Nowoczesne e-usługi w Gospodarce Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o

Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ

Termin

Deadline 2026-10-06

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Nowoczesne e-usługi w Gospodarce Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o
Krótki opis: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator: GK/81/2026/JSZ
Tytuł: Modernizacja e-usług publicznych poprzez Modernizację kluczowych Systemów Dziedzinowych oraz modernizacja infrastruktury IT
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają wa-runki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej oraz sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj. Warunki udziału w postępowaniu 1. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej tj. Wykonawca winien posiadać zdolność kredytową lub środki na rachunku bankowym na kwotę co najmniej 1 000 000,00 PLN. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów, na zasadzie spełnia/nie spełnia. 2. Zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wskazuje, że dla przedmiotu niniejszego zamówienia (dostawy i usługi) nie zostały określone standaryzowane poziomy zdolności w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. poz. 1235), wobec czego warunki zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający określa samodzielnie, stosownie do art. 112 ust. 1 i 3 ustawy Pzp. 1) O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej: • Dwa zamówienia w ramach, których wykonano dostawę, montaż i wdrożenie systemu zdalnego odczytu w ilości nie mniejszej niż 990 urządzeń wraz z budową infrastruktury LoRa WAN o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto każde • Co najmniej jedną zrealizowaną usługą polegającą na zdalnym przekazywaniu danych w oparciu o technologię radiową z co najmniej 990 sztuk urządzeń łącznie, z wykorzystaniem co najmniej 5 szt. urządzeń nadawczych/odbiorczych rozlokowanych w róż-nych miejscach opomiarowanego obszaru usługi. • Jedno zamówienie polegające na wdrożeniu Platformy e-usług dostępnych przez sieć Internet, zintegrowanej z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej obejmującej w szczególności wdrożenie: - co najmniej 2 e-usług publicznych na min. 4 poziomie dojrzałości, - wdrożenie modułu internetowej rejestracji wizyt umożliwiającego co naj mniej rezerwację terminów, zarządzanie harmonogramem i limitami wizyt, generowanie potwierdzeń wizyty oraz obsługę powiadomień e-mail i/lub SMS, - wdrożenie lub integrację modułu monitoringu środowiska polegającego na pozyski-waniu danych z zewnętrznych źródeł lub API, ich prezentacji w systemie oraz generowaniu alertów lub komunikatów informacyjnych dla użytkowników końcowych. 2) O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami i skieruje do realizacji: • Specjalista ds. projektowania usług telekomunikacyjnych posiadający doświadczenie w projektowaniu radiowym, w co najmniej dwóch zamówieniach obejmujących zaprojektowanie sieci LoRa, o wartości nie mniejszej zamówienia niż 150 000 zł brutto każda Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. 3. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 4. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Rzeszowski 🏙️
Czas trwania: 180 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja na zaoferowany system kluczowy: Uruchomienie Platformy e-Usług – 1 szt.
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja na zaoferowany sprzęt IT (Serwer - 2 szt., Macierz - 1 szt., Biblioteka taśmowa - 1 szt., Urządzenie klasy UTM - 1 szt., Komputer PC z pakietem biurowym i AV - 5 szt., Laptop z pakietem biurowym i AV - 3 szt.)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Informacja o uprzedniej ocenie ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.: Zamawiający informuje, że na pod-stawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1 produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2 produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wyso-kiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyber-bezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 3.Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę zgodnie ze wzorem Formularza oferty stanowiącym załącznik nr 2. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. I. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć: a) Jednolity europejski dokument zamówienia b) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy). c) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy). d) Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia, e) Dokument, z którego wynika zakres umocowania do działania w imieniu Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, f) Potwierdzenie wniesienia wadium, g) Przedmiotowe środki dowodowe W celu potwierdzenia, iż oferowane dostawy spełniają wymogi określone przez Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia: Broszura produktowa/katalog produktowy/specyfikacja techniczna oferowanych urządzeń potwierdzająca spełnienie wszystkich parametrów określonych przez zamawiającego w SWZ (w języku polskim) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. Przedmiotowe środki dowodowe Próbka przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą próbki w postaci zainstalowanego i skonfigurowanego oferowanego systemu na przygotowanym do prezentacji i zabezpieczonym przed ingerencją osób trzecich (do czasu prze-prowadzenia prezentacji) komputerze przenośnym (laptopie) i/lub dysku, dalej jako ,,Próbka”. Próbka służy ocenie zgodności oferowanego systemu z warunkami zamówienia (wymaganiami obligatoryjnymi wynikającymi z dokumentacji postępowania). Próbka nie podlega uzupełnieniu Dodatkowe informację w SWZ II. