LEKI 20

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A.Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Przedmiotem zamówienia jest dostawa leków zwykłych, leków do programów lekowych, chemioterapii oraz RDTL w celu zabezpieczenia terapii pacjentów leczonych w SPSKM.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-07-13. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-08.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-06-08 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-03 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-08)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: LEKI 20
Numer referencyjny: ZP-26-074UN
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa leków zwykłych, leków do programów lekowych, chemioterapii oraz RDTL w celu zabezpieczenia terapii pacjentów leczonych w SPSKM.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Różne produkty lecznicze 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 26
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 26

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 1
Tytuł: Pakiet 1
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia: produkt leczniczy
Adres pocztowy: Apteka Szpitalna
ul. Francuska 20 – 24
Kod pocztowy: 40-027
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-08-14 📅
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: 8 000 mg
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 2
Tytuł: Pakiet 2
Informacje o opcjach
Opis opcji: 50 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 3
Tytuł: Pakiet 3
Informacje o opcjach
Opis opcji: 5 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 4
Tytuł: Pakiet 4
Informacje o opcjach
Opis opcji: 20 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 5
Tytuł: Pakiet 5
Informacje o opcjach
Opis opcji: 30 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 6
Tytuł: Pakiet 6
Informacje o opcjach
Opis opcji: 500 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 7
Tytuł: Pakiet 7
Informacje o opcjach
Opis opcji: 100 op
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 8
Tytuł: Pakiet 8
Informacje o opcjach
Opis opcji: 500 000 mg
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009

9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 9
Tytuł: Pakiet 9
Informacje o opcjach
Opis opcji: 15 000 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0010

1️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 10
Tytuł: Pakiet 10
Informacje o opcjach
Opis opcji: 1 000 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0011

1️⃣1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 11
Tytuł: Pakiet 11
Informacje o opcjach
Opis opcji: 900 000 mg
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0012

1️⃣2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 12
Tytuł: Pakiet 12
Informacje o opcjach
Opis opcji: 400 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0013

1️⃣3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 13
Tytuł: Pakiet 13
Informacje o opcjach
Opis opcji: 300 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0014

1️⃣4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 14
Tytuł: Pakiet 14
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0015

1️⃣5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 15
Tytuł: Pakiet 15
Informacje o opcjach
Opis opcji: 840 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0016

1️⃣6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 16
Tytuł: Pakiet 16
Informacje o opcjach
Opis opcji: 50 000 mg
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0017

1️⃣7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 17
Tytuł: Pakiet 17
Informacje o opcjach
Opis opcji:
poz 1 – 1 000 szt poz 2 – 5 szt poz 3 – 100 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0018

1️⃣8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 18
Tytuł: Pakiet 18
Informacje o opcjach
Opis opcji: 408 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0019

1️⃣9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 19
Tytuł: Pakiet 19
Informacje o opcjach
Opis opcji: 2 920 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0020

2️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 20
Tytuł: Pakiet 20
Informacje o opcjach
Opis opcji: 76 300 mg
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0021

2️⃣1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 21
Tytuł: Pakiet 21
Informacje o opcjach
Opis opcji: 140 op
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0022

2️⃣2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 22
Tytuł: Pakiet 22
Informacje o opcjach
Opis opcji: 10 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0023

2️⃣3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 23
Tytuł: Pakiet 23
Informacje o opcjach
Opis opcji:
poz 1 – 50 szt poz 2 – 50 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0024

2️⃣4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 24
Tytuł: Pakiet 24
Informacje o opcjach
Opis opcji:
poz 1 – 3 szt poz 2 – 300 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0025

2️⃣5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 25
Tytuł: Pakiet 25
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0026

2️⃣6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 26
Tytuł: Pakiet 26
Informacje o opcjach
Opis opcji: 2 szt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0027
Opis
Miejscowość: Katowice

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury: https://www.platformazakupowa.pl
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-13 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-13 09:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-13 09:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A.Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny: 9542270611
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Francuska 20/24
Kod pocztowy: 40-027
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: duo@spskm.katowice.pl 📧
Telefon: 48 32 2591668 📞
URL: www.spskm.katowice.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.platformazakupowa.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.platformazakupowa.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://www.platformazakupowa.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://www.platformazakupowa.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Departament: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587840 📞
URL: http://uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 109-392085 (2026-06-08)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 42033589.63 PLN 💰

