2. papier i tektura (w tym opakowania, gazety, czasopisma itd.) – 20 01 01, 15 01 01;
3. szkło i odpady opakowaniowe ze szkła – 20 01 02, 15 01 07;
4. tworzywa sztuczne, drobny metal i opakowania z metalu, opakowania wielomateriałowe – 20 01 39, 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04;
5. bioodpady stanowiące odpady komunalne – 20 01 08, 20 01 01, 20 02 01;
6. odpady wielkogabarytowe – 20 03 07;
7. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 16 02 13, 16 02 11, 20 01 35, 20 01 36, 16 02 14, 20 01 21, 20 01 23;
8. zużyte baterie i akumulatory – 20 01 33, 20 01 34;
9. przeterminowane leki pochodzące z gospodarstw domowych oraz odpady niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w
szcz...
szczególności igieł i strzykawek – w szczególności 20 01 31, 20 01 32;
10. farby, rozpuszczalniki, opakowania po środkach ochrony roślin oraz chemikalia – w szczególności: 20 01 13, 20 01 28, 15 01 10, 20 01 14, 20 01 15, 20 01 17, 20 01 19, 20 01 25, 20 01 26, 20 01 27, 20 01 29, 20 01 30, 20 01 80;
11. zużyte opony – 16 01 03;
12. odpady budowlane i rozbiórkowe – grupa 17 01 oraz 17 02 oraz 17 04 05.
Informacje dodatkowe: Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10 000 PLN.
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Gmina Korytnica, POLSKA

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
4.2.2. aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2020.797) w zakresie odbierania wszystkich rodzajów odpadów komunalnych objętych niniejszym postępowaniem od właścicieli nieruchomości prowadzonej przez wójta Gminy Korytnica;
Pokaż więcej
4.2.3. aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2020.797.) w zakresie wszystkich rodzajów odpadów objętych niniejszym postępowaniem, lub wpis do rejestru BDO;
Pokaż więcej
4.2.4. aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2020.797) w zakresie rodzajów odpadów objętych niniejszym postępowaniem.
Sytuacja gospodarcza i finansowa: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Zdolności techniczne i zawodowe:
Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał należycie lub wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedna usługę świadczoną w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy, polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych w ilości nie mniejszej niż 1 000 Mg.
Pokaż więcej
Realizacja zamówienia
Warunki realizacji zamówienia: Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do SIWZ.

Procedura
Podstawa prawna: 32014L0024
Czas składania ofert: 10:00
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Okres ważności oferty: 2021-01-22 📅
Data otwarcia ofert: 2020-11-24 📅
Czas otwarcia ofert: 11:00
Miejsce: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 24 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 w Urzędzie Gminy w Korytnicy, ul. Adama Małkowskiego 20, pokój nr 4.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Częstotliwość odbioru odpadów selektywnie zebranych
Cena (waga): 60

Instytucja zamawiająca
Kontakt
Punkt kontaktowy: Bożena Pogorzelaska
Adres internetowy: www.korytnica.pl 🌏
Dokumenty URL: https://bip.korytnica.pl 🌏

Odniesienie
Informacje dodatkowe
4.8. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców:
4.8.1. którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.2;
4.8.2. którzy nie wykażą, że nie zachodzą wobec nich przesłanki określone w art. 24 ust. 1 pkt 12–23 ustawy;
4.8.3. wobec których zachodzą przesłanki określone w art. 24 ust. 5 ustawy, tj.
1) w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. 2020.814) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (Dz.U. z 2020.1228);
Pokaż więcej
2) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
Pokaż więcej
3) jeżeli Wykonawca lub osoby, o których mowa w art. 24. ust. 1 pkt 14, uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, pozostają w relacjach określonych w art. 17 ust. 1 pkt 2–4 z:
a) Zamawiającym;
b) osobami uprawnionymi do reprezentowania Zamawiającego;
c) członkami komisji przetargowej;
d) osobami, które złożyły oświadczenie, o którym mowa w art. 17 ust. 2a
— chyba że jest możliwe zapewnienie bezstronności po stronie Zamawiającego w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu;
4) który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego lub umowę koncesji, zawartą z Zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–4, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania;
Pokaż więcej
5) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za wykroczenie przeciwko prawom pracownika lub wykroczenie przeciwko środowisku, jeżeli za jego popełnienie wymierzono karę aresztu, ograniczenia wolności lub karę grzywny nie niższą niż 3 000 PLN;
Pokaż więcej
6) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za wykroczenie, o którym mowa w pkt 5;
Pokaż więcej
7) wobec którego wydano ostateczną decyzję administracyjną o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym, jeżeli wymierzono tą decyzją karę pieniężną nie niższą niż 3 000 PLN;
Pokaż więcej
8) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15, chyba że Wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
Pokaż więcej

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Fax: +48 224587800 📠
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl/ 🌏
Informacje o terminach składania odwołań:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
Pokaż więcej
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminach określonych w art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Tak samo jak: Organ kontrolny
Źródło: OJS 2020/S 205-499509 (2020-10-16)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2020-12-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi gospodarki odpadami
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Korytnica. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Korytnica; 2) osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U 2020.1439); 3) ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do poziomów wskazanych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 2.
Pokaż więcej
Całkowita wartość zamówienia: 584801.55 EUR 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Usługi gospodarki odpadami 📦

Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2020-12-28 📅
Data publikacji: 2020-12-31 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2020/S 255-642452
Odnosi się do ogłoszenia: 2020/S 205-499509
Numer Dz.U.-S: 255

Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Korytnica.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Korytnica;
2) osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U 2020.1439);
3) ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do poziomów wskazanych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 2.
Pokaż więcej
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z SIWZ oraz załączonymi do niej dokumentami, złożoną ofertą oraz obowiązującymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego i miejscowego w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia, zachowując najwyższy profesjonalny poziom.
Pokaż więcej

Procedura
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Częstotliwość odbioru 4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z SIWZ oraz załączonymi do niej dokumentami, złożoną ofertą oraz obowiązującymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego i miejscowego w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia, zachowując najwyższy profesjonalny poziom. wielkogabarytowych
Częstotliwość odbioru odpadów selektywnych

Udzielenie zamówienia
Data zawarcia umowy: 2020-12-18 📅
Nazwa: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Adres pocztowy: ul. Gdańska 69
Miasto pocztowe: Węgrów
Kod pocztowy: 07-100
Kraj: Polska 🇵🇱
Siedlecki 🏙️
Całkowita wartość zamówienia: 584801.55 EUR 💰
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Źródło: OJS 2020/S 255-642452 (2020-12-28)