Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im.J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym SP ZOZ
Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 pakiety (części)
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-09-02. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-18.
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1779411.56 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet 1
Wartość szacunkowa bez VAT: 601027.78 PLN 💰
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet 2
Wartość szacunkowa bez VAT: 1178383.78 PLN 💰
Opis zamówienia: Leczenie chorych z uogólnioną postacią miastenii B.157
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Adres pocztowy: ul. Szwajcarska 3
Kod pocztowy: 61-285
Miejscowość: Poznań
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-02 10:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im.J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym SP ZOZ
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Szwajcarska 3
Kod pocztowy: 61-285
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/
E-mail: zamowienia@szpital-strusia.poznan.pl 📧
Telefon: +480618739033 📞
URL: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia/gov.pl/pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +480224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10 dni
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-575050 (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii
Numer referencyjny:
WSM/DZP/381-9798/2026
Krótki opis:
Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii dla potrzeb
Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 pakiety (części)
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1779411.56 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Pakiet 1
Tytuł: Pakiet 1
Wartość szacunkowa bez VAT: 601027.78 PLN 💰
Opis zamówienia:
Leczenie dystonii ogniskowych i połowicznego kurczu twarzy B.28;Leczenie pacjentów ze spastycznością kończyn z użyciem toksyny botulinowej typu A B.57
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Pakiet 2
Tytuł: Pakiet 2
Wartość szacunkowa bez VAT: 1178383.78 PLN 💰
Opis zamówienia: Leczenie chorych z uogólnioną postacią miastenii B.157
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Adres pocztowy: ul. Szwajcarska 3
Kod pocztowy: 61-285
Miejscowość: Poznań
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Ze względu na stan pilnej konieczności tj. pilny charakter zamówienia na podstawie art. 138 ust. 3 ustawy Pzp postępowanie zostanie ogłoszone w trybie skróconym tj. nie krótszym niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadnia skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych co następuje:Przedmiot zamówienia obejmuje produkty lecznicze o kluczowym znaczeniu dla zapewnienia ciągłości terapii pacjentów objętych programami lekowymi. Charakter tych świadczeń powoduje konieczność nieprzerwanego dostępu do terapii ratujących życie lub zdrowie, a jakiekolwiek opóźnienia w
realizacji zamówienia mogłyby skutkować pogorszeniem stanu zdrowia pacjentów lub brakiem możliwości kontynuacji leczenia. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności zapewnienia kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii w przypadku braku skuteczności dotychczas stosowanych terapii,wynika również ze specyfiki terapii, które wymagają ścisłego przestrzegania harmonogramów podawania leków. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zachowanie standardowych terminów postępowania mogłoby doprowadzić do powstania luki w dostępności leków, co stanowiłoby realne zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Skrócony termin składania ofert pozostaje adekwatny do charakteru zamówienia, a jednocześnie zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania i złożenia ofert, z uwagi na powszechną dostępność przedmiotu zamówienia na rynku oraz jego standardowy charakter. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-02 10:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im.J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym SP ZOZ
Krajowy numer rejestracyjny:
7781350016
Departament: Dział zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Szwajcarska 3
Kod pocztowy: 61-285
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/
E-mail: zamowienia@szpital-strusia.poznan.pl 📧
Telefon: +480618739033 📞
URL: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia/gov.pl/pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +480224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10 dni
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-575050 (2026-08-18)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Ogólne środki przeciwinfekcyjne do użytku ogólnoustrojowego, szczepionki, środki przeciwnowotworowe oraz immunomodulacyjne (>20)
- Produkty lecznicze dla dermatologii oraz układu mięśniowo-szkieletowego (20)
- Produkty lecznicze dla krwi, organów krwiotwórczych oraz układu krążenia (11)
- Produkty lecznicze dla przewodu pokarmowego i metabolizmu (8)
- Produkty lecznicze dla układu moczowo-płciowego oraz hormonów (4)
- Produkty lecznicze dla układu nerwowego i organów zmysłów (14)
- Różne produkty lecznicze (>20)
- Wyroby farmaceutyczne (6)
- Środki lecznicze dla układu oddechowego (6)