Przedmiotem zamówienia jest:1) odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Tarczyn z nieruchomości zamieszkałych, 2) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarczyn w instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (zabudowa wielolokalowa)/worki (zabudowa jednorodzinna) do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz pojemniki do gromadzenia odpadów, powstałych po segregacji (stanowiące zmieszane odpady komunalne), 4) utrzymanie w czystości pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych,5) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do swz wraz z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 10 do swz.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-12) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w latach 2027-2028
Numer referencyjny: ZP.271.1.20.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest:1) odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Tarczyn z nieruchomości zamieszkałych, 2) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarczyn w instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (zabudowa wielolokalowa)/worki (zabudowa jednorodzinna) do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz pojemniki do gromadzenia odpadów, powstałych po segregacji (stanowiące zmieszane odpady komunalne), 4) utrzymanie w czystości pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych,5) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do swz wraz z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 10 do swz.
Przedmiotem zamówienia jest:1) odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Tarczyn z nieruchomości zamieszkałych, 2) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarczyn w instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (zabudowa wielolokalowa)/worki (zabudowa jednorodzinna) do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz pojemniki do gromadzenia odpadów, powstałych po segregacji (stanowiące zmieszane odpady komunalne), 4) utrzymanie w czystości pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych,5) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do swz wraz z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 10 do swz.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.1.20.2026
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:1) odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Tarczyn z nieruchomości zamieszkałych,2) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarczyn w instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (zabudowa wielolokalowa)/worki (zabudowa jednorodzinna) do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz pojemniki do gromadzenia odpadów, powstałych po segregacji (stanowiące zmieszane odpady komunalne), 4) utrzymanie w czystości pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych, 5) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do swz wraz z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 10 do swz.
Przedmiotem zamówienia jest:1) odbiór i transport odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Tarczyn z nieruchomości zamieszkałych,2) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarczyn w instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (zabudowa wielolokalowa)/worki (zabudowa jednorodzinna) do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz pojemniki do gromadzenia odpadów, powstałych po segregacji (stanowiące zmieszane odpady komunalne), 4) utrzymanie w czystości pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych, 5) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do swz wraz z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 10 do swz.
Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Pzp. Zamówienia te będą polegały na wykonaniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia i zostaną udzielone pod warunkiem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu wszystkich lub niektórych usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia podstawowego i będą mogły być udzielone na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawców spełniających przesłanki, określone w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia musi zawierać:
1) wypełniony formularz oferty
2) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (formularz Jednolitego Elektronicznego Dokumentu Zamówienia)
3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie
4) wypełniony formularz cenowy
5) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt. 2.5 swz,
6) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
7) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa (wraz z uzasadnieniem),
8) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji,
b) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp;
9) w przypadku korzystania z zasobów podmiotu trzeciego:
a) zobowiązanie do udostępnienia zasobów,
b) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Pzp. Zamówienia te będą polegały na wykonaniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia i zostaną udzielone pod warunkiem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu wszystkich lub niektórych usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia podstawowego i będą mogły być udzielone na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawców spełniających przesłanki, określone w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia musi zawierać:
1) wypełniony formularz oferty
2) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (formularz Jednolitego Elektronicznego Dokumentu Zamówienia)
3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie
4) wypełniony formularz cenowy
5) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt. 2.5 swz,
6) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
7) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa (wraz z uzasadnieniem),
8) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji,
b) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp;
9) w przypadku korzystania z zasobów podmiotu trzeciego:
a) zobowiązanie do udostępnienia zasobów,
b) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Warszawski zachodni
🏙️ Czas trwania
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium II – czas odbioru odpadów z PSZOK – 10 %
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
a) Wykonawca ma posiadać aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych (objętych przedmiotem zamówienia) od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Burmistrza Tarczyna; b) Wykonawca ma posiadać aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty. Produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
a) Wykonawca ma posiadać aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych (objętych przedmiotem zamówienia) od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Burmistrza Tarczyna; b) Wykonawca ma posiadać aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty. Produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca ma wykazać, że dysponuje co najmniej czterema pojazdami do odbierania od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych, oraz co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. Każdy pojazd ma spełniać warunki, określone w § 5 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Pojazdy mają być wyposażone w GPS oraz sprzęt do rejestracji zdarzeń. Pojazdy mają spełniać normy emisji spalin co najmniej EURO 5.