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Numer umowy: Pakiet 1
Data zawarcia umowy: 2026-08-07 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 46675.44 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Identyfikator oferty: Pakiet 1 ASCLEPIOS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Asclepios
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Asclepios S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: 648-10-08-230
Departament: Dział przetargów
Adres pocztowy: ul. Hubska 44
Kod pocztowy: 50-502
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@asclepios.pl 📧
Telefon: +48513 414 461 📞
URL: https://asclepios.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://asclepios.pl/ 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 597658.5 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 2 KOMTUR
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Komtur
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Komtur Polska Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 5222749770
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Plac Farmacji 1
Kod pocztowy: 02-699
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
E-mail: zp@komtur.com 📧
Telefon: +4822566 26 21 📞
URL: https://www.komtur.pl/O-nas.348.0.html 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.komtur.pl/Kontakt.359.0.html 🌏

3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 143214.48 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 3 BIALMED
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Bialmed
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Bialmed Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 8490000039
Departament: Dział zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Kazimierzowska 46/48/35
Kod pocztowy: 02-546
E-mail: dzp@bialmed.pl 📧
Telefon: +48874241195 📞
URL: https://bialmed.com/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://bialmed.com/kontakt 🌏

4️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 712.8 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 4 URTICA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0005
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Urtica
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Urtica sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 8942556799
Departament: Dział Przetargów
Adres pocztowy: ul. Krzemieniecka 120, 54-613 Wrocław
Kod pocztowy: 54-613
Punkt kontaktowy: Dział Przetargów
E-mail: przetargi@urtica.pl 📧
Telefon: 71 782 66 84 📞
URL: https://www.urtica.pl/kontakt.html 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.urtica.pl/kontakt.html 🌏

5️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 312530.4 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 5 GSK
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0006
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Gsk
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: GSK Services Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 7792254227
Adres pocztowy: ul. Grunwaldzka 189
Kod pocztowy: 60-322
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
E-mail: edyta.x.bartnicka@gsk.com 📧
Telefon: 534545134 📞

6️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 11584853.28 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 6 URTICA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0007

7️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008
Całkowita wartość umowy/działki: 139 968 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 7 URTICA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0008

8️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 5
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 5
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 480729.6 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 8 NEUCA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0009
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Neuca
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Neuca s.a.
Krajowy numer rejestracyjny: 8790017162
Adres pocztowy: Forteczna 35-37
Kod pocztowy: 87-100
Miasto pocztowe: Toruń
Region: Bydgosko-toruński 🏙️
Punkt kontaktowy: dział zamóweiń publicznych
E-mail: aleksandra.lazar@neuca.pl 📧
Telefon: 789803634 📞

9️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0010
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 16725857.4 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 9 ASTRA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0010
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Astra
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: AstraZeneca Kft.
Krajowy numer rejestracyjny: PL5263446902
Departament: Dział szpitalny
Adres pocztowy: Alíz utca 4. B. ép.
Kod pocztowy: 1117
Miasto pocztowe: Budapest
Region: Budapest 🏙️
Kraj: Węgry 🇭🇺
E-mail: przetargiastra@neuca.pl 📧
Telefon: 660 508 778 📞

1️⃣0️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0011
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 22885.2 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 10 FARMACOL
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0011
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Farmacol
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Farmacol- Logistyka Sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny: 525-240-95-76
Adres pocztowy: Ul. Szopienicka 77
Kod pocztowy: 40-431
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Punkt kontaktowy: Dział przetargów
E-mail: sprzedazszpitalna@farmacol.com.pl 📧
Telefon: 32 20 80 625 📞
URL: https://www.farmacol.com.pl/strefa-szpitala/dlaczego-grupa-farmacol-szpital/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.farmacol.com.pl/strefa-szpitala/kontakty-szpitale/ 🌏

1️⃣1️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0012
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 280 584 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 11 ASCLEPIOS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0012

1️⃣2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0013
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 6
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 6
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 481891.68 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 12 SALUS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0013
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Salus
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Salus International Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 634-012-54-42
Departament: Przetargi
Adres pocztowy: Pułaskiego 9 / 40-273 Katowice
Kod pocztowy: 40-273
E-mail: przetargi@salusint.com.pl 📧
Telefon: +48327885582 📞
URL: https://www.salusint.com.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.salusint.com.pl/dane-firmy 🌏

1️⃣3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0014
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 4762.8 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 13 ASCLEPIOS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0014
Źródło: OJS 2026/S 171-609391 (2026-09-03)