Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Sektora I gminy Krzeszowice
1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Sektora I gminy Krzeszowice następujących miejscowości: Czerna, Dębnik, Dubie, Filipowice, Krzeszowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Paczółtowice, Siedlec, Żary 2. Rodzaje odpadów objęte przedmiotem zamówienia oraz ich szacunkowe ilości z terenów nieruchomości zamieszkałych w ciągu roku w Mg: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 3150, frakcje PMTS - 1180, bioodpady -1100, meble i inne odpady wielkogabarytowe - 270, Odzież i tekstylia - 100, Razem 5800 Mg. Zamawiający zastrzega, iż podane wyżej wartości mogą posłużyć do określenia wartości oferty, jednak ilość odpadów może ulegać zmianie w zależności od faktycznej ilości odpadów wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów (Frakcje PMTS i bioodpady). 3. Szczegółowy zakres usługi oraz wszelkie wymagania dotyczące świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych niniejszym zamówieniem zostały opisane: - w Części II SWZ– Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia - w Części III SWZ – Wzór Umowy.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Sektora I gminy Krzeszowice
Krótki opis:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Sektora I gminy Krzeszowice następujących miejscowości: Czerna, Dębnik, Dubie, Filipowice, Krzeszowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Paczółtowice, Siedlec, Żary
2. Rodzaje odpadów objęte przedmiotem zamówienia oraz ich szacunkowe ilości z terenów nieruchomości zamieszkałych w ciągu roku w Mg: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 3150, frakcje PMTS - 1180, bioodpady -1100, meble i inne odpady wielkogabarytowe - 270, Odzież i tekstylia - 100, Razem 5800 Mg.
Zamawiający zastrzega, iż podane wyżej wartości mogą posłużyć do określenia wartości oferty, jednak ilość odpadów może ulegać zmianie w zależności od faktycznej ilości odpadów wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości.
Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów (Frakcje PMTS i bioodpady).
3. Szczegółowy zakres usługi oraz wszelkie wymagania dotyczące świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych niniejszym zamówieniem zostały opisane:
- w Części II SWZ– Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia
- w Części III SWZ – Wzór Umowy.
1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Sektora I gminy Krzeszowice następujących miejscowości: Czerna, Dębnik, Dubie, Filipowice, Krzeszowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Paczółtowice, Siedlec, Żary
2. Rodzaje odpadów objęte przedmiotem zamówienia oraz ich szacunkowe ilości z terenów nieruchomości zamieszkałych w ciągu roku w Mg: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 3150, frakcje PMTS - 1180, bioodpady -1100, meble i inne odpady wielkogabarytowe - 270, Odzież i tekstylia - 100, Razem 5800 Mg.
Zamawiający zastrzega, iż podane wyżej wartości mogą posłużyć do określenia wartości oferty, jednak ilość odpadów może ulegać zmianie w zależności od faktycznej ilości odpadów wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości.
Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów (Frakcje PMTS i bioodpady).
3. Szczegółowy zakres usługi oraz wszelkie wymagania dotyczące świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych niniejszym zamówieniem zostały opisane:
- w Części II SWZ– Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia
- w Części III SWZ – Wzór Umowy.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury
odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz 3 4 Ustawy. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający
najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta
została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług jak w zamówieniu
podstawowym na zasadach określonych w ustawie prawo zamówień publicznych, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt. 7 Ustawy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień do 50 % wartości zamówienia podstawowego, w sytuacji
konieczności dodatkowego świadczenia usługi podstawowej tj.odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych od
właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy sektora I.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury
odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz 3 4 Ustawy. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający
najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta
została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług jak w zamówieniu
podstawowym na zasadach określonych w ustawie prawo zamówień publicznych, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt. 7 Ustawy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień do 50 % wartości zamówienia podstawowego, w sytuacji
konieczności dodatkowego świadczenia usługi podstawowej tj.odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych od
właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy sektora I.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krakowski
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Aspekt społeczny
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Aspekt jakościowy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 09:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-28 09:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę poprzez wniesienie wadium w wysokości: 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 0/100). Szczegóły w SWZ w dziale 17
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: PL5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48224587840📞
URL: www.uzp.gov.pl🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
2. Odwołanie przysługuje na:
- niezgodną z przepisami ustawy Pzp czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym na projektowane postanowienia umowy;
- zaniechanie czynności w postępowaniu o udzieleniu zamówienia, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie zawiera elementy wskazane w art. 516 ustawy Pzp
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym.
5. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
6. Odwołanie wnosi się w terminach wskazanych w art. 515 ustawy Pzp.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
8. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.
9. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.
10. Szczegółowe zasady postępowania w zakresie środków ochrony prawnej, określają stosowne przepisy Działu IX ustawy Pzp.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
2. Odwołanie przysługuje na:
- niezgodną z przepisami ustawy Pzp czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym na projektowane postanowienia umowy;
- zaniechanie czynności w postępowaniu o udzieleniu zamówienia, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie zawiera elementy wskazane w art. 516 ustawy Pzp
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym.
5. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
6. Odwołanie wnosi się w terminach wskazanych w art. 515 ustawy Pzp.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
8. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.
9. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.
10. Szczegółowe zasady postępowania w zakresie środków ochrony prawnej, określają stosowne przepisy Działu IX ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-594623 (2026-08-27)