Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wisła w roku 2027
Gmina Wisła
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych,nieruchomości zamieszkałych które są związane ze świadczeniem usług hotelarskich i odbioru odpadów z tych usług oraz nieruchomości letniskowych położonych na terenie Gminy Wisła od dnia 1 stycznia 2027 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku oraz prowadzenie PSZOK.
TerminDeadline 2026-09-22
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne › Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wisła w roku 2027
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności faktury
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi transportu odpadów 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Oferty otwierane w e-zamówieniach
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-22 09:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Oferty otwierane w e-zamówieniach
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wisła
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Plac B. Hoffa 3
Kod pocztowy: 43-460
Miasto pocztowe: Wisła
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@um.wisla.pl 📧
Telefon: 338578850 📞
URL: www.bip.wisla.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ceab673c-89ea-4d09-9405-4f496400e4b1 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ceab673c-89ea-4d09-9405-4f496400e4b1 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A 02676 Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-579031 (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wisła w roku 2027
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych,nieruchomości zamieszkałych które są związane ze świadczeniem usług hotelarskich i odbioru odpadów z tych usług oraz nieruchomości letniskowych położonych na terenie Gminy Wisła od dnia 1 stycznia 2027 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku oraz prowadzenie PSZOK.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
Zamawiający nie żąda wadium, zabezpieczenie ustala się w wysokości 2% ceny ofertowej brutto wyliczonej dla ilości gwarantowanych, Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług polegających na zwiększeniu zakresu lub/i częstotliwości usługi/wydłużenia okresy realizacji usługi na warunkach analogicznych do warunków określonych w dokumentacji (SWZ z załącznikami) do zamówienia podstawowego o wartość 20 % obliczona przy określeniu wartości szacunkowej. Przez usługi podobne Zamawiający rozumie usługi, których zakres jest zgodny z zakresem zamówienia podstawowego. Szczegółowy zakres zamówienia określony zostanie w toku odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i może dotyczyć: 1. zwiększeniu zakresu usługi, 2. odbiór większej niż zakładano ilości odpadów,3. zmiany częstotliwości poszczególnych usług, 4. wydłużenia okresy realizacji usługi na kolejne okresy. Dodatkowe kody CPV:Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 905120009 Usługi transportu odpadów, CPV 90533000 – usługi gospodarki odpadami.
Obligatoryjne podstawy wykluczenia na podstawie art 108 ust 1 ustawy PZP oraz w związku z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach .
1. Najważniejsze postanowienia projektu umowy zapisano w załączniku SWZ-3.
2. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian w treści umowy w następującym zakresie:
2.1. zmiana terminu wykonania umowy w sytuacji wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia, tj.
2.1.1. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć i jemu zapobiec (m.in. niesprzyjające realizacji przedmiotu zamówienia warunki atmosferyczne – intensywne opady śniegu),
2.1.2. konieczność wstrzymania świadczenia usługi z przyczyn nie wynikających z winy Wykonawcy,
2.2. gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem przesunięcia terminu związanego z wystąpieniem okoliczności wymienionych w pkt. 2.1,
2.3. zmiana sposobu spełnienia świadczenia, jego zakresu, zmiana wynagrodzenia: pojawienie się nowszej technologii wykonania przedmiotu zamówienia pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji zamówienia lub jego kosztów, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
2.3.1. zmiana zakresu usług, które wykonawca powierzył podwykonawcom,
2.3.2. zmiana zakresu świadczonej usługi poprzez wprowadzenie nowych posesji określonych w załącznikach do umowy,
2.3.3. zmiana zakresu usług poprzez zmianę częstotliwości odbierania odpadów
2.3.4. zwiększenie ilości odpadów ponad szacowaną w postępowaniu ilość.
2.3.5. rezygnacja z wywozu odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości.
