Nadzór Inwestorski dla działania inwestycyjnego w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego
Gmina Ryki
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług nadzoru inwestorskiego – Inspektora Nadzoru – dla Przedsięwzięcia „Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego”, realizowanego przez Zamawiających, w zakresie opisanym w ust. 2. 2. W ramach Przedsięwzięcia „Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego”, Wykonawca będzie prowadził nadzór nad dwoma zadaniami: A) Dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji OZE oraz magazynów energii, oraz B) Dostawa, montaż, integracja oraz uruchomienie demonstracyjnej instalacji magazynowania energii wykorzystującej technologię wodorową. Ad. A) W celu realizacji Przedsięwzięcia „Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego” w ramach Inwestycji B2.2.2/G1.1.2 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO): Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B: wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych (dalej jako „Przedsięwzięcie”), Zamawiający ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest wybór podmiotu (dalej jako „Podmiot Nadzorowany A”) odpowiedzialnego za wykonanie dostaw oraz towarzyszącym im robót oraz usług niezbędnych dla realizacji Przedsięwzięcia. Podmiot Nadzorowany A będzie miał obowiązek dokonać dostawy, montażu i uruchomienia, na obszarze Gmin: Ryki, Nowodwór oraz Kłoczew: 1) 891 szt. instalacji fotowoltaicznych, stanowiących źródło wytwarzania energii elektrycznej z OZE wraz z infrastrukturą umożliwiającą odprowadzenie wyprodukowanej energii 2) 155 szt. magazynów energii, sprzężonych z jednostkami wytwórczymi energii z OZE, 3) 479 szt. instalacji pomp ciepła sprzężonych z istniejącymi instalacjami PV. Podmiot Nadzorowany jest także odpowiedzialny za zaprojektowanie montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła (opracowanie projektów technicznych). Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz instalacji pomp ciepła (dalej łącznie zwanych „Instalacjami”) przez Podmiot Nadzorowany A zostało podzielone na 3 Zadania: 1) Zadanie nr 1: Gmina Nowodwór, 2) Zadanie nr 2: Gmina Ryki, 3) Zadanie nr 3: Gmina Kłoczew. Umowa z wybranym Podmiotem Nadzorowanym A zostanie zawarta odrębnie na każde z wyżej wskazanych Zadań. Powyższe wynika z potrzeby indywidualnego rozliczenia środków przez każdego z Zamawiających. Konsekwentnie, także umowa na wykonywanie Nadzoru Inwestorskiego zostanie zawarta z Wykonawcą na każde z wyżej wskazanych Zadań. Powyższe wynika z potrzeby indywidualnego rozliczenia środków przez każdego z Zamawiających. Uwaga: Ze względu na to, że dostawa, montaż, integracja oraz uruchomienie demonstracyjnej instalacji magazynowania energii wykorzystującej technologię wodorową (realizowane przez Podmiot Nadzorowany B) będzie odbywała się na obszarze Gminy Ryki, umowa na wykonanie Nadzoru Inwestorskiego w ramach Gminy Ryki będzie obejmowała także zadania względem Podmiotu Nadzorowanego B. Dokumentacja przetargu na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie wskazanych wyżej Instalacji – określająca zakres prac, które mają być przedmiotem nadzoru prowadzonego przez Wykonawcę – publikowana jest na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5755ea91-c250-489a-a3a0-b1c9d44e3f5b. Dokumentacja ta obejmuje wzór Umowy, która ma regulować sposób wykonywania zamówienia przez Podmiot Nadzorowany A. Wykonawca ma obowiązek uwzględniać opisany w nim zakres obowiązków i uprawnień Podmiotu Nadzorowanego. Wykonawca będzie zobligowany do wykonywania zadań Inspektora Nadzoru, wskazanych w opisywanym wzorze Umowy. Ad. B) Zakres Przedsięwzięcia „Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego” obejmuje także dostawę, montaż, integrację oraz uruchomienie demonstracyjnej instalacji magazynowania energii wykorzystującej technologię wodorową. Celem tej instalacji jest wytwarzanie wodoru z energii elektrycznej, jego magazynowanie oraz późniejsza konwersja zmagazynowanej energii na energię elektryczną, umożliwiająca demonstrację i eksploatację systemu w warunkach rzeczywistych. Dokumentacja przetargu na zaprojektowanie, dostawę, montaż, integrację oraz uruchomienie demonstracyjnej instalacji magazynowania energii wykorzystującej technologię wodorową – określająca zakres prac, które mają być przedmiotem nadzoru prowadzonego przez Wykonawcę – publikowana jest na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d44231c-e076-49a0-b267-fc5ba99dc72d Dokumentacja ta obejmuje wzór Umowy, która ma regulować sposób wykonywania zamówienia przez Podmiot Nadzorowany B. Wykonawca ma obowiązek uwzględniać opisany w nim zakres obowiązków i uprawnień Podmiotu Nadzorowanego. Wykonawca będzie zobligowany do wykonywania zadań Inspektora Nadzoru, wskazanych w opisywanym wzorze Umowy. Uwaga: Ilekroć postanowienia SWZ (w tym wzoru Umowy) odwołują się do pojęcia „Podmiot Nadzorowany”), należy przez to rozumieć zarówno Podmiot Nadzorowany A, jak i Podmiot Nadzorowany B. Postępowanie realizowane na podstawie Umowy o objęcie wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.12-IP.05-0065/24 Przedsięwzięcia „Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego” w ramach Inwestycji B2.2.2/G1.1.2 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO): Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B: wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych
TerminDeadline 2026-09-21
Kto? Co?- • Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne › Usługi nadzoru i kontroli
- • Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania › Nadzór nad robotami budowlanymi
- • Usługi inżynieryjne › Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
- • Usługi związane z budownictwem › Usługi nadzoru budowlanego
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Nadzór Inwestorski dla działania inwestycyjnego w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego
Numer referencyjny:
GK.GO.6232.20.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 📦
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 08-500
Miejscowość: Ryki
Adres pocztowy: Gmina Nowodwór
Kod pocztowy: 08-503
Miejscowość: Nowodwór
Adres pocztowy: Gmina Kłoczew
Kod pocztowy: 08-550
Miejscowość: Kłoczew
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Puławski 🏙️
Czas trwania: 7 miesięcy
Czas trwania
Data końcowa: 2027-06-07 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie personelu skierowanego do wykonania zamówienia (D)
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 12:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina ryki
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5060072359
Adres pocztowy: ul. ul. Karola Wojtyły 29
Kod pocztowy: 08-500
Miasto pocztowe: Ryki
Region: Puławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ryki@ryki.pl 📧
Telefon: 818657110 📞
URL: http://www.ryki.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-14+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-571403 (2026-08-14)
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu (9)
- Usługi architektoniczne i podobne (>20)
- Usługi inżynieryjne (>20)
- Usługi konsultacyjne w zakresie dostaw wody i konsultacje dotyczące odpadów
- Usługi laboratoryjne
- Usługi nadzoru i kontroli (7)
- Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej (15)
- Usługi związane z budownictwem (>20)