Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Przeciszów, na których zamieszkują mieszkańcy, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Odbiór odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przeciszów w 2027 roku
Numer referencyjny: ZPB.271.7.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Przeciszów, na których zamieszkują mieszkańcy, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Odbiór odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu
Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Przeciszów, na których zamieszkują mieszkańcy, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Odbiór odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu
Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZPB.271.7.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zamówienie realizowane na terenie Gminy Przeciszów
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Oświęcimski
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅ Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium Aspekt środowiskowy (AS) tj. emisja spalin do środowiska przez pojazdy przewidziane do realizacji usługi objętej niniejszym zamówieniem oceniane będzie wg poniższych zasad:
1) Liczba punktów dla tego kryterium zostanie obliczona w oparciu o deklarowany przez każdego z Wykonawców, w formularzu ofertowym, aspekt środowiskowy;
2) W ramach tego kryterium będzie brany pod uwagę poziom emisji spalin do środowiska przez co najmniej 4 pojazdy przewidziane do realizacji niniejszego zamówienia, o których mowa w rozdziale VI wg europejskich standardów emisji spalin (tzw. EURO);
3) Liczba punktów dla tego kryterium zostanie obliczona według następujących zasad:
a) jeżeli żaden pojazd nie spełnia normy emisji spalin „EURO VI i/lub wyższa – 0 punktów;
b) jeżeli tylko 1 pojazd spełnia normę emisji spalin „EURO VI i/lub wyższa – 10 punktów
c) jeżeli 2 pojazdy spełniają normę emisji spalin „EURO VI i/lub wyższa– 20 punktów;
d) Jeżeli 3 pojazdy spełniają normę emisji spalin „EURO VI i/lub wyższa – 30 punktów;
e) jeżeli 4 lub więcej pojazdów spełniają normę emisji spalin „EURO VI i/lub wyższa – 40 punktów.
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zamówienie realizowane na ternie Gminy Przeciszów
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-871d9666-38f3-4146-8bcc-9dc995fb7e0a
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): otwarcie elektroniczne
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-09 09:30:00 📅
Miejsce:
Informacje dodatkowe: otwarcie elektroniczne
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada:
1) wpis do rejestru działalności regulowanej w Gminie Przeciszów, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, objętych opisem przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 9 c ust. 1 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
2) wpis do rejestru BDO (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w charakterze podmiotu transportującego odpady w zakresie kodów odpadów komunalnych, objętych przedmiotem zamówienia oraz zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zakresie kodów odpadów, objętych przedmiotem zamówienia;
3) zezwolenie na zbieranie odpadów – dotyczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada:
1) wpis do rejestru działalności regulowanej w Gminie Przeciszów, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, objętych opisem przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 9 c ust. 1 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
2) wpis do rejestru BDO (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w charakterze podmiotu transportującego odpady w zakresie kodów odpadów komunalnych, objętych przedmiotem zamówienia oraz zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zakresie kodów odpadów, objętych przedmiotem zamówienia;
3) zezwolenie na zbieranie odpadów – dotyczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca w sposób należyty wykonał lub wykonuje co najmniej jedną usługę świadczoną w sposób ciągły przez okres minimum 365 dni, w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych o łącznej masie minimum 1 500 Mg. Jako zakończenie należy rozumieć doprowadzenie co najmniej do wystawienia ostatecznego (końcowego) protokołu odbioru lub innego równoważnego dokumentu.
Wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca w sposób należyty wykonał lub wykonuje co najmniej jedną usługę świadczoną w sposób ciągły przez okres minimum 365 dni, w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych o łącznej masie minimum 1 500 Mg. Jako zakończenie należy rozumieć doprowadzenie co najmniej do wystawienia ostatecznego (końcowego) protokołu odbioru lub innego równoważnego dokumentu.
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
1. Będzie dysponował bazą magazynowo – transportową usytuowaną na terenie Gminy Przeciszów lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy. Baza musi spełniać wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
2. Będzie dysponował Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów usytuowanym na terenie Gminy Przeciszów lub w odległości nie większej niż 20 km od granicy gminy.
3. Będzie dysponował co najmniej:
• 2 pojazdami specjalnymi (tzw. śmieciarkami) do odbioru odpadów zmieszanych, przystosowanymi do opróżniania pojemników, w tym 1 śmieciarką małogabarytową, przystosowaną do odbioru odpadów z nieruchomości o utrudnionym dojeździe (wąskie drogi), w tym o wysokich, ograniczonych krawężnikami i chodnikami dojazdach, wyposażone w legalizowane wagi samochodowe,
• 2 pojazdami specjalnymi przystosowanymi do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
• 1 pojazdem do odbioru odpadów budowlanych i rozbiórkowych.
1. Będzie dysponował bazą magazynowo – transportową usytuowaną na terenie Gminy Przeciszów lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy. Baza musi spełniać wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
2. Będzie dysponował Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów usytuowanym na terenie Gminy Przeciszów lub w odległości nie większej niż 20 km od granicy gminy.
