Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji jednostki gazowej szczytowej OCGT Jaworzno w lokalizacji TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno III”.
Tauron Wytwarzanie S.A.
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji jednostki gazowej szczytowej OCGT Jaworzno w lokalizacji TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno III”. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Śląskie › Sosnowiecki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-26 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji jednostki gazowej szczytowej OCGT Jaworzno w lokalizacji TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno III”.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Informacje dodatkowe:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Kod pocztowy: 43-603
Miejscowość: Jaworzno
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Sosnowiecki 🏙️
Czas trwania: 77 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma Zakupowa Grupy TAURON
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 87 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-10-06 12:30:00 📅
Miejsce: Platforma Zakupowa Grupy TAURON
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: TAURON Wytwarzanie S.A.
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Departament Zakupów
Adres pocztowy: ul. Promienna 51
Kod pocztowy: 43-603
Miasto pocztowe: Jaworzno
Region: Sosnowiecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@tauron-wytwarzanie.pl 📧
Telefon: +48 572 992 636 📞
URL: http://www.tauron-wytwarzanie.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://swoz.tauron.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://swoz.tauron.pl/ 🌏
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://swoz.tauron.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://swoz.tauron.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Źródło: OJS 2026/S 165-590313 (2026-08-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji jednostki gazowej szczytowej OCGT Jaworzno w lokalizacji TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno III”.
Numer referencyjny:
PZP/TW/07868/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji jednostki gazowej szczytowej OCGT Jaworzno w lokalizacji TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno III”. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
PZP/TW/07868/2026
Informacje dodatkowe:
Termin realizacji Umowy (dot. poz. 5.1.3 ogłoszenia): Zamówienie realizowane będzie w okresie: 77 miesięcy, licząc od daty zawarcia Umowy, z uwzględnieniem terminów cząstkowych określonych w § 5 Wzoru Umowy.
Ważność oferty: Termin, do którego oferta musi pozostać ważna (dot. poz. 5.1.12 ogłoszenia) - 31.12.2026 r.
Zamawiający przy ocenie ofert skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ustawy PZP.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 PZP.
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium.
Szczegółowy opis zawarto w SWZ.
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego.
Wykaz i krótki opis warunków:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja ”alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż równowartość 1 000 000,00 PLN - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja "alfa": Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ,
- posiada zdolność kredytową lub środki finansowe, na kwotę nie niższą niż równowartość 1 000 000,00 PLN - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja "alfa": Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ.
Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe.
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
- wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla budowy na terenie Polski obiektów energetycznych, w którego zakresie było projektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji źródła wytwórczego energii elektrycznej o mocy co najmniej 250 MW elektrycznych, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej paliwo kopalne, a wartość netto usług była nie niższa niż 5 000 000,00 PLN;
oraz
- wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji obejmującej budowę na terenie Polski gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia lub co najmniej jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji obejmującej budowę na terenie Polski gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km.
- na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja ”alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonywane przez niego prace spełniają oba warunki.
Pokaż więcej
Miejscem realizacji zamówienia jest TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Jaworzno w Jaworznie, ul. Promienna 51, 43-603 Jaworzno.
Adres pocztowy: ul. Promienna 51
Kod pocztowy: 43-603
Miejscowość: Jaworzno
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Sosnowiecki 🏙️
Czas trwania: 77 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Jaworzno w Jaworznie, ul. Promienna 51, 43-603 Jaworzno
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma Zakupowa Grupy TAURON
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 87 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-10-06 12:30:00 📅
Miejsce: Platforma Zakupowa Grupy TAURON
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 PZP.
Wymagane depozyty i gwarancje:
Każdy Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 390 000,00 PLN (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Opis formy i sposobu wniesienia wadium zawarto w pkt. 4.3 SWZ. Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy: 5% ceny całkowitej.
Pokaż więcej
Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą prowadzone są w złotych (PLN). Zapłaty wynagrodzenia Zamawiający dokona przelewem w terminie 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury na rachunek bankowy wskazany w Umowie.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Postanowienia umowy zawarto we wzorze umowy, który stanowi integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 18
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa ochrony środowiska
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: TAURON Wytwarzanie S.A.
