Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna
Gmina Istebna
Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości większej niż progi unijne w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, prowadzonego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi recyklingu odpadów
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne › Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-24 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi transportu odpadów 📦
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Jakość
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 12:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 12:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wymagane depozyty i gwarancje:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Istebna
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Istebna 1000
Kod pocztowy: 43-470
Miasto pocztowe: Istebna
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: inwestycje@istebna.eu 📧
Telefon: 338556500 📞
URL: www.istebna.eu 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-676 Warszawa
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-586088 (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna
Numer referencyjny:
RI.271.1.9.2026
Krótki opis:
Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości większej niż progi unijne w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, prowadzonego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi transportu odpadów 📦
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w okresie od 01 stycznia 2027 do 31 grudnia 2027 w zakresie:
a. Odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno- wypoczynkowe położone na obszarze gminy Istebna.
b. Odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie ze zwiększenia zamówienia będzie uzależnione od bieżących potrzeb i jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może lecz nie musi skorzystać; 2) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy; 3) zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 4) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i w projektowanych postanowieniach umowy.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Jakość
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 12:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 12:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający określa, że ww warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed
upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej
jedną usługę obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych (zmieszanych i zbieranych selektywnie) o łącznej
wartości wykonanych usług nie mniejszej niż 3 000 000,00 zł. brutto (załącznik nr 9 do SWZ) wraz z załączeniem dowodów, że zostały
wykonane lub są wykonywane należycie. b) dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia w pełni sprawnymi
jednostkami sprzętowymi, spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy o ruchu drogowym oraz innymi
przepisami szczegółowymi, w ilości co najmniej: - jeden pojazd do selektywnego zbierania odpadów komunalnych (worki)
„osiatkowane” lub zabudowane w sposób gwarantujący zbieranie tego typu odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami, - jeden
pojazd przystosowany do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności 1100 litrów, - dwa
pojazdy specjalistyczne - do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych Typ śmieciarka do odbioru odpadów z pojemników (w tym
jedna śmieciarka małogabarytowa przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe), - jeden pojazd do wywozu
kontenerów o pojemności 5000 do 10000 litrów o ładowności powyżej 3,5 Mg (z hakowym urządzeniem podnoszącym). Zamawiający
dopuszcza wyposażenie pojazdu w inne urządzenia spełniające tą samą funkcję. (załącznik nr 10 do SWZ).
Pokaż więcej
Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania z ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
Formy wnoszenia wadium: wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 299).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy:
32 8129 1014 2002 0000 0172 0006 w Banku Spółdzielczym w Ustroniu o/ Istebna z dopiskiem: Wadium –
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna”.
Pokaż więcej
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 8
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Wymagania: Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Informacji z Krajowego Rejestru Karnego.
Podstawa prawna: art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, Wymagania: Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia oświadczenia
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Pokaż więcej
Podstawa prawna: art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, Wymagania: Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia oświadczenia.
Podstawa prawna: art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, Wymagania: Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia oświadczenia.
Podstawa prawna: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,…
… Wymagania: Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Informacji z Krajowego Rejestru Karnego.
… Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Informacji z Krajowego Rejestru Karnego.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Istebna
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5482676134
Adres pocztowy: ul. Istebna 1000
Kod pocztowy: 43-470
Miasto pocztowe: Istebna
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: inwestycje@istebna.eu 📧
Telefon: 338556500 📞
URL: www.istebna.eu 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676 Warszawa
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
W niniejszym postępowaniu stosuje się przepisy dotyczące odwołania i skargi zgodnie z działem IX ustawy Pzp. 1. Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-586088 (2026-08-24)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)