Dostawa dźwigu zewnętrznego - podnośnika pionowego osobowego

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku

Platforma dla osób niepełnosprawnych
Typ dźwigu: pionowy dźwig platformowy (w tym dla osób niepełnosprawnych) z napędem śrubowym

Termin

Termin składania ofert wynosił 2023-05-08. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2023-03-31.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2023-03-31 Ogłoszenie o zamówieniu
2023-06-15 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2023-03-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Windy
Numer referencyjny: PN-21/23/27
Krótki opis:
Platforma dla osób niepełnosprawnych Typ dźwigu: pionowy dźwig platformowy (w tym dla osób niepełnosprawnych) z napędem śrubowym
Metadane ogłoszenia
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Regulacja: Unia Europejska
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Windy 📦
Dodatkowy kod CPV: Instalowanie wind 📦
Miejsce wykonania
Region NUTS: Białostocki 🏙️

Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Inne
Nazwa instytucji zamawiającej: Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku
Adres pocztowy: Jerzego Waszyngtona 17
Kod pocztowy: 15-274
Miasto pocztowe: Białystok
Kontakt
Adres internetowy: https://udsk.pl/zp 🌏
E-mail: zp@udsk.pl 📧
Telefon: +48 857450595 📞
Fax: +48 857450595 📠
URL dokumentów: https://udsk.pl/zp 🌏
URL do udziału: https://e-propublico.pl 🌏

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2023-03-31 📅
Termin składania ofert: 2023-05-08 📅
Data publikacji: 2023-04-05 📅
Data końcowa: 2023-08-22 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2023/S 068-202369
Numer Dz.U.-S: 68
Informacje dodatkowe
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3 867,00 zł. Szczegółowe warunki wniesienia wadium zostały opisane w par. XVIII swz Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu będzie miała zastosowanie odwrócona kolejność oceny ofert, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp.
Pokaż więcej

Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Platforma dla osób niepełnosprawnych
Typ dźwigu: pionowy dźwig platformowy (w tym dla osób niepełnosprawnych) z napędem śrubowym
Parametry techniczne - Platforma dla osób niepełnosprawnych
Udźwig: 400 kg
Prędkość: 0,15 m/s
Wysokość podnoszenia: około 4000 mm
Ilość przystanków: 2
Ilość dojść przystankowych: 2 - dojścia z dwóch stron
Podszybie: 50 mm (1500x1580 mm)
Otwór w stropach między kondygnacyjnych: 1500x1580 mm
Wysokość szybu ponad górny przystanek: wstępnie przyjęto 2500 mm + wysokość zadaszenia około 250 mm
Szyb: konstrukcję szybu stanowią profile aluminiowe + wypełnienia w postaci paneli stalowych i paneli szklanych; oferowany szyb jest kompletny i malowany na kolor RAL 9006 z anodowanymi aluminiowymi profilami narożnymi; wypełnienia stanowią stalowe panele pełne oraz panele szklane w ramach z anodowanego aluminium; wymiary zewnętrzne: 1460 x 1515 mm; stabilny szyb wykonany z wygłuszonych elementów typu lego montuje się bez spawania w celu ułatwienia montażu i uniknięcia szkód spawalniczych; szyb wymaga zakotwiczenia do fundamentu oraz ścian/stropów budynku; sufit wewnętrzny szybu z oświetleniem LED Wykonanie dojścia do platformy na dolnym przystanku - podest ażurowy ocynkowany o szerokości minimum 160 cm umiejscowiony na konstrukcji stalowej z balustradami nawiązującym kształtem i kolorem do istniejących balustrad na schodach przy wejściu głównym
Pokaż więcej
Instalacja: zewnętrzna
Platforma: wymiar 1100 x 1467 mm; platforma z jedną połówkową ścianką wysokości 1095 mm z panelem sterującym; podłoga platformy wyłożona wykładziną w kolorze czarnym; panel sterujący, uchwyt, listwa przeciwzakleszczeniowa wykonane z anodowanego aluminium; sama ścianka lakierowana na kolor RAL 9006
Pokaż więcej
Drzwi szybowe: wychylne, jednoskrzydłowe, z naturalnie anodowanego aluminium z dużą szybą ze szkła przejrzystego,
900 x 2070 mm, wyposażone w domykacz
Kasety dyspozycji na przystankach: wyposażone w przycisk przywołania
Zasilanie: 1 x 230 V 50-60 Hz, 16 A miękki start
Maszynownia: zintegrowana, w obrębie szybu
Obsługa: wymaga trzymania wciśniętych przycisków w czasie jazdy
Komunikacja dwustronna: dostarcza się autodialer + moduł GSM - karta GSM po stronie
Zamawiającego / Użytkownika
Wykonanie płyty fundamentowej
Doprowadzenie zasilania z rozdzielni elektrycznej znajdującej się na niskim parterze w budynku E
Nazwa projektu lub programu finansowanego przez UE: Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. Dostępność Plus dla zdrowia, realizowany w ramach Działania 5.2 Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie 1 Beneficjent Grantu w rozumieniu art. 35 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. ochrony zdrowia ułatwiające dostęp
Informacje dodatkowe:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3 867,00 zł. Szczegółowe warunki wniesienia wadium zostały opisane w par. XVIII swz
Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu będzie miała zastosowanie odwrócona kolejność oceny ofert, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp.
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: SIEDZIBA ZAMAWIAJĄCEGO