Krajowy numer rejestracyjny:
KRS: 0000003157
Departament: Departament Zakupów
Adres pocztowy: ul. Promienna 51
Kod pocztowy: 43-603
Miasto pocztowe: Jaworzno
Region: Sosnowiecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@tauron-wytwarzanie.pl 📧
Telefon: +48 572 992 636 📞
URL: http://www.tauron-wytwarzanie.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://swoz.tauron.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://swoz.tauron.pl/ 🌏
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://swoz.tauron.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://swoz.tauron.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Grupy TAURON, dostępnej pod adresem http://swoz.tauron.pl
2. Ofertę przygotowuje się i składa zgodnie z postanowieniami SWZ. Ofertę sporządza się w języku polskim i składa w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Grupy TAURON za pomocą formularzy elektronicznych umieszczonych na stronie internetowej https://swoz.tauron.pl dostępnych po zalogowaniu na konto użytkownika i przystąpieniu Wykonawcy do postępowania.
3. Opis sposobu przygotowania oferty zawarto w pkt. 4.2 SWZ.
4. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy w zakładce „Korespondencja”.
5. Zamówienie jest prowadzone w imieniu i na rzecz TAURON Wytwarzanie S.A., ul. Promienna 51, 43-603 Jaworzno.
6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1), pkt 2), pkt 3), pkt 4), pkt 8), pkt 9) oraz pkt 10) PZP, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 PZP.
7. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego Postępowania zawarto w SWZ.
8. Osoby do kontaktów:
1) Dariusz Witoszek, tel.: +48 605 911 081, e-mail: dariusz.witoszek@tauron-wytwarzanie.pl,
2) Bogdan Wiecheć, tel.: +48 782 460 427, e-mail: bogdan.wiechec@tauron-wytwarzanie.pl,
3) Joanna Głowacz, tel.: +48 572 992 636, e-mail: joanna.glowacz@tauron-wytwarzanie.pl,
4) Radosław Gała, tel.: +48 516 110 223, e-mail: radoslaw.gala@tauron-wytwarzanie.pl.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom i innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 505 i nast. ustawy PZP (Dział IX), tj. odwołanie oraz skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych.
Pokaż więcej
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:30:00 📅
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 85 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-08 12:30:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
Nowa wartość
Tekst:
Inne informacje dodatkowe
zmiany w zakresie poz. 5.1.6. oraz poz. 5.1.12.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 590313-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-605313 (2026-09-01)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Termin realizacji Umowy (dot. poz. 5.1.3 ogłoszenia): Zamówienie realizowane będzie w okresie: 77 miesięcy, licząc od daty zawarcia Umowy, z uwzględnieniem terminów cząstkowych określonych w § 5 Wzoru Umowy.
Ważność oferty: Termin, do którego oferta musi pozostać ważna (dot. poz. 5.1.12 ogłoszenia) - 31.12.2026 r.
Zamawiający przy ocenie ofert skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ustawy PZP.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 PZP.
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium.
Szczegółowy opis zawarto w SWZ.
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego.
Wykaz i krótki opis warunków:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja ”alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż równowartość 1 000 000,00 PLN - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja "alfa": Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ,
- posiada zdolność kredytową lub środki finansowe, na kwotę nie niższą niż równowartość 1 000 000,00 PLN - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja "alfa": Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ.
Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe.
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: Warunek A - w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla budowy na synchronicznym obszarze ENTSO-E Europy kontynentalnej, obiektów energetycznych, w którego zakresie było projektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji źródła wytwórczego energii elektrycznej o mocy co najmniej 250 MW elektrycznych, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej paliwo kopalne, a wartość netto usług była nie niższa niż 5 000 000,00 PLN; oraz Warunek B - B.1. w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji obejmującej budowę na obszarze ENTSO-G, gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km, lub B.2. w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji obejmującej budowę na obszarze ENTSO-G, gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja „alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ. Jako obszar ENTSO-E należy przez to rozumieć obszar Europejskiej Sieci Operatorów Elektroenergetycznych Systemów Przesyłowych (ang. European Network of Transmission System Operators for Electricity - ENTSO-E), działającej na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 714/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie warunków dostępu do sieci w odniesieniu do transgranicznej wymiany energii elektrycznej i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1228/20. Jako obszar ENTSO-G należy przez to rozumieć obszar Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu (ang. European Network of Transmission System Operators for Gas - ENTSO-G), działającej na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 715/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie warunków dostępu do sieci przesyłowych gazu ziemnego. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonywane przez niego prace spełniają jednocześnie Warunek A oraz jeden z Warunków B, tj. B.1 lub B.2.
