Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, cmentarzy i koszy ulicznych oraz mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Czerwieńsk

Gmina Czerwieńsk

Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Czerwieńsk oraz od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych z częstotliwością określoną w Uchwale w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czerwieńsk oraz uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także z dwóch Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( dalej MPSZOK). Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów i mieszczą się w grupie oznaczonej kodem: 20 - odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie i 15 - odpady opakowaniowe, 17 - odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót.

Termin

Deadline 2026-09-18

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, cmentarzy i koszy ulicznych oraz mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Czerwieńsk
Numer referencyjny: GGRIOS.ZP.271.1UE.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Czerwieńsk oraz od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych z częstotliwością określoną w Uchwale w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czerwieńsk oraz uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także z dwóch Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( dalej MPSZOK). Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów i mieszczą się w grupie oznaczonej kodem: 20 - odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie i 15 - odpady opakowaniowe, 17 - odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: GGRIOS.ZP.271.1UE.2026.1
Tytuł: Część Nr 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz mobilnych PSZOK z terenu Gminy Czerwieńsk.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje : 1) odbiór i transport oraz zagospodarowanie w Instalacjach komunalnych odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Czerwieńsk, na których powstają odpady komunalne z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czerwieńsk i w SWZ, 2) zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą ucpg w zakresie odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Czerwieńsk, 3) prowadzenie sprawozdawczości zgodnie z obowiązującymi przepisami, 4) zaopatrzenie przez okres obowiązywania umowy właścicieli nieruchomości w pojemniki na odpady niesegregowane (zmieszane, do których zalicza się również popioły z palenisk domowych) i selektywne oraz wyposażanie nieruchomości w worki na odpady selektywnie zbierane (metale i tworzywa sztuczne oraz papier, szkło, bio ) według poszczególnych frakcji dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Czerwieńsk. Wydzierżawienie pojemników będzie obejmowało cały okres wykonywania zamówienia, 5) przekazywanie zgodnie z art. 9ea ustawa ucpg oraz zagospodarowanie odebranych z każdego Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych selektywnie zebranych odpadów komunalnych w instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 20 ust. 2 ustawy o odpadach, 6) organizacja i wyposażenie każdego Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej MPSZOK ) w kontenery i pojemniki ( wykonawca zapewni odpowiednią ilość pojemników i kontenerów, zapewniającą zbiórkę wszystkich frakcji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami ), 7) organizowanie zbiórek mobilnych odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów, opon z samochodów osobowych max 4 szt. z jednej nieruchomości - dwa razy w roku (ze wszystkich punktów adresowych objętych systemem) 1x w sezonie wiosennym i 1 x w sezonie jesiennym, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego. 8) odbiór i transport oraz zagospodarowanie odpadów zebranych w dwóch MPSZOK-ach zlokalizowanych – jeden na działce nr ewid. nr 115 w Czerwieńsku (koło oczyszczalni ścieków w Czerwieńsku), drugi na działce nr ewid. nr 293/6 w m. Nietkowice. Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania i prowadzenia dwóch MPSZOK-ów raz w tygodniu przez 3 godziny każdy (zgodnie z harmonogramem uzgodnionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego). Wykonawca wyznaczy do prowadzenia każdego MPSZOK-u osobę, która będzie weryfikować dostarczającego odpady na podstawie opłaconego rachunku za odbiór odpadów na rzecz Gminy Czerwieńsk za poprzedni miesiąc. Mobilne PSZOK-i mają działać w każdym tygodniu przez 3 godziny przez cały rok. Odpady zmieszane w ilości – 2.690 Mg Odpady segregowane w ilości – 2.283,25 MG
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: W zakresie Części nr 1 : 1) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy : a) posiadają wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami ( BDO ), o którym mowa w art. 49 i 50 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) w zakresie dotyczącym podmiotów transportujących odpady, co najmniej w zakresie rodzaju odpadów komunalnych, których odbiór stanowi przedmiot zamówienia, b) posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733 ), obejmującego wszystkie kody i rodzaje odpadów przewidzianych do odbierania z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Czerwieńsk prowadzonego przez Burmistrza Czerwieńska, c) posiadają zezwolenie na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych lub pozostałości z przetwarzania tych odpadów, odbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz zbieranych z MPSZOK, obejmujące wszystkie kody i rodzaje odpadów przewidzianych do zbierania, spełniające wymagania określone w art. 35 ust. 6 ustawy o odpadach, wydane przez Marszałka Województwa. Spełnienie warunku określonego w pkt. 1 ppkt. 1) SWZ zostanie ocenione na podstawie złożonego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia ( dalej JEDZ) oraz wpisu do BDO, wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Gminy Czerwieńsk, zezwolenia na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - na zasadzie spełnia/nie spełnia. 