Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Ostrzeszów o wartości równej lub większej niż progi unijne wskazane w art. 3 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na: 1. Odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, wraz z dostarczeniem pojemników na odpady na teren nieruchomości i przekazaniem ich właścicielowi nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie uchwalonym przez Radę Miejską Ostrzeszów oraz uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, 2. Utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych, 3. Zebraniu odpadów komunalnych z organizowanych imprez okolicznościowych, 4. Zbiórce odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania 5. Zbiórce komunalnych odpadów problemowych, Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji zamówienia dostępnej pod adresem: https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/2274
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Ostrzeszów o wartości równej lub większej niż progi unijne wskazane w art. 3 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Numer referencyjny: IDR.271.6.2026
Krótki opis:
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na:
1. Odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, wraz z dostarczeniem pojemników na odpady na teren nieruchomości i przekazaniem ich właścicielowi nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie uchwalonym przez Radę Miejską Ostrzeszów oraz uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
2. Utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych,
3. Zebraniu odpadów komunalnych z organizowanych imprez okolicznościowych,
4. Zbiórce odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania
5. Zbiórce komunalnych odpadów problemowych,
Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji zamówienia dostępnej pod adresem: https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/2274
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na:
1. Odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, wraz z dostarczeniem pojemników na odpady na teren nieruchomości i przekazaniem ich właścicielowi nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie uchwalonym przez Radę Miejską Ostrzeszów oraz uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
2. Utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych,
3. Zebraniu odpadów komunalnych z organizowanych imprez okolicznościowych,
4. Zbiórce odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania
5. Zbiórce komunalnych odpadów problemowych,
Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji zamówienia dostępnej pod adresem: https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/2274
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: IDR.271.6.2026
Opis zamówienia:
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na:
1. Odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, wraz z dostarczeniem pojemników na odpady na teren nieruchomości i przekazaniem ich właścicielowi nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie uchwalonym przez Radę Miejską Ostrzeszów oraz uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
2. Utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych,
3. Zebraniu odpadów komunalnych z organizowanych imprez okolicznościowych,
4. Zbiórce odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania
5. Zbiórce komunalnych odpadów problemowych,
- z terenu miasta i gminy Ostrzeszów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (j.t. Dz.U. z 2023r. poz. 1587 z późn. zm.), zapisami WPGO przyjętego uchwałą nr VIII/192/24 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 20 grudnia 2024 r. z poźm. zm.
Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji zamówienia dostępnej pod adresem: https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/2274
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na:
1. Odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, wraz z dostarczeniem pojemników na odpady na teren nieruchomości i przekazaniem ich właścicielowi nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie uchwalonym przez Radę Miejską Ostrzeszów oraz uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
2. Utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbieraniu i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych w nim gromadzonych,
3. Zebraniu odpadów komunalnych z organizowanych imprez okolicznościowych,
4. Zbiórce odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania
5. Zbiórce komunalnych odpadów problemowych,
- z terenu miasta i gminy Ostrzeszów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (j.t. Dz.U. z 2023r. poz. 1587 z późn. zm.), zapisami WPGO przyjętego uchwałą nr VIII/192/24 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 20 grudnia 2024 r. z poźm. zm.
Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji zamówienia dostępnej pod adresem: https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/2274
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Obszar gminy Ostrzeszów
Miejscowość: Ostrzeszów
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kaliski
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2029-06-30 📅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 13:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: (22) 458 78 01📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale IX Ustawy
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Wykonawcom oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale IX Ustawy
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-602322 (2026-08-31)