Pokaż więcej
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:30:00 📅
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 85 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-08 12:30:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
W ZAKRESIE POZ. 5.1.6. OGŁOSZENIA:
BYŁO:
„Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe. Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: - wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla budowy na terenie Polski obiektów energetycznych, w którego zakresie było projektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji źródła wytwórczego energii elektrycznej o mocy co najmniej 250 MW elektrycznych, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej paliwo kopalne, a wartość netto usług była nie niższa niż 5 000 000,00 PLN; oraz - wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji obejmującej budowę na terenie Polski gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia lub co najmniej jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji obejmującej budowę na terenie Polski gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km. - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja ”alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonywane przez niego prace spełniają oba warunki.”;
JEST:
„Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe. Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: Warunek A - w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla budowy na synchronicznym obszarze ENTSO-E Europy kontynentalnej, obiektów energetycznych, w którego zakresie było projektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji źródła wytwórczego energii elektrycznej o mocy co najmniej 250 MW elektrycznych, wykorzystującego do produkcji energii elektrycznej paliwo kopalne, a wartość netto usług była nie niższa niż 5 000 000,00 PLN; oraz Warunek B - B.1. w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji obejmującej budowę na obszarze ENTSO-G, gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km, lub B.2. w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w Postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji obejmującej budowę na obszarze ENTSO-G, gazociągu przesyłowego lub przyłączeniowego wysokiego ciśnienia, przy czym gazociąg będący przedmiotem inwestycji posiadał następujące parametry: MOP co najmniej 4,0 MPa oraz długość co najmniej 1,5 km - na wstępne potwierdzenie czego wypełni Część IV, sekcja „alfa”: Ogólne oświadczenia dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji JEDZ. Jako obszar ENTSO-E należy przez to rozumieć obszar Europejskiej Sieci Operatorów Elektroenergetycznych Systemów Przesyłowych (ang. European Network of Transmission System Operators for Electricity - ENTSO-E), działającej na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 714/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie warunków dostępu do sieci w odniesieniu do transgranicznej wymiany energii elektrycznej i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1228/20. Jako obszar ENTSO-G należy przez to rozumieć obszar Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu (ang. European Network of Transmission System Operators for Gas - ENTSO-G), działającej na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 715/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie warunków dostępu do sieci przesyłowych gazu ziemnego. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonywane przez niego prace spełniają jednocześnie Warunek A oraz jeden z Warunków B, tj. B.1 lub B.2.”.
W ZAKRESIE POZ. 5.1.12. OGŁOSZENIA:
BYŁO:
„Termin składania ofert: 06/10/2026 12:00:00 (UTC+02:00) czas wschodnioeuropejski, czas środkowoeuropejski letni
Okres, przez który oferta musi pozostać ważna: 87 Dni
Informacje na temat publicznego otwarcia:
Data otwarcia: 06/10/2026 12:30:00 (UTC+02:00) czas wschodnioeuropejski, czas środkowoeuropejski letni”;
JEST:
„Termin składania ofert: 08/10/2026 12:00:00 (UTC+02:00) czas wschodnioeuropejski, czas środkowoeuropejski letni
Okres, przez który oferta musi pozostać ważna: 85 Dni
Informacje na temat publicznego otwarcia:
Data otwarcia: 08/10/2026 12:30:00 (UTC+02:00) czas wschodnioeuropejski, czas środkowoeuropejski letni”.
Pokaż więcej
zmiany w zakresie poz. 5.1.6. oraz poz. 5.1.12.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 590313-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-605313 (2026-09-01)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu (9)
- Usługi architektoniczne i podobne (>20)
- Usługi inżynieryjne (>20)
- Usługi konsultacyjne w zakresie dostaw wody i konsultacje dotyczące odpadów
- Usługi laboratoryjne
- Usługi nadzoru i kontroli (7)
- Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej (15)
- Usługi związane z budownictwem (>20)