Zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów w 2026 roku
Burmistrz Zatora
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: 1) mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku, 2) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych o kodzie 20 01 08, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.); 3) przetwarzania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki i ich doczyszczenie oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów odzysku i recyklingu określonych przepisami prawa, 4) prowadzenia mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 0-80 mm), 5) składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów składowania określonych przepisami prawa, 6) demontażu odpadów wielkogabarytowych, 7) przetwarzanie odpadów remontowych. Ilość odpadów przetworzonych z terenu Gminy Zator w okresie od 1 czerwca 2024r. do 31 maja 2025r. oraz prognozowana ilość oraz rodzaj odpadów przeznaczonych do przetwarzania jest zawarta w formularzu cenowym, będącym częścią zał. nr 1 do oferty – formularza ofertowego. Ilość odpadów prognozowana wynosi łącznie około – 4 400,00 Mg. Wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia rzeczywistej ilości odpadów, różniącej się w dół lub w górę od prognozowanej. Zagospodarowanie odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Zamawiający oświadcza, iż przewiduje udzielenia zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówienia, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe usługi (do 10% wartości zamówienia podstawowego), polegające na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości, a informacja o ww. została umieszczona w ogłoszeniu o zamówieniu. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: • w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §8 ust. 1 projektu umowy, • w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, • udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, stawka jednostkowa wynagrodzenia za zagospodarowanie 1 Mg odpadów komunalnych (każdej frakcji) z terenu gminy Zator będzie podlegała negocjacji.
TerminTermin składania ofert wynosił 2025-08-25. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2025-07-17.
Kto? Co?- • Eksploatacja składowisk odpadów › Usługi gospodarki odpadami
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi recyklingu odpadów
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2025-07-17 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2025-08-21 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów w 2026 roku
Numer referencyjny:
DZ.271.1.2025
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DZ.271.1.2025
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Data rozpoczęcia: 2026-01-01 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Opis
Opis odnowień:
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium kosztów (nazwa): Funkcjonalność i koszt eksploatacji zamówienia związany z dojazdem do instalacji (odległość Zamawiającego od instalacji)
Kryterium kosztów (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Miejsce wykonania: Oświęcimski 🏙️
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Kraj: Polska 🇵🇱
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-08-25 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-08-25 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8f390029-6ffe-4991-9ef6-3efce2f6ed5e
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2025-08-25 09:30:00 📅
Miejsce: Informacje dodatkowe:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
+ jeszcze 7
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Burmistrz Zatora
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5492197464
Departament: Dział Inwestycji i Programów Europejskich
Adres pocztowy: ul. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Kod pocztowy: 32-640
Miasto pocztowe: Zator
Region: Oświęcimski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@zator.pl 📧
Telefon: 338412212 📞
Fax: 338410206 📠
URL: www.zator.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8f390029-6ffe-4991-9ef6-3efce2f6ed5e 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8f390029-6ffe-4991-9ef6-3efce2f6ed5e 🌏
Nazwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8f390029-6ffe-4991-9ef6-3efce2f6ed5e email: zamowienia@zator.pl (nie dotyczy składania ofert)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. POSTĘPU 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 4822458 78 01 📞
Fax: 4822458 78 01 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-07-17+02:00 📅
Źródło: OJS 2025/S 136-472521 (2025-07-17)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2025-09-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2025-09-08 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2025-09-08 12:00:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2025-08-21+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: d4525817-c76e-4232-95f1-aa639a06c8be-02
Źródło: OJS 2025/S 160-550278 (2025-08-21)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)