Wykonawca ma wykazać, że dysponuje co najmniej czterema pojazdami do odbierania od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych, oraz co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. Każdy pojazd ma spełniać warunki, określone w § 5 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Pojazdy mają być wyposażone w GPS oraz sprzęt do rejestracji zdarzeń. Pojazdy mają spełniać normy emisji spalin co najmniej EURO 5.
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca ma wykazać się należytym wykonaniem (w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) 2 usług, polegających na odbiorze odpadów komunalnych z min. 2000 nieruchomości (zabudowa jednorodzinna i wielolokalowa) przez okres co najmniej 6 miesięcy (z każdej nieruchomości) – osobno każda z usług. Zamawiający blok mieszkalny wielolokalowy rozumie jako jedną nieruchomość.
Wykonawca ma wykazać się należytym wykonaniem (w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) 2 usług, polegających na odbiorze odpadów komunalnych z min. 2000 nieruchomości (zabudowa jednorodzinna i wielolokalowa) przez okres co najmniej 6 miesięcy (z każdej nieruchomości) – osobno każda z usług. Zamawiający blok mieszkalny wielolokalowy rozumie jako jedną nieruchomość.
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 200 000,00 zł.
Od wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, wymagane będzie wniesienie przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % łącznej ceny brutto (z podatkiem VAT).
Zasady wnoszenia wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy określone są w swz.
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 200 000,00 zł.
Od wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, wymagane będzie wniesienie przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % łącznej ceny brutto (z podatkiem VAT).
Zasady wnoszenia wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy określone są w swz.
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 20
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa ochrony środowiska
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48224587801📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/kontakt2🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-13Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 155-561647 (2026-08-12)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13) Obiekt Opis
Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Pzp. Zamówienia te będą polegały na wykonaniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia i zostaną udzielone pod warunkiem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu wszystkich lub niektórych usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia podstawowego i będą mogły być udzielone na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawców spełniających przesłanki, określone w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia musi zawierać:
1) wypełniony formularz oferty
2) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (formularz Jednolitego Elektronicznego Dokumentu Zamówienia)
3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie
4) wypełniony formularz cenowy,
5) wypełnione zestawienie instalacji, w których Wykonawca będzie zagospodarowywał odpady
6) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt. 2.5 swz,
7) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
8) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa (wraz z uzasadnieniem),
9) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji,
b) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp;
10) w przypadku korzystania z zasobów podmiotu trzeciego:
a) zobowiązanie do udostępnienia zasobów,
b) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Pzp. Zamówienia te będą polegały na wykonaniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia i zostaną udzielone pod warunkiem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie Zamawiającego. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu wszystkich lub niektórych usług wchodzących w skład przedmiotu zamówienia podstawowego i będą mogły być udzielone na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawców spełniających przesłanki, określone w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia musi zawierać:
1) wypełniony formularz oferty
2) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (formularz Jednolitego Elektronicznego Dokumentu Zamówienia)
3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie
4) wypełniony formularz cenowy,
5) wypełnione zestawienie instalacji, w których Wykonawca będzie zagospodarowywał odpady
6) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt. 2.5 swz,
7) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
8) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa (wraz z uzasadnieniem),
9) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji,
b) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp;
10) w przypadku korzystania z zasobów podmiotu trzeciego:
a) zobowiązanie do udostępnienia zasobów,
b) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby.
Informacje uzupełniające Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-14Z 📅
Zmiany Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 561647-2026
Źródło: OJS 2026/S 156-563771 (2026-08-13)