Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz do 30.06.2027r. - II postępowanie

Gmina Lubomierz

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Lubomierz i ich zagospodarowanie do 30.06.2027r. w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców Gminy Lubomierz. Odpady będą odbierane z terenu gminy Lubomierz, która liczy obecnie ok. 5 500 mieszkańców, którzy mieszkają stale i czasowo na terenie miasta i wsi. Gmina Lubomierz obejmuje 13 następujących sołectw: Chmieleń, Golejów, Janice, Maciejowiec, Milęcice, Oleszna Podgórska, Pasiecznik + Zalesie, Pławna Dolna, Pławna Górna, Pokrzywnik, Popielówek, Radoniów, Wojciechów. Uwaga : W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych mieszkańców , nieruchomości. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wartości jednostkowych wymienionych w formularzu cenowym . 2. Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz, obejmuje: 1) selektywne odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy i miasta Lubomierz – stanowiącym zał. nr 13a do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) zmieszanych – kod 200 301, b) papieru i tektury - kod 150 101, c) tworzyw sztucznych i metalu - kod 150 104,150 102, 150 105, 150 106 d) szkła – kod 150 107, e) odpadów ulegających biodegradacji – kod 200 201, Uwaga: W związku z zadeklarowanym posiadaniem kompostowników w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta Lubomierz i gminy Wykonawca nie będzie prowadził odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji zgodnie z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz (zał. nr 13a do SWZ). W przypadku braku deklaracji o posiadaniu kompostowników odpady będą odbierane po uzgodnieniu telefonicznym. 2) odbiór ww. odpadów komunalnych z odpowiednich pojemników na odpady komunalne, o pojemności określonej w obowiązującym Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz, zgodnie z częstotliwością określoną w harmonogramie, 3) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 4) organizację i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zwanego dalej PSZOK. 5) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować – ok. 1700 Mg. Więcej informacji w SWZ i załącznikach.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-07-20. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-03.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-07-03 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-14 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz do 30.06.2027r. - II postępowanie
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Lubomierz i ich zagospodarowanie do 30.06.2027r. w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców Gminy Lubomierz. Odpady będą odbierane z terenu gminy Lubomierz, która liczy obecnie ok. 5 500 mieszkańców, którzy mieszkają stale i czasowo na terenie miasta i wsi. Gmina Lubomierz obejmuje 13 następujących sołectw: Chmieleń, Golejów, Janice, Maciejowiec, Milęcice, Oleszna Podgórska, Pasiecznik + Zalesie, Pławna Dolna, Pławna Górna, Pokrzywnik, Popielówek, Radoniów, Wojciechów. Uwaga : W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych mieszkańców , nieruchomości. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wartości jednostkowych wymienionych w formularzu cenowym . 2. Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz, obejmuje: 1) selektywne odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy i miasta Lubomierz – stanowiącym zał. nr 13a do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) zmieszanych – kod 200 301, b) papieru i tektury - kod 150 101, c) tworzyw sztucznych i metalu - kod 150 104,150 102, 150 105, 150 106 d) szkła – kod 150 107, e) odpadów ulegających biodegradacji – kod 200 201, Uwaga: W związku z zadeklarowanym posiadaniem kompostowników w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta Lubomierz i gminy Wykonawca nie będzie prowadził odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji zgodnie z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz (zał. nr 13a do SWZ). W przypadku braku deklaracji o posiadaniu kompostowników odpady będą odbierane po uzgodnieniu telefonicznym. 2) odbiór ww. odpadów komunalnych z odpowiednich pojemników na odpady komunalne, o pojemności określonej w obowiązującym Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz, zgodnie z częstotliwością określoną w harmonogramie, 3) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 4) organizację i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zwanego dalej PSZOK. 5) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować – ok. 1700 Mg. Więcej informacji w SWZ i załącznikach.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Tytuł: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz do 30.06.2027r.- II potępowanie
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Lubomierz i ich zagospodarowanie do 30.06.2027r. w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców Gminy Lubomierz. Odpady będą odbierane z terenu gminy Lubomierz, która liczy obecnie ok. 5 500 mieszkańców, którzy mieszkają stale i czasowo na terenie miasta i wsi. Gmina Lubomierz obejmuje 13 następujących sołectw: Chmieleń, Golejów, Janice, Maciejowiec, Milęcice, Oleszna Podgórska, Pasiecznik + Zalesie, Pławna Dolna, Pławna Górna, Pokrzywnik, Popielówek, Radoniów, Wojciechów. Uwaga : W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych mieszkańców , nieruchomości. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wartości jednostkowych wymienionych w formularzu cenowym . 2. Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz, obejmuje: 1) selektywne odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy i miasta Lubomierz – stanowiącym zał. nr 13a do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) zmieszanych – kod 200 301, b) papieru i tektury - kod 150 101, c) tworzyw sztucznych i metalu - kod 150 104,150 102, 150 105, 150 106 d) szkła – kod 150 107, e) odpadów ulegających biodegradacji – kod 200 201, Uwaga: W związku z zadeklarowanym posiadaniem kompostowników w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta Lubomierz i gminy Wykonawca nie będzie prowadził odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji zgodnie z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz (zał. nr 13a do SWZ). W przypadku braku deklaracji o posiadaniu kompostowników odpady będą odbierane po uzgodnieniu telefonicznym. 2) odbiór ww. odpadów komunalnych z odpowiednich pojemników na odpady komunalne, o pojemności określonej w obowiązującym Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz, zgodnie z częstotliwością określoną w harmonogramie, 3) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 4) organizację i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zwanego dalej PSZOK. 5) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować – ok. 1700 Mg. Więcej informacji w SWZ i załącznikach.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Jeleniogórski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-08-01 📅
Data końcowa: 2027-06-30 📅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Kod pocztowy: 59-623
Miejscowość: Lubomierz

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
W związku z unieważnieniem pierwszego postępowania: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz do 30.06.2027r. nr Rt.271.60.2026r. i braku możliwości wydłużenia umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych na okres dłuższy niż 1 miesiąc na podstawie art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych Zamawiający może skrócić termin składania ofert w przypadku gdy zachodzi pilna potrzeba, co ma miejsce w chwili obecnej z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-20 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-20 13:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-07-20 13:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina lubomierz
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 6161276526
Adres pocztowy: ul. pl. Wolności 1
Kod pocztowy: 59-623
Miasto pocztowe: Lubomierz
Region: Jeleniogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@lubomierz.pl 📧
Telefon: +48(75)7833151 📞
URL: http://bip.lubomierz.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-dc2c6290-5164-4a42-b1a4-1b99defca41d 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-dc2c6290-5164-4a42-b1a4-1b99defca41d 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczpospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262883664
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: +48(22)3923117 📞
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP5262239325
Kod pocztowy: 02-676
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48(22)4587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 2. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-07-03+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 127-463005 (2026-07-03)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 2236777.2 PLN 💰
Kryteria przyznawania nagród
Cena

Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: 55/2026
Data zawarcia umowy: 2026-07-27 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 2236777.2 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty: 1
Lider uczestnika przetargu
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "IZERY" Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 6161510821
Kod pocztowy: 59-623
Miasto pocztowe: Lubomierz
Region: Jeleniogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Nazwa: Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 6950001773
Kod pocztowy: 59-400
Miasto pocztowe: Jawor
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Źródło: OJS 2026/S 157-569276 (2026-08-14)