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej: Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
Sytuacja gospodarcza i finansowa: Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
Zdolności techniczne i zawodowe:
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe do należytego wykonania zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedno zamówienie obejmujące montaż dźwigu oraz załączy dowody określające czy dostawy te zostały wykonane należycie.
Pokaż więcej
wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których co najmniej jedno zamówienie montaż dźwigu zostało wykonane lub jest wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – Załącznik nr 3 do SWZ.
Pokaż więcej
Realizacja zamówienia
Warunki realizacji zamówienia:
szczegółowe warunki realizacji umowy zostały zawarte w pkt. XXV specyfikacji warunków zamówienia

Procedura
Podstawa prawna: 32014L0024
Czas składania ofert: 09:00
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Okres ważności oferty: 2023-08-05 📅
Data otwarcia ofert: 2023-05-08 📅
Czas otwarcia ofert: 09:30
Miejsce: za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 20
Cena (waga): 80

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Krajowy numer rejestracyjny: 001406394
Inny rodzaj instytucji zamawiającej: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Kontakt
Punkt kontaktowy: Iwona Kisiel
Adres profilu nabywcy: https://udsk.pl/zp 🌏
Dokumenty URL: https://udsk.pl/zp 🌏

Odniesienie
Informacje dodatkowe
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie  art. 108 ust. 1 pkt 1-6 i ust. 2 ustawy Pzp oraz spełniają warunki udziału w postepowaniu. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE a) Opisy, katalogi oferowanego asortymentu potwierdzające spełnianie warunków/parametrów określonych w załącznikach nr 7,8,9, jeżeli w prospekcie technicznym brak opisu danej funkcji lub wartości parametru, dopuszcza się załączenie do oferty innych dokumentów (np. instrukcja użytkowania, oświadczenie producenta), w których Zamawiający będzie w stanie zweryfikować zgodność opisu funkcji lub wartości danego parametru. W przypadku wyrobów niestandardowych należy dołączyć opracowane opisy lub foldery. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający może żądać od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, Informacja z Krajowego Rejestru Karnego, oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r., poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego. DOKUMENTY DO OFERTY: Sporządzony przez wykonawcę według instrukcji podanej w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz Oferty, Jedz – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, który stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentacji Wykonawcy - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, Oświadczenie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022 poz. 835) - załącznik nr 6 do SWZ, Oświadczenie o odbyciu wizji lokalnej – załącznik nr 12 do swz, Wadium wniesione w formie gwarancji lub poręczenia należy złożyć w formie oryginału w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowalnym podpisem elektronicznym przez Gwaranta lub Poręczyciela.
Pokaż więcej

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587801 📞
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Fax: +48 224587800 📠
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Informacje o terminach składania odwołań:
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby.
4. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
Pokaż więcej
5. Odwołanie wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a;
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs
lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne;
3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne;
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
Pokaż więcej
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki ? ogłoszenia o wyniku postępowania albo ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, zawierającego uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki;
Pokaż więcej
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia albo
b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Tak samo jak: Organ kontrolny
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
Źródło: OJS 2023/S 068-202369 (2023-03-31)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2023-06-15)
Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis: Dostawa dźwigu zewnętrznego - podnośnika pionowego osobowego
Całkowita wartość zamówienia: 191 700 PLN 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2023-06-15 📅
Data publikacji: 2023-06-20 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2023/S 117-365241
Odnosi się do ogłoszenia: 2023/S 068-202369
Numer Dz.U.-S: 117

Obiekt
Zakres zamówienia
Nazwa projektu lub programu finansowanego przez UE: Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. Dostępność Plus dla zdrowia, realizowany w ramach Działania 5.2 Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie 1 Beneficjent Grantu w rozumieniu art. 35 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do nie

Udzielenie zamówienia
Data zawarcia umowy: 2023-05-29 📅
Nazwa: Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa
Krajowy numer rejestracyjny: 5252720357
Adres pocztowy: ul. Pawia 51/72,
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 01-030
Kraj: Polska 🇵🇱
Miasto Warszawa 🏙️
Całkowita wartość zamówienia: 191 700 PLN 💰
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Źródło: OJS 2023/S 117-365241 (2023-06-15)