Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Stromiec od 1 listopada 2026 r. do 31 października 2027 r.

Gmina Stromiec

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie następujących usług: 1) odbiór odpadów komunalnych – polegających na selektywnej zbiórce oraz zmieszanych (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska): a) powstających na nieruchomościach z terenu gminy Stromiec, na których zamieszkują mieszkańcy, b) powstających na nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe objętych systemem odbioru odpadów komunalnych Gminy Stromiec, c) gromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) gminy Stromiec, 2) transport i zagospodarowanie ww. odpadów (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska), polegające na przekazaniu odpadów do instalacji komunalnej celem poddania ich odzyskowi lub unieszkodliwianiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówienia uzupełniającego. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na jednorodny, funkcjonalnie i organizacyjnie powiązany charakter usług obejmujących odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu całej Gminy Stromiec, w tym odpadów odbieranych w ramach obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Podział zamówienia na części według obszaru, rodzaju nieruchomości lub poszczególnych frakcji odpadów mógłby prowadzić do rozproszenia odpowiedzialności za prawidłową realizację harmonogramów, ciągłość odbioru odpadów, obsługę zgłoszeń i reklamacji, ewidencję oraz rozliczenie mas odebranych odpadów, a także za ich prawidłowe zagospodarowanie. Podział mógłby również powodować nakładanie się tras i terminów odbioru, utrudniać koordynację usługi oraz zwiększać koszty nadzoru nad jej realizacją. Realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę zapewni jednolity system odbioru odpadów na terenie całej gminy, jednoznaczną odpowiedzialność za wykonanie usługi oraz spójność dokumentacji i rozliczeń. Jednocześnie zakres i wielkość zamówienia nie ograniczają możliwości ubiegania się o jego udzielenie przez małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie, korzystać z zasobów innych podmiotów lub powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. Brak podziału zamówienia na części jest zatem uzasadniony względami organizacyjnymi, technicznymi i ekonomicznymi oraz koniecznością zapewnienia ciągłości i prawidłowej realizacji usługi. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert wariantowych. -Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. -Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie Podwykonawcy wybranych przez Wykonawcę części zamówienia (zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych).

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Stromiec od 1 listopada 2026 r. do 31 października 2027 r.
Numer referencyjny: ZWI.271.1.11.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie następujących usług: 1) odbiór odpadów komunalnych – polegających na selektywnej zbiórce oraz zmieszanych (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska): a) powstających na nieruchomościach z terenu gminy Stromiec, na których zamieszkują mieszkańcy, b) powstających na nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe objętych systemem odbioru odpadów komunalnych Gminy Stromiec, c) gromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) gminy Stromiec, 2) transport i zagospodarowanie ww. odpadów (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska), polegające na przekazaniu odpadów do instalacji komunalnej celem poddania ich odzyskowi lub unieszkodliwianiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówienia uzupełniającego. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na jednorodny, funkcjonalnie i organizacyjnie powiązany charakter usług obejmujących odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu całej Gminy Stromiec, w tym odpadów odbieranych w ramach obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Podział zamówienia na części według obszaru, rodzaju nieruchomości lub poszczególnych frakcji odpadów mógłby prowadzić do rozproszenia odpowiedzialności za prawidłową realizację harmonogramów, ciągłość odbioru odpadów, obsługę zgłoszeń i reklamacji, ewidencję oraz rozliczenie mas odebranych odpadów, a także za ich prawidłowe zagospodarowanie. Podział mógłby również powodować nakładanie się tras i terminów odbioru, utrudniać koordynację usługi oraz zwiększać koszty nadzoru nad jej realizacją. Realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę zapewni jednolity system odbioru odpadów na terenie całej gminy, jednoznaczną odpowiedzialność za wykonanie usługi oraz spójność dokumentacji i rozliczeń. Jednocześnie zakres i wielkość zamówienia nie ograniczają możliwości ubiegania się o jego udzielenie przez małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie, korzystać z zasobów innych podmiotów lub powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. Brak podziału zamówienia na części jest zatem uzasadniony względami organizacyjnymi, technicznymi i ekonomicznymi oraz koniecznością zapewnienia ciągłości i prawidłowej realizacji usługi. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert wariantowych. -Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. -Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie Podwykonawcy wybranych przez Wykonawcę części zamówienia (zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych).
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZWI.271.1.11.2026
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Stromiec od 1 listopada 2026 r. do 31 października 2027 r.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie następujących usług: 1) odbiór odpadów komunalnych – polegających na selektywnej zbiórce oraz zmieszanych (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska): a) powstających na nieruchomościach z terenu gminy Stromiec, na których zamieszkują mieszkańcy, b) powstających na nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe objętych systemem odbioru odpadów komunalnych Gminy Stromiec, c) gromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) gminy Stromiec, 2) transport i zagospodarowanie ww. odpadów (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska), polegające na przekazaniu odpadów do instalacji komunalnej celem poddania ich odzyskowi lub unieszkodliwianiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia wynosi1 174 Mg, 594 Mg segregowanych i 580 Mg zmieszanych. Ilość ta ma charakter szacunkowy i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jej osiągnięcia.
