Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania pn.: „Budowa węzła LFC na potrzeby rynku bilansującego”.
ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
Przedmiot Zamówienia obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji lokalnego węzła LFC (ang. Load Frequency Control) oraz SOWE (Systemu Operatywnej Współpracy z Elektrowniami) na stacji GPO farmy wiatrowej Pelplin 2 wraz z wsparciem podczas przygotowania obiektu i dostosowania go do pełnego dysponowania przez OSP i kwalifikacji świadczenia usług mocy bilansujących zgodnie ze standardami Polskich Sieci Energetycznych S.A i aktualną Instrukcją Ruchu I Eksploatacji Sieci Przesyłowej (IRiESP) na dzień realizacji inwestycji.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-04-16. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-03-16.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co?- • Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej › Części aparatury do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej
- • Roboty budowlane › Przygotowanie terenu pod budowę
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
- • Usługi energetyczne i podobne › Usługi zarządzania energią
- • Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej › Usługi instalowania sprzętu sterowania energią elektryczną
- • Usługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowej › Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
- • Usługi w zakresie sieci komputerowej › Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Radomski
- • Pomorskie › Gdański
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-16 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-04-09 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-04-17 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-12 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania pn.: „Budowa węzła LFC na potrzeby rynku bilansującego”.
Numer referencyjny:
Sygnatura postępowania: OFZ.OWT.PS.2102.1.2026, numer postępowania na EPZ: P/4600/21167007/00000929/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
OFZ.OWT.PS.2102.1.2026
Tytuł: „Budowa węzła LFC na potrzeby rynku bilansującego”.
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: Pelplin
gm. Pelplin
pow. tczewski
Kod pocztowy: 83-130 Pelplin
Miejscowość: woj. pomorskie
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania: 9 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium K2 - gwarancja
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Oferta Wykonawcy który przedstawi dodatkowo (ponad wymagane w pkt 5.1.2.2.1. SWZ) referencje lub inne dokumenty potwierdzające prawidłowe i terminowe wykonanie co najmniej jednej usługi informatycznej w obiektach wytwórczych OZE o mocy znamionowej co najmniej 10 MW otrzyma dodatkowo 10 pkt.
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zgodnie z SWZ
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: woj. pomorskie
Kod pocztowy: 83-130
Miejscowość: Pelplin
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-16 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-16 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Siedziba Wydziału Zakupów Enea S.A. ul, Kamienna 71, Samociążek, woj. kujawsko-pomorskie
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert elektroniczne, bez udziału Wykonawców
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Opis
Informacje o aukcji elektronicznej:
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-04-16 11:00:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ, PFU, HRF i Umową
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
384813168
Departament: Wydział Zakupów
Adres pocztowy: ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 17
26-610
Kod pocztowy: 26-610
Miasto pocztowe: Radom
Region: Radomski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Grzegorz Zieliński
E-mail: grzegorz.zielinski@enea.pl 📧
Telefon: +48(52)3131084 📞
URL: https://www.enea.pl/pl/nowaenergia 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epzgk.enea.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://epzgk.enea.pl/platform/demand/notice/public/current/list 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://epzgk.enea.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://epzgk.enea.pl/ 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://epzgk.enea.pl 🌏
Nazwa: Elektroniczna Platforma Zakupowa Spółek Grupy Kapitałowej ENEA
Aukcja elektroniczna odbywa się pod następującym adresem: https://epzgk.enea.pl 🌏
Opis:
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17
02-676
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov 📧
Telefon: +48(22)458 78 01 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 053-182096 (2026-03-16)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-21 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-21 11:00:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Dokumenty zamówienia zmieniono w dniu ✅
Data zmiany dokumentów zamówienia: 2026-04-09 📅
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 182096-2026
Źródło: OJS 2026/S 070-245486 (2026-04-09)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-04-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-04-28 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-04-28 11:00:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Dokumenty zamówienia zmieniono w dniu ✅
Data zmiany dokumentów zamówienia: 2026-04-17 📅
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 245486-2026
Źródło: OJS 2026/S 076-268623 (2026-04-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 2 680 000 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 4 821 477 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 4009797.54 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
OFZ.OWT.PS.2102.1.2026
Data zawarcia umowy: 2026-07-16 📅
Tytuł: Budowa węzła LFC na potrzeby rynku bilansującego
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 3
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 4 821 477 💰
Najniższa oferta: 4009797.54 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 2 680 000 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
Oferta nr 2 - Transition Technologies – Systems sp. z o.o.
Lider uczestnika przetargu ✅
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców ✅
Nazwa strony oferującej: Enea Nowa Energia sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: OPOURA sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
8943042045
Adres pocztowy: Eugeniusza Kwiatkowskiego 5A
Kod pocztowy: 52-407
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Eugeniusza Kwiatkowskiego 5A
E-mail: kko@opoura.com 📧
Telefon: +48882083510 📞
URL: https://opoura.com/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://opoura.com/ 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Nazwa: Transition Technologies – Systems sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
5272977390
Adres pocztowy: Żubra 1
Kod pocztowy: 01-066
Miasto pocztowe: Warszawa
Punkt kontaktowy: Żubra 1
E-mail: magda.pyl@ttst.pl 📧
Telefon: +48603860146 📞
URL: https://www.tt.com.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.tt.com.pl 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Nazwa: DCAC sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
5361964503
Adres pocztowy: Zygmunta Krasińskiego 48
Kod pocztowy: 05-120
Miasto pocztowe: Legionowo
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Punkt kontaktowy: Zygmunta Krasińskiego 48
E-mail: radoslaw@dcacres.com 📧
Telefon: +48510730168 📞
URL: https://dcacres.com 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://dcacres.com 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Źródło: OJS 2026/S 155-561971 (2026-08-12)
- Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia (>20 nowe zamówienia)
- Komputerowe usługi pokrewne (10)
- Usługi archiwizacji komputerowej i konwersji katalogów (1)
- Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów (1)
- Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego (>20)
- Usługi doradcze w zakresie programowania oprogramowania (>20)
- Usługi doradcze w zakresie sprzętu komputerowego
- Usługi internetowe (11)
- Usługi w zakresie danych (>20)
- Usługi w zakresie sieci komputerowej (4)