Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach należących do Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz PSZOK w Chynowie” - zamówienie w 5 częściach
Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura"
Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usług odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach należących do Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz PSZOK w Chynowie.
TerminTermin składania ofert wynosił 2025-11-04. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2025-10-04.
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi wywozu odpadów
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2025-10-04 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2025-10-07 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2025-10-04)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach należących do Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz PSZOK w Chynowie” - zamówienie w 5 częściach
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 5
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Belsk Duży.
Ilość: 1190 tona
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia: Obszar Gminy Belsk Duży
Dodatkowe produkty/usługi: Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Norma Euro VI dla środków transportu
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Akcja informacyjna
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Chynów.
Ilość: 1920 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Chynów
Dodatkowe produkty/usługi: Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Goszczyn.
Ilość: 452 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Goszczyn
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Promna.
Ilość: 953 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Promna
Dodatkowe produkty/usługi:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK w Chynowie.
Ilość: 810 tona
Opis zamówienia: PSZOK w Chynowie
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury: Pełny opis procedury można znaleźć w SWZ.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-11-04 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-11-04 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2025-11-04 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wymagane depozyty i gwarancje: dla Części I : 40.000 zł (słownie: czterdzieści tysięcy)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura"
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Plac Wolności 12
Kod pocztowy: 05-600
Miasto pocztowe: Grójec
Region: Żyrardowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@zmnatura.pl 📧
Telefon: 483329465 📞
URL: https://zmnatura.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Hoża 76/78
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: 226958504 📞
Fax: 226958111 📠
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-10-04+02:00 📅
Źródło: OJS 2025/S 192-655184 (2025-10-04)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach należących do Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz PSZOK w Chynowie” - zamówienie w 5 częściach
Krótki opis:
Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usług odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach należących do Związku Międzygminnego pod nazwą Natura oraz PSZOK w Chynowie.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 5
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
WOR.271.1.2025_cz.1
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Belsk Duży.
Ilość: 1190 tona
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia: Obszar Gminy Belsk Duży
Dodatkowe produkty/usługi: Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Norma Euro VI dla środków transportu
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Akcja informacyjna
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
WOR.271.1.2025_cz.2
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Chynów.
Ilość: 1920 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Chynów
Dodatkowe produkty/usługi: Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
WOR.271.1.2025_cz.3
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z obszaru gminy Goszczyn.
Ilość: 452 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Goszczyn
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
WOR.271.1.2025_cz.4
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Promna.
Ilość: 953 tona
Opis zamówienia: Obszar Gminy Promna
Dodatkowe produkty/usługi:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
WOR.271.1.2025_cz.5
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK w Chynowie.
Ilość: 810 tona
Opis zamówienia: PSZOK w Chynowie
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury: Pełny opis procedury można znaleźć w SWZ.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-11-04 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-11-04 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2025-11-04 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
a) Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Związek Międzygminny pod nazwą „Natura” w zakresie odbierania odpadów komunalnych na terenie Związku na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r., poz. 733),
b) Wykonawca musi posiadać aktualne zezwolenie na przetwarzanie odpadów lub umowę z podmiotem posiadającym zezwolenie na przetwarzanie odpadów, albo aktualne zezwolenie na zbieranie odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.),
c) Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru prowadzonego, na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), w zakresie transportu odpadów komunalnych o kodach odpowiadających przedmiotowi zamówienia. W zakresie transportu odpadów o kodzie ex 20 01 99 - Popioły z palenisk domowych oraz ex 20 01 99 - odpady wytworzone podczas iniekcji domowych (zużyte igły, strzykawki) wystarczające jest posiadanie wpisu w zakresie transportu odpadów o kodzie 20 01 99.
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie niższą niż 1.000.000,00 zł
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej:
- usługę lub usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, z których każda była wykonywana na rzecz właścicieli nieruchomości lub gmin, w przypadku, gdy gmina przejęła obowiązki właściciela nieruchomości, w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy, która to usługa lub usługi obejmowały odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych o łącznej masie minimum 400 Mg w okresie 12 miesięcy.
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia wyposażeniem umożliwiającym realizację zamówienia, tj. odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w ilości co najmniej:
– 1 pojazdem specjalistycznym, przystosowanym do odbierania odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą oraz
– 1 pojazdem do odbierania odpadów komunalnych przystosowanym do tzw. „trudnych dojazdów”, który będzie pojazdem elektrycznym lub pojazdem napędzanym wodorem, lub pojazdem hybrydowym,
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura"
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 7972051709
Adres pocztowy: ul. Plac Wolności 12
Kod pocztowy: 05-600
Miasto pocztowe: Grójec
Region: Żyrardowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@zmnatura.pl 📧
Telefon: 483329465 📞
URL: https://zmnatura.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
5262883664
Adres pocztowy: Hoża 76/78
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: 226958504 📞
Fax: 226958111 📠
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1).