2) Zdolności technicznej lub zawodowej. a) Doświadczenie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykonali lub wykonują w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie co najmniej jedną usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w sposób ciągły przez okres min. 12 miesięcy :  zmieszanych w ilości co najmniej 2000 Mg  selektywnie zbieranych w ilości co najmniej 1000 Mg, Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ i wykazu wykonanych lub wykonywanych usług i dokumentów potwierdzających, że zostały wykonane lub są wykonywane należycie - na zasadzie spełnia/nie spełnia. b) Potencjał techniczny : O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: ba) dysponują bazą magazynowo - transportową usytuowaną na terenie Gminy lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Czerwieńsk, do której wykonawca posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz postanowienia wynikające z ustawy o odpadach Zgodnie z art. 25 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, posiadacz odpadów obowiązany do uzyskania zezwolenia na zbieranie odpadów, pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie odpadów lub pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów. Prowadzący magazynowanie odpadów, z wyjątkiem wstępnego magazynowania odpadów przez ich wytwórcę, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 5 lit. a, lub zarządzający składowiskiem odpadów jest obowiązany do prowadzenia wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów, zgodnie z ust. 6b–6f, 6h i 6i oraz przepisami wydanymi na podstawie ust. 8a; bb) dysponują co najmniej :  2 pojazdami bezpylnymi (śmieciarki) wraz z kierowcą i obsługą, przystosowanymi do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych zebranych w pojemnikach o poj. od 120 l do 1100 l, spełniające normę emisji spalin minimum EURO 4,  co najmniej 2 pojazdami bezpylnymi wraz z kierowcą i obsługą, przystosowanymi do odbioru i transportu odpadów selektywnie zebranych w pojemnikach o poj. od 120 l do 1100 l, spełniające normę emisji spalin minimum EURO 4  1 pojazdem bezpylnym (śmieciarką) wraz z kierowcą i obsługą przystosowaną do odbioru odpadów komunalnych z obszarów o utrudnionych warunkach drogowych z możliwością opróżniania pojemników od 120l do 1100l z normą emisji spalin minimum EURO 4,  1 pojazdem specjalnym typu hakowiec wraz z kierowcą i obsługą przeznaczonym do odbioru odpadów problemowych, wielkogabarytowych przystosowanym do odbioru kontenerów o pojemności od 7 do 30 m³ z normą emisji spalin minimum EURO 4,  1 samochodem skrzyniowym lub ciągnikiem z przyczepą wraz z kierowcą i obsługą, przystosowanym do odbioru i transportu odpadów wielkogabarytowych o ładowności powyżej 3,5 tony. które dodatkowo spełniać będą poniższe warunki:  wszystkie pojazdy specjalne ( śmieciarki ) przeznaczone do odbioru odpadów powinny posiadać wyposażenie pozycjonowania satelitarnego (GPS) oraz urządzenia pozwalające na rejestrowanie zdarzenia odbioru odpadów w postaci zdjęć z określeniem daty, godziny i miejsca,  co najmniej 1 pojazd specjalny ( śmieciarka ) powinien posiadać wyposażenie w element prasujący, pozwalający zmniejszyć kubaturę przewożonych odpadów zmieszanych. Pojazdy muszą spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Wykonawca zapewni użycie do wykonywania zamówienia co najmniej 9% ogólnej liczby pojazdów kategorii N2 i N3 napędzanych paliwami alternatywnymi ( 1 pojazd ). Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ i wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług, na zasadzie spełnia/nie spełnia. c) Osób zdolnych do wykonania zamówienia : Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował 7 kierowcami i 7 ładowaczami oraz co najmniej 1 osobą pełniącą funkcję koordynatora, którą skieruje do bezpośrednich kontaktów z przedstawicielem Zamawiającego. Koordynator powinien posiadać co najmniej wykształcenie średnie i min. 2 letnie doświadczenie w zakresie funkcjonowania systemu odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości, Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ, na zasadzie spełnia/nie spełnia. 3) Sytuacji ekonomicznej i finansowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł (słownie : dwa miliony złotych ). W przypadku złożenia przez wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż w PLN, dane finansowe zostaną przeliczone według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP) z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w DUUE. Te same zasady Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych w walucie. Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ oraz polisy ubezpieczenia OC, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca ma ubezpieczoną odpowiedzialność cywilną w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: ul. Rynek 25
Kod pocztowy: 66-016
Miejscowość: Czerwieńsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 13 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: GGRIOS.ZP.271.2UE.2026.2
Tytuł: Część Nr 2. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych nie ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 03 z terenów cmentarzy w Gminie Czerwieńsk.