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe. Certyfikat zostanie uznany przez Zamawiającego wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SWZ.: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający zdolność finansową, Wykaz dostaw i usług, Wykaz osób 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: Informacja z Krajowego Rejestru Karnego, Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej, Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG, Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, Zaświadczenie z ZUS lub KRUS, Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym Wykonawca może zamiast odpowiednich dokumentów wskazanych w niniejszej tabeli złożyć certyfikat potwierdzający niepodleganie wykluczeniu, jeżeli certyfikat obejmuje daną podstawę wykluczenia. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego, Wykonawca składa dokumenty i oświadczenia dotyczące podstaw nieobjętych certyfikatem Niezależnie od zakresu certyfikatu Wykonawca składa oświadczenia dotyczące: a) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r c) aktualności informacji odnoszących się do podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikatem oraz do okoliczności powstałych w niniejszym postępowaniu. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. Pozostałe informację w SWZ 3) Dokumenty Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej:Dokument potwierdzający, że nie otwarto likwidacji wykonawcy, Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument, Dokument potwierdzający niezaleganie z opłacaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne
Pokaż więcej
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Odstępstwo od komunikacji elektronicznej w przedmiotowym postępowaniu: Dotyczy złożenia przedmiotowego środka dowodowego w formie próbki (według regulaminu opisanego w załączniku nr 12 do SWZ) Odstępstwo od stosowania zasad komunikacji elektronicznej określonych powyżej dotyczy JEDYNIE złożenia Zamawiającemu próbki zaoferowanego oprogramowania. 1.1. W niniejszym postępowaniu, zgodnie z art. 65 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP odstępuje się od stosowania środków komunikacji elektronicznej wymienionych powyżej z uwagi na brak możliwości przekazania jej przy użyciu wskazanych środków komunikacji elektronicznej. Odstąpienie wynika z konieczności zweryfikowania rzeczywistego działania oferowanego systemu na skonfigurowanym środowisku z danymi testowymi, czego nie zapewnia przekazanie plików instalacyjnych ani zdalny dostęp do instancji kontrolowanej przez Wykonawcę. 1.2. Wykonawca przedmiotowy środek dowodowy, jakim jest próbka zaoferowanego oprogramowania dostarcza na komputerze z niezbędną infrastrukturą. 1.3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawców, do prze-prowadzenia prezentacji 1.4. Miejscem przeprowadzenia demonstracji jest siedziba Zamawiającego, adres: Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., ul. 3 Maja 35, 36-030 Błażowa 1.5. Próbkę składa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r – Prawo pocztowe (Dz.U. poz. 2020 poz. 1041) lub osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-06 10:30:00 📅
Informacje dodatkowe:
Odstępstwo od komunikacji elektronicznej w przedmiotowym postępowaniu: Dotyczy złożenia przedmiotowego środka dowodowego w formie próbki (według regulaminu opisanego w załączniku nr 12 do SWZ) Odstępstwo od stosowania zasad komunikacji elektronicznej określonych powyżej dotyczy JEDYNIE złożenia Zamawiającemu próbki zaoferowanego oprogramowania. 1.1. W niniejszym postępowaniu, zgodnie z art. 65 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP odstępuje się od stosowania środków komunikacji elektronicznej wymienionych powyżej z uwagi na brak możliwości przekazania jej przy użyciu wskazanych środków komunikacji elektronicznej. Odstąpienie wynika z konieczności zweryfikowania rzeczywistego działania oferowanego systemu na skonfigurowanym środowisku z danymi testowymi, czego nie zapewnia przekazanie plików instalacyjnych ani zdalny dostęp do instancji kontrolowanej przez Wykonawcę. 1.2. Wykonawca przedmiotowy środek dowodowy, jakim jest próbka zaoferowanego oprogramowania dostarcza na komputerze z niezbędną infrastrukturą. 1.3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawców, do prze-prowadzenia prezentacji 1.4. Miejscem przeprowadzenia demonstracji jest siedziba Zamawiającego, adres: Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., ul. 3 Maja 35, 36-030 Błażowa 1.5. Próbkę składa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r – Prawo pocztowe (Dz.U. poz. 2020 poz. 1041) lub osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: Szczegóły w SWZ
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określone we wzorze umowy
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2 ustawy Pz
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 lit. c i g ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i f i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp
Dot. art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 8133079737
Kod pocztowy: 36-030
Miasto pocztowe: Błażowa
Region: Rzeszowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: biuro@gkblazowa.pl 📧
Telefon: 17 230 14 44 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Gospodarka mieszkaniowa i komunalna
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-7c962dc5-63c5-464f-af65-10e0b57918c1 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-7c962dc5-63c5-464f-af65-10e0b57918c1 🌏
Identyfikator funduszy UE: FEPK.01.02
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Zadanie finansowanie w ramach Projektu pn. ,, Nowoczesne e-usługi w Gospodarce Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o.” dofinansowanego w ramach priorytetu FEPK.01 Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka, działanie FEPK.01.02 Cyfryzacja programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027.