Odwołanie w przypadkach innych wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-10-04+02:00 📅
Źródło: OJS 2025/S 192-655184 (2025-10-04)
Ogłoszenie o zamówieniu (2025-10-07)
Procedura
Rodzaj procedury
Główne aspekty procedury:
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-10-07+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: fcf5b3c1-c9b8-4f56-82e0-a42a8916b5b0-02
Źródło: OJS 2025/S 193-658898 (2025-10-07)
Procedura
Rodzaj procedury
Główne aspekty procedury:
Pełny opis procedury można znaleźć w SWZ .
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia podstawowego, przez okres maksymalnie kolejnych 6 miesięcy. Zamówienie na podobne usługi, zgodne z przedmiotem niniejszego zamówienia, może być udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki Wykonawcy wyłonionemu w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia w okresie 3 lat od dnia udzielenia niniejszego, podstawowego zamówienia, jeżeli:1) zakres przedmiotowy podobnych usług, jakie będą mogły zostać powtórzone w wyniku udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, nie będzie mógł wykraczać poza zakres niniejszego zamówienia, określony w niniejszym Rozdziale SWZ, Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) raz w projekcie umowy (Załącznik nr 9 lub 9a do SWZ); 2)ewentualne udzielenie podobnych usług zgodnych z przedmiot niniejszego zamówienia podstawowego nastąpić może wyłącznie na warunkach określonych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy, o których mowa w pkt 1, przy uwzględnieniu innych postanowień ogólnej części niniejszej SWZ odnoszących się, bezpośrednio i pośrednio, do warunków realizacji usług objętych przedmiotem niniejszego zamówienia, takich jak warunki udziału w postepowaniu, podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu, a także z zastosowaniem innych niż cena parametrów oferty wykonawcy mających wpływ na jej wybór w niniejszym postępowaniu – co oznacza w szczególności, że wykonawca w celu udzielenia mu zamówienia na powtórzenie podobnych usług będzie musiał spełnić takie same warunki udziału w postępowaniu oraz wykazać brak podstaw wykluczenia, jak określone w niniejszej SWZ, a parametry świadczenia usług nie będą mogły być gorsze, niż wskazane w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu – z zastrzeżeniem ewentualnych zmian w powszechnie obowiązującym prawie skutkujących niezależnymi od woli Zamawiającego zmianami w omawianym zakresie;
3) wartość i wielkość powtórzonych podobnych usług odpowiadających części zamówienia podstawowego nie będzie mogła przekroczyć 50% wartości i wielkości części zamówienia podstawowego udzielonego w wyniku przeprowadzenia niniejszego postępowania, z zastrzeżeniem ewentualnych zmian wynagrodzenia Wykonawcy dokonanych zgodnie z umową w sprawie zamówienia podstawowego, jak i zamówienia na podobne usługi;
4) zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy, w zależności od potrzeb Zamawiającego na realizację usług odpowiadających danej części zamówienia podstawowego. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że cena netto/brutto za 1 tonę odebranych odpadów nie może być wyższa od ceny usług odpowiadających zakresem dla podobnego zamówienia, zaproponowanej w ofercie Wykonawcy, któremu zostało udzielone zamówienie podstawowe, o więcej niż 2 %. Przewidywane kary umowne zachowują aktualność w stosunku do kar zamówienia podstawowego. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 2) w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, tj. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3,; 3) w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj. w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; 4)w art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, tj. który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;5) w art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, tj. który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;6) w art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, tj który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych;
7) w art. 109 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, tj który bezprawnie wpływał lub próbował wpływać na czynności zamawiającego lub próbował pozyskać lub pozyskał informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia;8) w art. 109 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp, tj który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia.9) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 10) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę
Pokaż więcej
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-10-07+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Dodanie w głównych aspektach procedury (BT-88-Procedure) informacji na temat możliwości udzielania zamówień podobnych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp oraz wskazanie podstaw wykluczenia.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: fcf5b3c1-c9b8-4f56-82e0-a42a8916b5b0-02
Źródło: OJS 2025/S 193-658898 (2025-10-07)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)