90.2026 Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja budynków zabytkowych UMW” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna oraz sprawowanie nadzoru autorskiego - Budynek przy ul. Chałubińskiego 3 we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwolenie na budowę, z podziałem na etapy oraz koszty kwalifikowane i niekwalifikowane pn.: „Termomodernizacja budynków zabytkowych UMW” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna (Nabór nr FENX.01.01-IW.01-004/24) - budynek przy ul. Chałubińskiego 3 we Wrocławiu. 2) Sprawowanie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót prowadzonych na podstawie opracowanych przez Wykonawcę projektów - od momentu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych, aż do zakończenia inwestycji. Zamawiający przewiduje 100 pobytów. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ pt. „Opis przedmiotu zamówienia” oraz we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 4. Zamawiający zamierza sfinansować przedmiot zamówienia ze środków Programu FEnIKS 2021 - 2027 w Priorytecie FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności; działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna. 5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), określoną w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje (tzw. taksonomia UE), przy czym przewidywana realizacja przedmiotu zamówienia nie będzie miała znaczącego negatywnego wpływu na żaden z sześciu celów środowiskowych, o których mowa w art. 17 ww. rozporządzenia, tj.: łagodzenie zmian klimatu, adaptację do zmian klimatu, zrównoważone wykorzystanie i ochronę zasobów wodnych i morskich, przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniom oraz ich kontrola, a także ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów. 6. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: - produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tekst jedn. – Dz. U. z 2026 r., poz. 20, z późn. zm.), zwanej dalej „Ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa”), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; - produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie wymagania, o którym mowa w tym punkcie, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 Pzp.
TerminDeadline 2026-10-14
Kto? Co?- • Usługi architektoniczne i podobne › Usługi projektowania architektonicznego
- • Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne › Usługi nadzoru i kontroli
- • Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania › Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
- • Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych › Usługi projektowania systemów grzewczych
- • Usługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowej › Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
- • Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania › Usługi projektowania konstrukcji nośnych
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: 90.2026 Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja budynków zabytkowych UMW” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna oraz sprawowanie nadzoru autorskiego - Budynek przy ul. Chałubińskiego 3 we Wrocławiu
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 900 000 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 18 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Nie dotyczy.
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie zawodowe projektanta branży architektonicznej
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-14 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-14 09:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-11
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-14 09:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-11
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny:
8960005779
Adres pocztowy: Wyb. Ludwika Pasteura 1
Kod pocztowy: 50-367
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ewelina.janus@umw.edu.pl 📧
Telefon: +48717841564 📞
URL: https://www.umw.edu.pl/pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/uwm_edu 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/uwm_edu 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365537 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365537 🌏
Identyfikator funduszy UE: Program FEnIKS 2021 - 2027 w Priorytecie FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności; działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-610953 (2026-09-03)
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi inżynieryjne (>20)
- Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania (>20)
- Dodatkowe usługi budowlane (2)
- Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych (9)
- Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Usługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowej (12)
- Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych
- Usługi mierzenia ilości
- Usługi projektowania fundamentów
- Usługi projektowania konstrukcji nośnych (3)