Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie 12 naukowych placów zabaw zlokalizowanych w placówkach oświatowych na terenie miasta Tarnowskie Góry poprzez dostawę i montaż certyfikowanych urządzeń naukowych. Oferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, sprawne technicznie, kompletne i gotowe do użytku, a także muszą spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne wyszczególnione w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz kartach informacyjnych urządzeń. Wszystkie urządzenia muszą posiadać aktualne certyfikaty i atesty upoważniające do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa oraz spełniać standardy Unii Europejskiej. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą kserokopii kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów. Kserokopie kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów potwierdzonych za zgodność z oryginałem należy dołączyć do dokumentacji na etapie odbioru wykonania zadania. Zamówienie zostało podzielone na trzy części, pogrupowane terytorialnie oraz logistycznie. Każda z części obejmuje dostawę i wykonanie prac w czterech wskazanych lokalizacjach na podstawie projektów wykonawczych.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa 12 naukowych placów zabaw na terenie miasta Tarnowskie Góry
Krótki opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie 12 naukowych placów zabaw zlokalizowanych w placówkach oświatowych na terenie miasta Tarnowskie Góry poprzez dostawę i montaż certyfikowanych urządzeń naukowych. Oferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, sprawne technicznie, kompletne i gotowe do użytku, a także muszą spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne wyszczególnione w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz kartach informacyjnych urządzeń. Wszystkie urządzenia muszą posiadać aktualne certyfikaty i atesty upoważniające do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa oraz spełniać standardy Unii Europejskiej. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą kserokopii kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów.
Kserokopie kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów potwierdzonych za zgodność z oryginałem należy dołączyć do dokumentacji na etapie odbioru wykonania zadania.
Zamówienie zostało podzielone na trzy części, pogrupowane terytorialnie oraz logistycznie. Każda z części obejmuje dostawę i wykonanie prac w czterech wskazanych lokalizacjach na podstawie projektów wykonawczych.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie 12 naukowych placów zabaw zlokalizowanych w placówkach oświatowych na terenie miasta Tarnowskie Góry poprzez dostawę i montaż certyfikowanych urządzeń naukowych. Oferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, sprawne technicznie, kompletne i gotowe do użytku, a także muszą spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne wyszczególnione w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz kartach informacyjnych urządzeń. Wszystkie urządzenia muszą posiadać aktualne certyfikaty i atesty upoważniające do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa oraz spełniać standardy Unii Europejskiej. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą kserokopii kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów.
Kserokopie kart technicznych urządzeń, certyfikatów i atestów potwierdzonych za zgodność z oryginałem należy dołączyć do dokumentacji na etapie odbioru wykonania zadania.
Zamówienie zostało podzielone na trzy części, pogrupowane terytorialnie oraz logistycznie. Każda z części obejmuje dostawę i wykonanie prac w czterech wskazanych lokalizacjach na podstawie projektów wykonawczych.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wyposażenie placów zabaw📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: BZP.271.26.2026 część nr 1
Tytuł: Część nr 1 - Budowa 4 naukowych placów zabaw na terenie miasta Tarnowskie Góry część 1
Wartość szacunkowa bez VAT: 612184.17 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część nr 1 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Słowackiego 34, Tarnowskie Góry,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 ul. Powstańców Warszawskich 42, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 24 ul. Strzybnicka 1, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 26 ul. Pastuszki 3, Tarnowskie Góry
Część nr 1 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Słowackiego 34, Tarnowskie Góry,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 ul. Powstańców Warszawskich 42, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 24 ul. Strzybnicka 1, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 26 ul. Pastuszki 3, Tarnowskie Góry
Informacje dodatkowe:
Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy, jednakże nie dłużej niż do 29 grudnia 2026 r., Zamawiający przewiduje możliwości zmian postanowień zawartej umowy w zakresie wskazanym w § 24 ww. wzoru umowy. Zmiana umowy może nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy. Wraz z ofertą należy złożyć: Oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu składane na formularzu JEDZ. Pełnomocnictwo/ctwa ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy). Oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. z p.zm. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia). Zamawiający przewiduje dodatkowe/fakultatywne podstawy (przesłanki) wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 i pkt 7 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835 z późn. zm.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. z p.zm. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania zostanie wezwany do złożenia: (aktualnych na dzień ich złożenia):
informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2021 r. p. 275 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Zał 3 do SWZ; oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego Zał 4 do SWZ);odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Uwagi: a) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, ww dokumenty i oświadczenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, w zakresie jakim go dotyczą.b)W przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa także dokumenty i oświadczenia ww podmiotów udostępniających zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów. Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobą/osobami zdolną/ zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: kierownikiem budowy - osobą posiadającą aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz posiadającą co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi, w swojej specjalności. Przez doświadczenie zawodowe należy rozumieć doświadczenie zdobyte w okresie od daty uzyskania uprawnień do terminu składania ofert. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część wystarczające będzie wykazanie 1 osoby posiadającej ww. uprawnienia budowlane.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2020 r. poz. 344), tj.: poprzez Platformę przetargową pod adresem:
https://tarnowskiegory.logintrade.net/zapytania_email,238099,ece1ef533c415c4eb1a3842b8b8634aa.html lub pocztą elektroniczną na adres e-mail Zamawiającego: bzp@um.tgory.pl oraz adresy e-mail Wykonawców podane w formularzach ofertowych. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wyłącznie poprzez Platformę przetargową. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę przetargową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy p.