3. Będzie dysponował co najmniej:
• 2 pojazdami specjalnymi (tzw. śmieciarkami) do odbioru odpadów zmieszanych, przystosowanymi do opróżniania pojemników, w tym 1 śmieciarką małogabarytową, przystosowaną do odbioru odpadów z nieruchomości o utrudnionym dojeździe (wąskie drogi), w tym o wysokich, ograniczonych krawężnikami i chodnikami dojazdach, wyposażone w legalizowane wagi samochodowe,
• 2 pojazdami specjalnymi przystosowanymi do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
• 1 pojazdem do odbioru odpadów budowlanych i rozbiórkowych.
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wadium musi obejmować okres związania ofertą
i musi być wniesione najpóźniej przed terminem składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Oferta niezabezpieczona akceptowaną formą wadium zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Zatorze nr rachunku 76 8136 0000 0021 0698 2000 0040 z dopiskiem: „wadium postępowanie przetargowe ZPB.271.7.2026”.
5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 2 ppkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno zawierać:
a) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Przeciszów, ul. Podlesie 1, 32-641 Przeciszów;
b) nazwę i adres siedziby Wykonawcy;
c) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia;
d) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
8. Zamawiający zwraca wadium na zasadach określonych w art. 98 ust 1-5 ustawy Pzp.
9. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
11. Z wadium wnoszonego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formie innej niż pieniężna musi wynikać, że zabezpiecza ona ofertę wnoszoną przez Wykonawców składających ofertę wspólną.
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wadium musi obejmować okres związania ofertą
i musi być wniesione najpóźniej przed terminem składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Oferta niezabezpieczona akceptowaną formą wadium zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Zatorze nr rachunku 76 8136 0000 0021 0698 2000 0040 z dopiskiem: „wadium postępowanie przetargowe ZPB.271.7.2026”.
5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 2 ppkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno zawierać:
a) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Przeciszów, ul. Podlesie 1, 32-641 Przeciszów;
b) nazwę i adres siedziby Wykonawcy;
c) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia;
d) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
8. Zamawiający zwraca wadium na zasadach określonych w art. 98 ust 1-5 ustawy Pzp.
9. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
11. Z wadium wnoszonego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formie innej niż pieniężna musi wynikać, że zabezpiecza ona ofertę wnoszoną przez Wykonawców składających ofertę wspólną.
1. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego.
2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1, składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia tzw. formularz JEDZ/ESPD, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "jednolitym dokumentem", lub wg załącznika nr 6 do SWZ, dostępnego na stronie prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-871d9666-38f3-4146-8bcc-9dc995fb7e0a, który należy wypełnić i załączyć do oferty wykonawcy. Pozostałe informacje dotyczące JEDZ/ESPD umieszczone są w SWZ.
3. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
4. Zamawiający żąda wpłaty wadium:
1) Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
2) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. Pozostałe informacje dotyczące wadium umieszczone są w SWZ.
5. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających okoliczności, o których mowa w rozdziale VIII pkt 1 i 2 SWZ.
6. Podmiotowe środki dowodowe i inne dokumenty wymagane od wykonawców w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
A. dokumenty i oświadczenia wymagane od wszystkich wykonawców, które należy złożyć wraz z ofertą,
B. dokumenty i oświadczenia składane – na wezwanie Zamawiającego – przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona,
C. wykaz dokumentów składanych celu potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu,
D. wymagania formalne dotyczące oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę są zawarte w dziale XII SWZ.
7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
8. Zamawiający nie żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące sposobu przygotowania oferty umieszczone są w SWZ.
1. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego.
2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1, składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia tzw. formularz JEDZ/ESPD, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "jednolitym dokumentem", lub wg załącznika nr 6 do SWZ, dostępnego na stronie prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-871d9666-38f3-4146-8bcc-9dc995fb7e0a, który należy wypełnić i załączyć do oferty wykonawcy. Pozostałe informacje dotyczące JEDZ/ESPD umieszczone są w SWZ.
3. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
4. Zamawiający żąda wpłaty wadium:
1) Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
2) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. Pozostałe informacje dotyczące wadium umieszczone są w SWZ.
5. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających okoliczności, o których mowa w rozdziale VIII pkt 1 i 2 SWZ.
6. Podmiotowe środki dowodowe i inne dokumenty wymagane od wykonawców w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
A. dokumenty i oświadczenia wymagane od wszystkich wykonawców, które należy złożyć wraz z ofertą,
B. dokumenty i oświadczenia składane – na wezwanie Zamawiającego – przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona,
C. wykaz dokumentów składanych celu potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu,
D. wymagania formalne dotyczące oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę są zawarte w dziale XII SWZ.
7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
8. Zamawiający nie żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące sposobu przygotowania oferty umieszczone są w SWZ.
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes prawny w uzyskaniu
zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez
Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują środki
ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp.
2. Zgodnie z art. 513 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy,
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym.
5. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes prawny w uzyskaniu
zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez
Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują środki
ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp.
2. Zgodnie z art. 513 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy,
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym.
5. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605043 (2026-09-01)