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transport I zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 03, jako inne odpady nie ulegające biodegradacji, gromadzonych w kontenerach o pojemności 5m3 udostępnionych przez Zamawiającego z placów przy cmentarzach na terenie Gminy Czerwieńsk. Odbiór odpadów gromadzonych w kontenerach o pojemności 5 m³ będzie odbywał się z placów przy cmentarzach zlokalizowanych w miejscowościach :  Będów – 1 kontener  Nietkowice – 1 kontener  Czerwieńsk – 2 kontenery  Leśniów Wielki – 1 kontener  Nietków – 1 kontener. Odpady gromadzone kontenerach mogą być o różnym rodzaju i nie są segregowane. W kontenerach mogą być odpady : opakowania szklane, z tworzywa sztucznego, metale, papier, odpady bio i inne.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy : a) posiadają wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami ( BDO ), o którym mowa w art. 49 i 50 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) w zakresie dotyczącym podmiotów transportujących odpady, co najmniej w zakresie rodzaju odpadów komunalnych, których odbiór stanowi przedmiot zamówienia, b) posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733 ), obejmującego wszystkie kody i rodzaje odpadów przewidzianych do odbierania w zakresie objętym zamówieniem z terenu Gminy Czerwieńsk prowadzonego przez Burmistrza Czerwieńska, c) posiadają zezwolenie na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych lub pozostałości z przetwarzania tych odpadów w zakresie obejmującym kody i rodzaje odpadów przewidzianych do zbierania, spełniające wymagania określone w art. 35 ust. 6 ustawy o odpadach wydane przez Marszałka Województwa. Spełnienie warunku określonego w ppkt. 1) zostanie ocenione na podstawie złożonego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia ( dalej JEDZ ) oraz wpisu do BDO, wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Czerwieńska, zezwolenia na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - na zasadzie spełnia/nie spełnia. 2) Potencjał techniczny : O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) dysponują bazą magazynowo - transportową usytuowaną na terenie Gminy Czerwieńsk lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Czerwieńsk, do której wykonawca posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz postanowienia wynikające z ustawy o odpadach Zgodnie z art. 25 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, posiadacz odpadów obowiązany do uzyskania zezwolenia na zbieranie odpadów, pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie odpadów lub pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów. Prowadzący magazynowanie odpadów, z wyjątkiem wstępnego magazynowania odpadów przez ich wytwórcę, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 5 lit. a, lub zarządzający składowiskiem odpadów jest obowiązany do prowadzenia wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów, zgodnie z ust. 6b–6f, 6h i 6i oraz przepisami wydanymi na podstawie ust. 8a; b) dysponują co najmniej :  1 pojazdem specjalnym typu hakowiec wraz z kierowcą i obsługą przeznaczonym do odbioru odpadów problemowych, wielkogabarytowych przystosowanym do odbioru kontenerów o pojemności od 5 m³ z normą emisji spalin minimum EURO 4 Pojazd musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: GGRIOS.ZP.271.2UE.2026.3
Tytuł: Część Nr 3. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 (nie segregowane – zmieszane odpady komunalne) z pojemników ( koszy ulicznych ) o objętości do 0,12 m³ z przystanków autobusowych, placów zabaw i parków, oraz kontenera o pojemności 5m3 z ul. Rynek.