Informacja na temat wspólnego ubiegania się wykonawców
1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – zgodnie z ust. 3.4. rozdz. 17 SWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Uwaga! Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy (ust. 3.1. Rozdziału 17 SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia – każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, że:
5.1. Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
5.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
6. Dopuszcza się, aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem, że w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub 3 ustawy Pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy - dotyczy również spółki cywilnej.
8. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Termin związania ofertą upływa 19 grudnia 2026 r.
Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy, jednakże nie dłużej niż do 29 grudnia 2026 r., Zamawiający przewiduje możliwości zmian postanowień zawartej umowy w zakresie wskazanym w § 24 ww. wzoru umowy. Zmiana umowy może nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy. Wraz z ofertą należy złożyć: Oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu składane na formularzu JEDZ. Pełnomocnictwo/ctwa ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy). Oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. z p.zm. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia). Zamawiający przewiduje dodatkowe/fakultatywne podstawy (przesłanki) wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 i pkt 7 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835 z późn. zm.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. z p.zm. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania zostanie wezwany do złożenia: (aktualnych na dzień ich złożenia):
informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2021 r. p. 275 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Zał 3 do SWZ; oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego Zał 4 do SWZ);odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Uwagi: a) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, ww dokumenty i oświadczenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, w zakresie jakim go dotyczą.b)W przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa także dokumenty i oświadczenia ww podmiotów udostępniających zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów. Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobą/osobami zdolną/ zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: kierownikiem budowy - osobą posiadającą aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz posiadającą co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi, w swojej specjalności. Przez doświadczenie zawodowe należy rozumieć doświadczenie zdobyte w okresie od daty uzyskania uprawnień do terminu składania ofert. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część wystarczające będzie wykazanie 1 osoby posiadającej ww. uprawnienia budowlane.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2020 r. poz. 344), tj.: poprzez Platformę przetargową pod adresem:
https://tarnowskiegory.logintrade.net/zapytania_email,238099,ece1ef533c415c4eb1a3842b8b8634aa.html lub pocztą elektroniczną na adres e-mail Zamawiającego: bzp@um.tgory.pl oraz adresy e-mail Wykonawców podane w formularzach ofertowych. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wyłącznie poprzez Platformę przetargową. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę przetargową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy p.
Informacja na temat wspólnego ubiegania się wykonawców
1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – zgodnie z ust. 3.4. rozdz. 17 SWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Uwaga! Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy (ust. 3.1. Rozdziału 17 SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia – każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, że:
5.1. Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
5.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
6. Dopuszcza się, aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem, że w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub 3 ustawy Pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy - dotyczy również spółki cywilnej.
8. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Termin związania ofertą upływa 19 grudnia 2026 r.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bytomski
🏙️
Czas trwania: 90 dni Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Zwiększenie wysokości kary umownej - 20 pkt.
Wydłużenie okresu rękojmi za wady - 20 pkt.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: BZP.271.26.2026
Tytuł: Część nr 2 - Budowa 4 naukowych placów zabaw na terenie miasta Tarnowskie Góry
Wartość szacunkowa bez VAT: 510414.59 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część nr 2 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Przedszkole nr 12 ul. Korola 18, Tarnowskie Góry,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 ul. Żeromskiego 64, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 20 ul. Morcinka 7, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 17 ul. Norweska 2, Tarnowskie Góry.
Część nr 2 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Przedszkole nr 12 ul. Korola 18, Tarnowskie Góry,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 ul. Żeromskiego 64, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 20 ul. Morcinka 7, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 17 ul. Norweska 2, Tarnowskie Góry.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Zwiększenie wysokości kary umownej – waga 20 pkt
Wydłużenie okresu rękojmi za wady – waga 20 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: BZP.271.26.2026 część 3
Tytuł: Część nr 3 - Budowa 4 naukowych placów zabaw na terenie miasta Tarnowskie Góry
Wartość szacunkowa bez VAT: 895948.39 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część nr 3 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Przedszkole nr 2 ul. Gruzełki 17, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 9 ul. Zaciszna 11, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 11 ul. Mickiewicza 18, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 22 ul. Wyszyńskiego 137, Tarnowskie Góry.
Część nr 3 – obejmuje wykonanie naukowych placów zabaw w następujących lokalizacjach:
- Przedszkole nr 2 ul. Gruzełki 17, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 9 ul. Zaciszna 11, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 11 ul. Mickiewicza 18, Tarnowskie Góry,
- Przedszkole nr 22 ul. Wyszyńskiego 137, Tarnowskie Góry.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu rękojmi za wady – waga 20 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Gmina Tarnowskie Góry
Kod pocztowy: 42-600
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-21 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 18 000,00 zł, 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w ustawie Pzp, 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy nr 22 1160 2202 0000 0006 3273 9362, prowadzony w Banku Millennium S.A. z dopiskiem „Wadium – Place zabaw Część nr ….” 4. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 18 000,00 zł, 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w ustawie Pzp, 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy nr 22 1160 2202 0000 0006 3273 9362, prowadzony w Banku Millennium S.A. z dopiskiem „Wadium – Place zabaw Część nr ….” 4. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48224587801📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza🌏 Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 505 – 590 ustawy).
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-575958 (2026-08-19)