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Stromiec. Miejsce realizacji zamówienia obejmuje teren administracyjny Gminy Stromiec, w tym następujące miejscowości: Biała Góra, Bobrek Kolonia, Bobrek Wieś, Boska Wola, Boże, Dobieszyn, Ducka Wola, Grabowy Las, Kolonia Sielce, Krzemień, Ksawerów Nowy, Ksawerów Stary, Lipskie Budy, Małe Boże, Marianki, Matyldzin, Mokry Las, Nętne, Niedabyl, Olszowa Dąbrowa, Pietrusin, Piróg, Podgaje, Podlesie Duże, Podlesie Małe, Pokrzywna, Sielce, Stara Wieś, Stromiec, Stromiecka Wola, Sułków, Zabagnie oraz Zachmiel.
Pokaż więcej
Miejscowość: Stromiec
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Radomski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-01 📅
Data końcowa: 2027-10-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności faktury
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma Zakupowa Zamawiającego: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl – otwarcie ofert poprzez odszyfrowanie ofert wczytanych na Platformie.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-28 10:30:00 📅
Miejsce:
Platforma Zakupowa Zamawiającego: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl – otwarcie ofert poprzez odszyfrowanie ofert wczytanych na Platformie.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli: a) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Stromiec w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; b) posiada aktualny wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, obejmujący transport odpadów stanowiących przedmiot zamówienia, albo inne ważne uprawnienie, jeżeli przepisy prawa dopuszczają wykonywanie tej działalności na jego podstawie. Podmiotowe środki dowodowe wymagane na potwierdzenie spełniania warunku: dokument potwierdzający wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Stromiec; dokument potwierdzający wpis do rejestru BDO obejmującego transport odpadów stanowiących przedmiot zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące warunku udziału w postępowaniu określono w Rozdziale II ust. 2 pkt 2 SWZ, natomiast informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych – w Rozdziale II ust. 3 SWZ.
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu ryzyka zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł. Podmiotowy środek dowodowy wymagany na potwierdzenie spełniania warunku: dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na wymaganą sumę gwarancyjną. Szczegółowe informacje dotyczące warunku udziału w postępowaniu określono w Rozdziale II ust. 2 pkt 3 SWZ, natomiast informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych – w Rozdziale II ust. 3 SWZ.
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jedną usługę polegającą na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, która: 1. była wykonywana lub jest wykonywana w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy; 2. obejmowała odbiór odpadów komunalnych o łącznej masie co najmniej 300 Mg w okresie tych 12 miesięcy; 3. była świadczona na rzecz obszaru zamieszkałego przez co najmniej 3 000 mieszkańców. W przypadku usług nadal wykonywanych wymagane jest wykazanie spełnienia wszystkich powyższych parametrów do dnia upływu terminu składania ofert. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego warunku udziału w postępowaniu zostały określone w Rozdziale II ust. 2 SWZ, natomiast informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie jego spełniania – w Rozdziale II ust. 3 SWZ. Dokumenty zamówienia są dostępne na stronie prowadzonego postępowania: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: 1. dwoma pojazdami przystosowanymi do odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w pojemnikach i workach; 2. jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów komunalnych zbieranych selektywnie; 3. jednym samochodem ciężarowym przeznaczonym do transportu odpadów wielkogabarytowych o ładowności nie mniejszej niż 3,5 Mg. Podmiotowy środek dowodowy wymagany na potwierdzenie spełniania warunku: wykaz pojazdów sporządzony zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ, dostępnych Wykonawcy wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. Szczegółowe informacje dotyczące warunku udziału w postępowaniu określono w Rozdziale II ust. 2 pkt 4 lit. b SWZ, natomiast informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych – w Rozdziale II ust. 3 SWZ.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 20 000,00 (słownie: dwadzieścia tysięcy 00/100) złotych. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach, według wyboru Wykonawcy: 1) w pieniądzu, wpłaconym przelewem na rachunek Zamawiającego: Bank Gospodarstwa Krajowego, numer rachunku: 85 9115 0002 0060 0600 0215 0004; 2) w gwarancjach bankowych; 3) w gwarancjach ubezpieczeniowych 4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 98 ze zm.). 4. Wadium wniesione w pieniądzu powinno być oznaczone w następujący sposób: „Wadium – Znak Postępowania ZWI.271.1.11.2026”. 5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. Jako termin wniesienia wadium w formie pieniądza zostanie przyjęty termin uznania na rachunku Zamawiającego. 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 ppkt 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 8. Wadium wniesione w formie poręczenia, gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w art. 98 ust. 6 Ustawy (jeżeli Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przypadek, o którym mowa w art. 98 ust. 6 pkt 2) lit. b) Ustawy nie ma zastosowania). 9. Poręczenie, gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa powinna być nieodwołalna i bezwarunkowa oraz płatna na pierwsze żądanie. 10. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. 11. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 12. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 13. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w ust. 12, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX Ustawy. 14. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 15. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 16. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 Ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 Ustawy, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 Ustawy, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeżeli jego wniesienie jest wymagane); 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia: 17. Zamawiający wymaga, aby w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, poręczenie, gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa wszystkich Wykonawców wspólnie występujących w Postępowaniu (zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji). ________________________________________________________________________________________ Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 19
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Konflikt interesów spowodowany udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz pkt 2 Pzp.
