Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Korytnica
Gmina Korytnica
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Korytnica. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ
TerminTermin składania ofert wynosił 2024-09-11. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2024-08-02.
Kto? Co?- • Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne › Usługi związane z odpadami
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2024-08-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2024-08-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Korytnica
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2025-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium kosztów (nazwa): 2) Termin płatności faktury 40% Sposób określenia wartości punktowej terminu płatności przedstawia poniższe tabela: Lp. Termin płatności wyrażony w dniach liczony od wystawienia faktury Wartość w punktach 1. Termin płatności 21 dni 30 pkt. 2. Termin płatności 30 dni 40 pkt.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2024-09-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2024-09-11 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2024-09-11 11:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Zdolności techniczne i zawodowe
Wykaz i krótki opis kryteriów wyboru:
Sytuacja gospodarcza i finansowa
Zdolności techniczne i zawodowe
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Podstawa wykluczenia: Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Korytnica
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Małkowskiego 20
Kod pocztowy: 07-120
Miasto pocztowe: Korytnica
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ug@korytnica.pl 📧
Telefon: 256612284 📞
URL: www.korytnica.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86ac5a5c-2d12-44b3-81ac-559f735c74b3 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86ac5a5c-2d12-44b3-81ac-559f735c74b3 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2024-08-02+02:00 📅
Źródło: OJS 2024/S 151-471275 (2024-08-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Korytnica
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Korytnica.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2025-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium kosztów (nazwa): 2) Termin płatności faktury 40% Sposób określenia wartości punktowej terminu płatności przedstawia poniższe tabela: Lp. Termin płatności wyrażony w dniach liczony od wystawienia faktury Wartość w punktach 1. Termin płatności 21 dni 30 pkt. 2. Termin płatności 30 dni 40 pkt.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2024-09-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2024-09-11 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2024-09-11 11:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Zdolności techniczne i zawodowe
Wykaz i krótki opis kryteriów wyboru:
Zdolność do występowania e obrocie gospodarczym: a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Korytnica, zgodnie z art. 9c ust.1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024, poz. 399 ze zm.);
b) aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami zwanego dalej rejestrem BDO w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia;
c) aktualne zezwolenie właściwego organu na zbieranie i transport odpadów komunalnych z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych lub wpis do rejestru o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023r. poz.1587 ze zm.).
Pokaż więcej
Posiadanie polisy ubezpieczenia OC: Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 300 000 złotych;
Pokaż więcej
Zdolność techniczna i zawodowa: Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi, Wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał należycie min 2 usługi polegające na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy o masie łącznej odebranych odpadów komunalnych (niesegregowanych i segregowanych) w ciągu następujących po sobie 12 miesięcy o masie łącznej nie mniejszej niż 1200 Mg/rok każda, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przed podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.
Zamawiający uzna warunek zdolności technicznej za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje :
a) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych;
b) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych;
c) co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej.
Pojazdy musza spełniać następujące warunki :
-posiadać trwałe i czytelne oznakowanie w widocznym miejscu nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,
- być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
- być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,
- wyposażone w monitoring bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwale zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów,
- konstrukcja pojazdów musi zabezpieczać przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku a także transportu oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady.
Wykonawca musi utrzymywać odpowiedni stan sanitarny pojazdów i urządzeń poprzez wykonywanie następujących czynności:
- mycie i dezynfekcja z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie;
- opróżnianie pojazdów i parkowanie na koniec każdego dnia roboczego wyłącznie na terenie bazy magazynowo – transportowej;
- dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych.
Baza magazynowo - transportowa powinna być usytuowana w odległości nie większej niż 80 km od granicy Gminy Korytnica na terenie do którego Wykonawca posiada tytuł prawny.
Pojazdy oraz baza magazynowo - transportowa muszą spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. 2013 poz. 122).
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (Dz. U. z 2020r. poz. 299).
3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego przed podpisaniem umowy.
4. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy
5. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane.
Pokaż więcej
Opis przesłanek wykluczenia:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 p.z.p.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Korytnica
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 8241727162
Adres pocztowy: ul. Małkowskiego 20
Kod pocztowy: 07-120
Miasto pocztowe: Korytnica
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ug@korytnica.pl 📧
Telefon: 256612284 📞
URL: www.korytnica.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86ac5a5c-2d12-44b3-81ac-559f735c74b3 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86ac5a5c-2d12-44b3-81ac-559f735c74b3 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1).
7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2024-08-02+02:00 📅
Źródło: OJS 2024/S 151-471275 (2024-08-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)