Dostawy tłucznia kolejowego w latach 2027 - 2028
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Przedmiotem Zamówienia jest dostawa przez Wykonawcę w latach 2027-2028 podsypki tłuczniowej, szczegółowo opisanej w Załączniku nr 1 do SWZ, wraz z transportem w ilościach, terminach i do miejsc wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z harmonogramami dostaw
TerminDeadline 2026-09-17
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-17 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawy tłucznia kolejowego w latach 2027 - 2028
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Podsypka 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: zadanie nr 1
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: zgodnie z dokumentacją Zamówienia
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: zadanie nr 2
Opis zamówienia:
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zgodnie z SWZ
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-17 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-17 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Opis
Informacje o aukcji elektronicznej: zgodnie z Rozdziałem XXII
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-17 11:00:00 📅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: zgodnie z dokumentacją Zamówienia
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Targowa 74
Kod pocztowy: 03-734
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ilg@plk-sa.pl 📧
Telefon: +48 22 4732087 📞
URL: www.plk-sa.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.platformazakupowa.plk-sa.pl 🌏
Główna działalność
Usługi kolejowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.plk-sa.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.plk-sa.pl/ 🌏
Opis: zgodnie z Rozdziałem XXII
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: www.uzp.gov/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.uzp.gov/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ
Źródło: OJS 2026/S 158-570376 (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawy tłucznia kolejowego w latach 2027 - 2028
Numer referencyjny:
6060/ILG 6/03007/03083/26/P
Krótki opis:
Przedmiotem Zamówienia jest dostawa przez Wykonawcę w latach 2027-2028 podsypki tłuczniowej, szczegółowo opisanej w Załączniku nr 1 do SWZ, wraz z transportem w ilościach, terminach i do miejsc wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z harmonogramami dostaw
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Podsypka 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
6060/ILG 6/03007/03083/26/P.1
Tytuł: zadanie nr 1
Opis zamówienia:
Zadanie 1 – obejmuje dostawę, w latach 2027 i 2028, w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 104 000 ton frakcji 31,5/50 w gatunku 1, klasa 1, w tym:
a) w roku 2027 zamówienie obejmuje dostawę w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 52 300 ton podsypki tłuczniowej (zgodnie z Załącznikiem 1 do OPZ).
b) w roku 2028 zamówienie obejmuje dostawę w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 51 700 ton podsypki tłuczniowej (zgodnie z Załącznikiem 1a do OPZ).
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający zastrzega na swoją rzecz prawo rozszerzenia zakresu Zamówienia o dodatkowe dostawy, uwzględniające dodatkowe, bieżące potrzeby Zamawiającego (dalej: „Prawo opcji”) na następujących zasadach:
1) Dostawy opcjonalne w danym roku i w danym zadaniu mogą dotyczyć wyłącznie tych materiałów, które w danym roku i w danym zadaniu występują w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych).
a) Zadanie nr 1 w roku 2027 wartość opcji wynosi 5 183 750,00 zł.
b) Zadanie nr 1 w roku 2028 wartość opcji wynosi 4 825 681,00 zł.
2) Decyzja o zwiększeniu dostawy, jej miejsca oraz o ilości o jaką dostawa zostanie zwiększona, podjęta zostanie przez Zamawiającego w zależności od dodatkowych, bieżących potrzeb Zamawiającego.
3) Skorzystanie z prawa do zwiększenia podanych w przedmiocie zamówienia ilości podstawowych (minimalnych) o dostawy opcjonalne jest uprawnieniem Zamawiającego,
z którego może, ale nie musi skorzystać.
4) Jakkolwiek na potrzeby niniejszego postępowania wartość zamówienia oraz wartość oferty ma zostać kalkulowana w oparciu o sumę cen dostaw w ilościach podstawowych (minimalnych) oraz wartości maksymalnych dostaw opcjonalnych, to wynagrodzenie wpłacone przez Zamawiającego w ramach zamówienia odpowiadać będzie równowartości materiału rzeczywiście dostarczonego.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
6060/ILG 6/03007/03083/26/P.2
Tytuł: zadanie nr 2
Opis zamówienia:
Zadanie 2 – obejmuje dostawę, w latach 2027 i 2028, w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 110 140 ton frakcji 31,5/50 w gatunku 1, klasa 1, w tym:
a) w roku 2027 zamówienie obejmuje dostawę w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 54 720 ton podsypki tłuczniowej (zgodnie z Załącznikiem 2 do OPZ);
b) w roku 2028 zamówienie obejmuje dostawę w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych) 55 420 ton podsypki tłuczniowej (zgodnie z Załącznikiem 2a do OPZ).
Pokaż więcej
Opis opcji:
Zamawiający zastrzega na swoją rzecz prawo rozszerzenia zakresu Zamówienia o dodatkowe dostawy, uwzględniające dodatkowe, bieżące potrzeby Zamawiającego (dalej: „Prawo opcji”) na następujących zasadach:
1) Dostawy opcjonalne w danym roku i w danym zadaniu mogą dotyczyć wyłącznie tych materiałów, które w danym roku i w danym zadaniu występują w zakresie dostaw podstawowych (minimalnych).
a) Zadanie nr 2 w roku 2027 wartość opcji wynosi 4 658 419,00 zł.
b) Zadanie nr 2 w roku 2028 wartość opcji wynosi 4 726 727,00 zł.
2) Decyzja o zwiększeniu dostawy, jej miejsca oraz o ilości o jaką dostawa zostanie zwiększona, podjęta zostanie przez Zamawiającego w zależności od dodatkowych, bieżących potrzeb Zamawiającego.
3) Skorzystanie z prawa do zwiększenia podanych w przedmiocie zamówienia ilości podstawowych (minimalnych) o dostawy opcjonalne jest uprawnieniem Zamawiającego,
z którego może, ale nie musi skorzystać.
4) Jakkolwiek na potrzeby niniejszego postępowania wartość zamówienia oraz wartość oferty ma zostać kalkulowana w oparciu o sumę cen dostaw w ilościach podstawowych (minimalnych) oraz wartości maksymalnych dostaw opcjonalnych, to wynagrodzenie wpłacone przez Zamawiającego w ramach zamówienia odpowiadać będzie równowartości materiału rzeczywiście dostarczonego.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zgodnie z SWZ
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-17 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-17 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Opis
Informacje o aukcji elektronicznej: zgodnie z Rozdziałem XXII
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-17 11:00:00 📅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: Zadanie nr 1 – 430 000,00 zł
UWAGA! W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości będącej sumą kwot odpowiadających częściom, na które składana jest oferta.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: zgodnie z dokumentacją Zamówienia
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Krajowy numer rejestracyjny:
113 23 16 427
Adres pocztowy: ul. Targowa 74
Kod pocztowy: 03-734
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ilg@plk-sa.pl 📧
Telefon: +48 22 4732087 📞
URL: www.plk-sa.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.platformazakupowa.plk-sa.pl 🌏
Główna działalność
Usługi kolejowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.plk-sa.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.plk-sa.pl/ 🌏
Opis: zgodnie z Rozdziałem XXII
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: www.uzp.gov/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.uzp.gov/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ
Źródło: OJS 2026/S 158-570376 (2026-08-17)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Górnictwo, metale podstawowe i produkty pokrewne (4 nowe zamówienia)
- Piasek i glina (3)