2.4. zmiany osób i podmiotów zdolnych do wykonania zamówienia na uzasadnione wniosek Wykonawcy,
2.5. zmiana podwykonawcy lub rezygnacja z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia (może nastąpić tylko po złożeniu przez podwykonawcę pisemnego oświadczenia o jego rezygnacji z udziału w realizacji zamówienia oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy i Zamawiającego,
2.6. zmiany i modyfikacje w harmonogramie usługi na wniosek Zmawiającego lub w okolicznościach, za które nie ponosi żadnej odpowiedzialności Wykonawca,
2.7. zmiany osób odpowiedzialnych za realizacje zadania,
2.8. zmiany dotyczące nazwy, siedziby Wykonawcy lub jego formy organizacyjno-prawnej w trakcie trwania umowy, numerów kont bankowych oraz innych danych identyfikacyjnych.
2.9. Zmian dotyczących podwykonawstwa.
2.10. Zmian o których mową w art 455 ust 1 i 2 ustawy PZP
3. Dopuszczalne są wszelkie zmiany nieistotne rozumiane w ten sposób, że wiedza o ich wprowadzeniu na etapie postępowania o zamówienie nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o zamówienie ani na wynik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
1. Zamawiający informuje, iż przy realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia stosuje prawo opcji, co oznacza, że podane poniżej w ust. 2 ilości są wielkościami minimalnymi, które należy wycenić w ofercie cenowej. W przypadku gdy zapotrzebowanie na usługi będzie większe niż określono w formularzu oferty, Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia o ilości określone poniżej, w pkt 3: 2. Minimalne ilości odpadów: 2.1. odpady zmieszane – 1119,00 Mg 2.2. odpady segregowane – 1569,00 Mg 2.3. odpady budowlane i rozbiórkowe – 253,00 Mg 3. Zwiększenie ilości o: 3.1. odpady zmieszane – 1 518,00 Mg 3.2. odpady segregowane – 1 800,00 Mg 3.3. odpady budowlane i rozbiórkowe – 250,00 Mg 4. Łącza maksymalna ilość odpadów: 4.1. odpady zmieszane – 2 637,00 Mg 4.2. odpady segregowane – 3 369,00 Mg 4.3. odpady budowlane i rozbiórkowe – 503,00 Mg 5. Okoliczności skorzystania z prawa opcji: 5.1. Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać. 5.2. Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy, gdy okaże się że zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia jest większe niż to określono w ust 2. 5.3. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w całości lub części, tj. może zlecić odbiór i zagospodarowanie tylko niektórych lub wszystkich rodzajów odpadów, zwiększając ilości tych odpadów wg własnych potrzeb, ale do maksymalnych wartości określonych w ust 4. 6. Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 7. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ oraz w kwotach jednostkowych wskazanych w formularzu ofertowym dla wielkości minimalnej.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności faktury
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi transportu odpadów 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Oferty otwierane w e-zamówieniach
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-22 09:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Oferty otwierane w e-zamówieniach
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
1. Posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, 2. Posiadają aktualny wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. w zakresie obejmującym minimum przedmiot zamówienia
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
dysponowanie co najmniej dwoma pojazdami specjalistycznymi typ śmieciarka do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych do odbioru odpadów z pojemników (w tym jedna śmieciarka małogabarytowa przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe), co najmniej jednym samochodem do przewożenia kontenerów, co najmniej 2 sztuki kontenerów do ustawienia na zbiórkę, kontenerami na wyposażenie PSZOK, co najmniej 2 samochodami na zbiórkę odpadów selektywnych
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną usługę obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych (zmieszanych i zbieranych selektywnie) o łącznej wartości wykonanych usług nie mniejszej niż 2.000.000,00 zł. brutto (wartość ta musi być spełniona tylko dla odbioru i zagospodarowania odpadów). W przypadku, gdy złożone przez Wykonawców dokumenty, oświadczenia dotyczące tego warunku zawierają dane/informacje w innych walutach niż określono to w niniejszej SWZ, zamawiający jako średni kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia publikacji ogłoszenia w zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ogłoszenia nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
Pokaż więcej
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, na potwierdzenie wykonawca będzie zobowiązany przedstawić oświadczenie
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, na potwierdzenie wykonawca będzi zobowiązany przedstawić informacje z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów takich jak KRK, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania
Pokaż więcej
art. 108 ust 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp , na potwierdzenie wykonawca będzie zobowiązany przedstawić informacje z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów takich jak KRK, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Pokaż więcej
art. 108 ust 1 pkt 3 ustawy Pzp, na potwierdzenie wykonawca będzie zobowiązany przedstawić oświadczenie
art. 108 ust 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp Zamawiający (obligatoryjnie) wykluczy również Wykonawcę, który spełnia przesłanki określone w art. 7 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający wykluczy z postępowania na podstawie art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, na potwierdzenie
wykonawca będzi zobowiązany przedstawić informacje z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem oraz przedstawić oświadczenie, Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów takich jak KRK, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania oraz stosowne oświadczenie.