Pokaż więcej
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e- Zamówienia, która jest dostępna pod adresemhttps://ezamowienia.gov.pl 2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania /konkursy”). 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi po siadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e- Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej oraz informacje zamieszczone whttps://ezamowienia.gov.pl zakładce „Centrum Pomocy”. niezbędną infrastrukturą. Szczegółowe informację dotyczące sposobu komunikacji się, wyjaśnień znajdują się w SWZ Odstępstwo od komunikacji elektronicznej w przedmiotowym postępowaniu: Dotyczy złożenia przedmiotowego środka dowodowego w formie próbki (według regulaminu opisanego w załączniku nr 12 do SWZ) Odstępstwo od stosowania zasad komunikacji elektronicznej określonych powyżej dotyczy JEDYNIE złożenia Zamawiają-cemu próbki zaoferowanego oprogramowania. 1.1. W niniejszym postępowaniu, zgodnie z art. 65 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP odstępuje się od stosowania środków komunikacji elektronicznej wymienionych powyżej z uwagi na brak możliwości przekazania jej przy użyciu wskazanych środków komunikacji elektronicznej. Odstąpienie wynika z konieczności zweryfikowania rzeczywistego działania oferowanego systemu na skonfigurowanym środowisku z danymi testowymi, czego nie zapewnia przekazanie plików instalacyjnych ani zdalny dostęp do instancji kontrolowanej przez Wykonawcę. 1.2. Wykonawca przedmiotowy środek dowodowy, jakim jest próbka zaoferowanego oprogramowania dostarcza na komputerze z niezbędną infrastrukturą. 1.3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawców, do prze-prowadzenia prezentacji 1.4. Miejscem przeprowadzenia demonstracji jest siedziba Zamawiającego, adres: Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o., ul. 3 Maja 35, 36-030 Błażowa 1.5. Próbkę składa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r – Prawo pocztowe (Dz.U. poz. 2020 poz. 1041) lub osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 40 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
nformacje o terminach odwołania: Wykonawcom a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp, przysługują środki ochrony prawnej opisane w Pzp: 1) Odwołanie, rozdział 2 dział IX Pzp, zgodnie z przepisami Pzp przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego, w tym na projektowane postanowienia umowy lub zaniechania czynności w postępowaniu o udzielenie zamówieniu do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy lub zaniechania przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia mimo że Zamawiający był do tego obowiązany na podstawie ustawy. 2) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej: a) w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania tej informacji, jeżeli została przekazana w inny sposób; b) wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie i treści dokumentów zamówienia w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej; c) w terminie 10 dni od dnia w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia wobec czynności innych niż określone w ppkt. 1). i w ppkt. 2). 25.2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie wniesione w postaci elektronicznej musi być opatrzone podpisem zaufanym. 25.3. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Odwołanie powinno zawierać elementy wskazane w art. 516 ust. 1 Pzp. 25.4. Postępowanie skargowe, art. 579-590 Pzp. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa KIO, zgodnie z art. 580 ust. 2 ustawy Pzp, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO lub postanowienia Prezesa KIO, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi (art. 580 ust. 1 i 2 ustawy Pzp). Złożenie skargi w p-olskiej placówce pocztowej operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w placówce podmiotu zajmującego się doręczaniem korespondencji na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo państwa członkowskiego EFTA - strony umowy o EOG, albo wysłanie jej na adres do doręczeń elektronicznych, jest równoznaczne z jej wniesieniem. Szczegóły określa Dział IX Pzp, Środki ochrony prawnej
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 168-602395 (2026-08-28)