Dostawa infrastruktury informatycznej dla jednostek administracji zespolonej województwa łódzkiego oraz wdrożenie w zakresie Części IV – w związku z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Rząd”

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej infrastruktury informatycznej dla czterech jednostek administracji zespolonej województwa łódzkiego. Zamówienie obejmuje 11 samodzielnych części (Zadania I.1-IV.4), ofertowanych, ocenianych i udzielanych odrębnie. Usługi wdrożeniowe są wymagane w Zadaniach IV.1 i IV.3, a wsparcie wdrożenia w Zadaniu IV.2. Szczegółowy zakres, ilości, parametry, miejsca dostawy, gwarancję i zasady odbioru określają SWZ, OPZ i projektowane postanowienia umowy.

Termin

Deadline 2026-10-02

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa infrastruktury informatycznej dla jednostek administracji zespolonej województwa łódzkiego oraz wdrożenie w zakresie Części IV – w związku z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Rząd”
Numer referencyjny: AL-V.272.22.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej infrastruktury informatycznej dla czterech jednostek administracji zespolonej województwa łódzkiego. Zamówienie obejmuje 11 samodzielnych części (Zadania I.1-IV.4), ofertowanych, ocenianych i udzielanych odrębnie. Usługi wdrożeniowe są wymagane w Zadaniach IV.1 i IV.3, a wsparcie wdrożenia w Zadaniu IV.2. Szczegółowy zakres, ilości, parametry, miejsca dostawy, gwarancję i zasady odbioru określają SWZ, OPZ i projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia komputerowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 11
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 11

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/I.1
Tytuł: Serwery HA oraz urządzenia NAS - WIIH w Łodzi
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Dostawa serwerów przeznaczonych do pracy w układzie wysokiej dostępności (HA) oraz urządzeń NAS, wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Produkty/usługi: Serwery 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Gdańska 38;90-730; Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2026-12-18 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin realizacji Zadania
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/I.2
Tytuł: Przełączniki sieciowe 802.1X - WIIH w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa zarządzalnych przełączników sieciowych obsługujących standard 802.1X, wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Gdańska 38;90-730 Łódź
Miejsce wykonania: Łódzki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/II.1
Tytuł: Infrastruktura wirtualizacyjna i backup HA - WIW w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa sprzętu do wirtualizacji, serwera backupu w klastrze HA, serwerowego systemu operacyjnego i licencji dostępowych, wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Proletariacka 2/6, 93-569 Łódź
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/II.2
Tytuł: Rozwiązanie NGFW w klastrze HA - WIW w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa rozwiązania klasy NGFW przeznaczonego do pracy w klastrze wysokiej dostępności (HA), wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/II.3
Tytuł: Przełączniki sieciowe 802.1X dla NAC - WIW w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa zarządzalnych przełączników sieciowych obsługujących standard 802.1X, niezbędnych do wdrożenia NAC, wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/III.1
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Wodna 40, 90-046 Łódź
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/III.2
Tytuł: Przełączniki sieciowe 802.1X dla NAC - WSSE w Łodzi
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/IV.1
Tytuł: Macierz dyskowa i rozbudowa infrastruktury serwerowej - KO w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa macierzy dyskowej wraz z wdrożeniem oraz rozbudowa infrastruktury serwerowej, w zakresie i na zasadach określonych w OPZ.
Produkty/usługi: Komputerowe jednostki do przechowywania 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Więckowskiego 33, 90-734 Łódź
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/IV.2
Tytuł: Przełączniki sieciowe 802.1X ze wsparciem wdrożenia - KO w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa zarządzalnych przełączników sieciowych obsługujących standard 802.1X wraz ze wsparciem wdrożenia, zgodnie z OPZ.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Termin realizacji Zadania.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/IV.3
Tytuł: Rozbudowa NGFW i wdrożenie klastrów HA - KO w Łodzi
Opis zamówienia:
Rozbudowa infrastruktury brzegowej o urządzenia klasy NGFW wraz z wdrożeniem klastrów wysokiej dostępności (HA), zgodnie z OPZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: AL-V.272.22.2026/IV.4
Tytuł: Dyski rozszerzające przestrzeń backupu NAS - KO w Łodzi
Opis zamówienia:
Dostawa dysków twardych klasy enterprise rozszerzających przestrzeń backupu na serwerach NAS, wraz z czynnościami towarzyszącymi i dokumentacją wymaganymi w OPZ. Bez usług wdrożeniowych.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0011
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Przetarg nieograniczony na podstawie art. 132 Pzp. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Pzp odrębnie dla każdego Zadania.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/uw.lodz
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 45 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-02 10:00:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/uw.lodz
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert nastąpi elektronicznie na Platformie Zakupowej po odszyfrowaniu ofert. Zamawiający nie przewiduje odrębnej publicznej sesji otwarcia.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Łódzki urząd wojewódzki w łodzi
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7251028465
Adres pocztowy: ul. Piotrkowska 104
Kod pocztowy: 90-926
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: kancelaria@lodz.uw.gov.pl 📧
Telefon: +48 42 664 10 00 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uw-lodzki 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Informacja o wspólnych zamówieniach
Zamówienie jest udzielane przez centralną jednostkę zakupującą
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/uw.lodz 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/uw.lodz 🌏
Identyfikator funduszy UE: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO)
Program funduszy UE: Instrument Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy (EURI) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 526-223-93-25
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48 2245878 01 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. W postępowaniu o wartości równej lub przekraczającej progi unijne odwołanie wnosi się co do zasady w terminie 10 dni od przekazania informacji o czynności Zamawiającego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; wobec treści ogłoszenia lub dokumentów zamówienia - w terminie 10 dni od publikacji ogłoszenia w Dz.U. UE lub zamieszczenia dokumentów na stronie internetowej. Pozostałe terminy określa art. 515 Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-586520 (2026-08-24)