Pokaż więcej
art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp, na potwierdzenie wykonawca będzie zobowiązany przedstawić oświadczenie
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wisła
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5482405659
Adres pocztowy: ul. Plac B. Hoffa 3
Kod pocztowy: 43-460
Miasto pocztowe: Wisła
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@um.wisla.pl 📧
Telefon: 338578850 📞
URL: www.bip.wisla.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ceab673c-89ea-4d09-9405-4f496400e4b1 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ceab673c-89ea-4d09-9405-4f496400e4b1 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Na ofertę winno składać się: 1. Interaktywny „Formularz ofertowy” 2. oświadczenie wstępne JEDZ wykonawcy, wykonawców współnie ubiegajacych się o zamówienie jeżeli dotyczy / podmiotu trzeciegojeżeli dotyczy. 3. oświadczenie z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 4. kosztorys ofertowy cen jednostkowych załącznik SWZ1a. 5. zobowiązanie podmiotu trzeciego jeżeli dotyczy, 6. w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielnie zamówienia pod warunkami z art 117 ust 2 i/lub 3 – oświadczenie o którym mowa w art 117 ust 4 ustawy. 7. pełnomocnictwo lub inne dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty oraz do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą jeżeli dotyczy, 8. dokument z którego będzie wynikać ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, stosownie do art. 58 ustawy Pzpjeżeli dotyczy, 9. wykaz części zamówienia, jeżeli wykonawca zamierza powierzyć innym podmiotom ich realizacjęjeżeli dotyczy, 10. Informacja jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A 02676 Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 2.3. zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. 4. Odwołanie wnosi się w terminie: 4.1. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 4.2. 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a; 5. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 505 – 590 PZP). Na ofertę winno składać się: 1. Interaktywny „Formularz ofertowy” 2. oświadczenie wstępne JEDZ wykonawcy, wykonawców współnie ubiegajacych się o zamówienie jeżeli dotyczy / podmiotu trzeciegojeżeli dotyczy. 3. oświadczenie z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 4. kosztorys ofertowy cen jednostkowych załącznik SWZ1a. 5. zobowiązanie podmiotu trzeciego jeżeli dotyczy, 6. w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielnie zamówienia pod warunkami z art 117 ust 2 i/lub 3 – oświadczenie o którym mowa w art 117 ust 4 ustawy. 7. pełnomocnictwo lub inne dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty oraz do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą jeżeli dotyczy, 8. dokument z którego będzie wynikać ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, stosownie do art. 58 ustawy Pzpjeżeli dotyczy, 9. wykaz części zamówienia, jeżeli wykonawca zamierza powierzyć innym podmiotom ich realizacjęjeżeli dotyczy, 10. Informacja jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-579031 (2026-08-20)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi związane z odpadami (>20)
- Usuwanie i obróbka odpadów (>20)
- Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne (>20)
- Usługi likwidacji osadów
- Usługi obróbki osadów (1)
- Usługi spalania odpadów (1)
- Usługi transportu osadów (1)
- Usługi usuwania osadów (1)
- Usługi usuwania pyłu
- Usługi uzdatniania oraz wywozu cieczy ściekowych
- Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych (>20)
- Usługi wywozu stałych odpadów miejskich (5)