Odbieranie i transport do zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2026 roku
Burmistrz Zatora
1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbieranie i transport do zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2026 roku.” (w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 roku). 2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie 1 obejmuje w szczególności: 1) odbieranie odpadów komunalnych (w tym segregowanych) od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a) liczba mieszkańców w Gminie Zator, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych – wg stanu na dzień 12.08.2025r. – 8.500, w tym w budownictwie wielorodzinnym – 825 osób. b) liczba nieruchomości z zabudową jednorodzinną – 2420, c) liczba nieruchomości wielorodzinnych (bloków) – 13, d) powierzchnia gminy Zator – 51 km², e) łączna prognozowana ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia – 4.483,00 Mg. 2) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, liczba nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne – 230, w sezonie letnim dodatkowo 150 nieruchomości prowadzących wynajem krótkoterminowy 3) transport i przekazanie do zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a) zorganizowanie odbioru odpadów z remontu, odpadów wielkogabarytowych i odpadów zielonych, odpadów kuchennych, odpadów niebezpiecznych, elektroodpadów oraz opon w zastępstwie prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów na warunkach określonych w niniejszej SWZ, b) obowiązkowe prowadzenie dokumentacji w tym sprawozdawczości w zakresie i na warunkach określonych w punkcie 3.3) niniejszego rozdziału SWZ, c) dostawę worków do odbierania odpadów komunalnych w asortymencie i ilości określonej w SWZ, na warunkach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokonywanie wspólnie z Zamawiającym kontroli w terenie pojazdem Wykonawcy, 4) świadczenia w okresie trwania umowy usług w zakresie informacji dla mieszkańców związanej z tematyką zgodną z przedmiotem zamówienia, 5) prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Zatorze przy ul. Wadowickiej 57B. 6) oraz wykonanie innych prac niezbędnych do należytego wykonania zamówienia. Ilość odpadów odebranych z terenu Gminy Zator w okresie od 1 czerwca 2024r. do 31 maja 2025r. oraz prognozę odpadów na okres objęty przetargiem podano w rozdziale III SWZ
TerminTermin składania ofert wynosił 2025-10-30. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2025-09-23.
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi wywozu odpadów
- • Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne › Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2025-09-23 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2025-10-13 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbieranie i transport do zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2026 roku
Numer referencyjny:
DZ.271.2.2025
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi transportu odpadów 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DZ.271.2.2025
Ilość: 4483 tona
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Miejscowość: Gmina Zator
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Oświęcimski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Opis
Opis odnowień: Zamówienie powtarzalne ogłaszane corocznie.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Aspekt środowiskowy
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-10-30 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-10-30 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-e9f41acc-72ca-49ea-ab7d-83f5394540c9
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2025-10-30 09:30:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu ryzyka zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
+ jeszcze 6
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Burmistrz Zatora
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5492197464
Adres pocztowy: ul. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Kod pocztowy: 32-640
Miasto pocztowe: Zator
Region: Oświęcimski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@zator.pl 📧
Telefon: 338412215 📞
URL: www.zator.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-e9f41acc-72ca-49ea-ab7d-83f5394540c9 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-e9f41acc-72ca-49ea-ab7d-83f5394540c9 🌏
Nazwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-e9f41acc-72ca-49ea-ab7d-83f5394540c9 email: zamowienia@zator.pl (nie dotyczy składania ofert)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
Fax: 48224587801 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-09-23+02:00 📅
Źródło: OJS 2025/S 183-624629 (2025-09-23)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-11-04 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-11-04 09:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2025-11-04 09:30:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-10-13+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 7e5911a8-6e73-44d4-b053-d8166d3a9f76-02
Źródło: OJS 2025/S 197-672982 (2025-10-13)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)