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2 Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g oraz pkt 2 Pzp – w zakresie oszustwa i przestępstw skarbowych.
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e oraz pkt 2 Pzp.
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d oraz pkt 2 Pzp.
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f oraz pkt 2 Pzp.
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h oraz pkt 2 Pzp.
art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp – w zakresie
podatków i opłat.
składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne
art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp.
Podstawa: art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp.
Podstawa: art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp.
Podstawa: art. 109 ust. 1 pkt 5 Pzp.
art. 109 ust. 1 pkt 6 Pzp.
art. 109 ust. 1 pkt 7 Pzp.
Art. 109 ust. 1 pkt 8 i 9 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w zakresie przestępstw niewchodzących w zakres pozostałych kategorii podstaw wykluczenia, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Stromiec
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7981426072
Adres pocztowy: ul. Piaski 4
Kod pocztowy: 26-804
Miasto pocztowe: Stromiec
Region: Radomski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ugstromiec@ugstromiec.pl 📧
Telefon: 48 619 10 20 📞
URL: www.ugstromiec.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl/pn/ugstromiec/demand/315988/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl/pn/ugstromiec/demand/315988/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres i częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji odpadów, wymagania dotyczące transportu i zagospodarowania odpadów, obsługi PSZOK, worków, sprawozdawczości oraz pozostałe obowiązki Wykonawcy określono w Rozdziale II ust. 1 SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów przewidziana w okresie realizacji zamówienia wynosi 1 174 Mg, w tym około 594 Mg odpadów zbieranych selektywnie oraz około 580 Mg niesegregowanych zmieszanych odpadów komunalnych. Podane ilości mają charakter szacunkowy i nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do ich osiągnięcia. Szczegółowe podstawy wykluczenia Wykonawców oraz warunki udziału w postępowaniu zostały określone w Rozdziale II ust. 2 SWZ. Wykaz podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu znajduje się w Rozdziale II ust. 3 SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca składa Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – JEDZ, stanowiący wstępne potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którą najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wykonawca ten zostanie wezwany do złożenia aktualnych podmiotowych środków dowodowych w terminie nie krótszym niż 10 dni. Zasady polegania na zasobach podmiotów udostępniających zasoby określono w Rozdziale II ust. 4 SWZ. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w tym konsorcjów i spółek cywilnych, określono w Rozdziale II ust. 5 SWZ. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom na zasadach określonych w SWZ i ustawie Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności polegające na kierowaniu pojazdami wykorzystywanymi do odbioru odpadów oraz wykonywaniu czynności załadunku odpadów, jeżeli czynności te spełniają przesłanki określone w art. 22 § 1 Kodeksu pracy. Szczegółowe wymagania oraz sposób kontroli ich spełniania określono w Rozdziale II ust. 6 SWZ i projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych,. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 20.000,00 zł. Zmawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych. Jeden Wykonawca może złożyć wyłącznie jedną ofertę. Oferta musi zostać sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej, opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy i złożona za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego. Szczegółowy sposób przygotowania oferty określono w Rozdziale II ust. 11 SWZ, a sposób porozumiewania się, składania i otwarcia ofert oraz termin związania ofertą – w Rozdziale III ust. 1–4 SWZ. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert, ich wag oraz sposobu przyznawania punktów znajduje się w Rozdziale III ust. 5 SWZ. Kryteriami oceny ofert są: cena oferty brutto za 1 Mg – 60% oraz termin płatności faktury – 40%. Projektowane postanowienia umowy stanowią Załącznik nr 8 do SWZ. Złożenie oferty oznacza akceptację projektowanych postanowień umowy. Informacje dotyczące formalności wymaganych po wyborze oferty znajdują się w Rozdziale III ust. 8 SWZ. Wszystkie dokumenty zamówienia, wyjaśnienia, zmiany SWZ oraz informacje dotyczące postępowania będą udostępniane na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminach określonych w art. 515 ustawy Prawo zamówień publicznych: 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę wniesienia odwołania, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo 15 dni, jeżeli została przekazana w inny sposób; 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej – w przypadku odwołania wobec treści ogłoszenia lub dokumentów zamówienia; 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę wniesienia odwołania – w pozostałych przypadkach. Szczegółowe zasady korzystania ze środków ochrony prawnej określa dział IX ustawy Prawo zamówień publicznych.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-27+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-594388 (2026-08-27)