Odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Krzykosy
Gmina Krzykosy
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Krzykosy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w Sulęcinku przez okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. (okres 24 miesięcy). Poza zakresem zamówienia pozostaje zagospodarowanie odpadów komunalnych, które Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać do Instalacji Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin. 1.Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1)odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Krzykosy (województwo wielkopolskie, powiat średzki), z podziałem na następujące frakcje: a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również ,,odpadami zmieszanymi”), b)odpady zbierane w sposób selektywny z podziałem na: − papier, − metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, − szkło kolorowe oraz szkło bezbarwne (łącznie), − bioodpady kuchenne, − bioodpady zielone, − popioły i żużle z palenisk domowych; 2)odbieranie odpadów komunalnych zbieranych w PSZOK-u należącym do Gminy Krzykosy, położonym w Sulęcinku, przy ul. Mostowej 14B (przy gminnej oczyszczalni ścieków), w szczególności: a)odpady wielkogabarytowe, b)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, c)baterie i akumulatory, d)zużyte opony, e)gruz ceglany i inne odpady poremontowe i budowlane, f) przeterminowane leki oraz igły i strzykawki, g)chemikalia. Szczegółowy wykaz odpadów do odebrania z PSZOK przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 3)transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 i 2 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Zamawiającego: Instalacja Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin (zwana dalej ,,Instalacją”), 4)zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a)papieru, b)metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, 5)zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji odbioru pojemników przeznaczonych na popiół (które są wyposażone w transpondery) przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
TerminDeadline 2026-10-09
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne › Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
- • Usługi wywozu odpadów › Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Krzykosy
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Poznański 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Nie przewiduje
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium środowiskowe – samochody spełniające normy emisji spalin co najmniej EURO 6 lub zeroemisyjne zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1289 ze zm.)
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 12:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-06
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-09 12:10:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-06
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Krzykosy
Krajowy numer rejestracyjny:
7861680454
Adres pocztowy: ul. Główna 37
Kod pocztowy: 63-024
Miasto pocztowe: Krzykosy
Region: Poznański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: daria.orzechowska@krzykosy.pl 📧
Telefon: 61 2851514 📞
URL: https://gminakrzykosy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/gminakrzykosy 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakrzykosy 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367864 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367864 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-606999 (2026-09-02)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)