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 (niesegregowane – zmieszane odpady komunalne) z pojemników ( koszy ulicznych ) o objętości do 0,12 m³ z przystanków autobusowych, placów zabaw i parków, oraz kontenera o pojemności 5m3 z ul. Rynek. Ilość koszy – 44 szt Częstotliwość odbioru – co 14 dni Wykonawca będzie odbierał odpady zgromadzone w koszach ulicznych i w kontenerze przy ul. Rynek w Czerwieńsku.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Warunki udziału w postępowaniu dotyczące : 1) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy : a) posiadają wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami ( BDO ), o którym mowa w art. 49 i 50 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) w zakresie dotyczącym podmiotów transportujących odpady, co najmniej w zakresie rodzaju odpadów komunalnych, których odbiór stanowi przedmiot zamówienia, b) posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733 ), obejmującego kody i rodzaje odpadów przewidzianych do odbierania w zakresie objętym zamówieniem z terenu Gminy Czerwieńsk prowadzonego przez Burmistrza Czerwieńska, c) posiadają zezwolenie na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych lub pozostałości z przetwarzania tych odpadów w zakresie obejmującym kody i rodzaje odpadów przewidzianych do zbierania, spełniające wymagania określone w art. 35 ust. 6 ustawy o odpadach wydane przez Marszałka Województwa. Spełnienie warunku określonego w ppkt. 1) zostanie ocenione na podstawie złożonego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia ( dalej JEDZ ) oraz wpisu do BDO, wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Czerwieńska, zezwolenia na prowadzenie instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - na zasadzie spełnia/nie spełnia. 2) Potencjał techniczny : O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) dysponują bazą magazynowo - transportową usytuowaną na terenie Gminy Czerwieńsk lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Czerwieńsk, do której wykonawca posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz postanowienia wynikające z ustawy o odpadach Zgodnie z art. 25 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, posiadacz odpadów obowiązany do uzyskania zezwolenia na zbieranie odpadów, pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie odpadów lub pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów. Prowadzący magazynowanie odpadów, z wyjątkiem wstępnego magazynowania odpadów przez ich wytwórcę, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 5 lit. a, lub zarządzający składowiskiem odpadów jest obowiązany do prowadzenia wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów, zgodnie z ust. 6b–6f, 6h i 6i oraz przepisami wydanymi na podstawie ust. 8a; b) dysponują co najmniej :  1 samochodem skrzyniowym lub ciągnikiem z przyczepą wraz z kierowcą i obsługą, przystosowanym do odbioru i transportu odpadów wielkogabarytowych o ładowności powyżej 3,5 tony. Pojazd musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Potwierdzenie spełniania warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego JEDZ na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7. Przedmiotem zamówienia będą usługi polegające na powtórzeniu podobnych usług wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia. Wielkość/zakres ww. zamówienia nie przekroczy 20 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Wartość zamówienia została uwzględniona w zamówieniu podstawowym. Zamówienie, o którym mowa w wyżej, może zostać udzielone:  na analogicznych warunkach technicznych i jakościowych, jak ustanowione dla zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem różnic wynikających ze specyfiki przedmiotu zamówienia podobnego,  po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem może być m.in. wysokość wynagrodzenia wykonawcy, tytułem świadczenia usług,  jednokrotnie lub wielokrotnie.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-18 11:15:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określono w SWZ i Projekcie umowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji zamówienia zawiera SWZ oraz projekt umowy będący załącznikiem do SWZ

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Czerwieńsk
Krajowy numer rejestracyjny: 9290015775
Adres pocztowy: ul. Rynek 25
Kod pocztowy: 66-016
Miasto pocztowe: Czerwieńsk
Region: Zielonogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Urząd Gminy i Miasta
E-mail: ggrios3@czerwiensk.pl 📧
Telefon: +48 68 327 80 41 📞
URL: www.czerwiensk.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: 5262883664
Adres pocztowy: ul. Hoża 76/78
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
URL: https://uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Zgodnie z art. 515 ustawy Pzp – odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-575895 (2026-08-18)