Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego nad budową budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną …

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi pełnienia obowiązków wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z realizowanym - w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – zamówieniem, którego zakres został uszczegółowiony w ust. 2. 2. Przedmiot zamówienia, dla którego będzie prowadzony nadzór inwestorski obejmuje budowę budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (etap I) oraz rozbiórką istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu (etap II). Miejsce realizacji zadania - Pabianice, ul. gen. Stefana Grota Roweckiego / Jana Kilińskiego (dz. ew. nr 216/6, 216/7, 217 obręb P-13): a) sporządzenie opracowań projektowych oraz specyfikacji, b) wykonanie robót budowlano - instalacyjnych wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów (np. protokołów, zgód, pozwoleń, uzgodnień) umożliwiających przekazanie obiektu do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami stosowanymi w budownictwie. 3. Wykonawca, mając na względzie zakres przedmiotu zamówienia, ma zapewnić udział branżowych inspektorów nadzoru posiadających stosowne uprawnienia w liczbie i w zakresie czasowym, niezbędnym do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Informacje pomocnicze dotyczące robót budowlanych, na potrzeby których będzie realizowany przedmiot zamówienia objęty przedmiotowym postępowaniem: a) Wartość brutto robót budowlano – instalacyjnych (wraz ze sporządzeniem opracowań projektowych), których dotyczy nadzór inwestorski została określona na kwotę 94.759.053,94 zł (na podstawie wartości najkorzystniejszej oferty, jaka została wybrana w postępowaniu na realizację robót budowlanych). b) Zakres wykonywanych przez wykonawcę prac szczegółowo określają: program funkcjonalno – użytkowy, wytyczne do projektów technicznych i wykonawczych w zakresie szczegółowego wykonania, wykończenia oraz wyposażenia obiektu, projekty architektoniczno – budowlany oraz PZT, dla których Zamawiający uzyskał prawomocną decyzję pozwolenia na budowę nr 650/2025 z dnia 07.11.2025 roku. Ponadto, Zamawiający informuje, że istnieje możliwość zapoznania się z pełną dokumentacją projektową nadzorowanej inwestycji - https://bip.zwik.pabianice.pl/przetarg/91/budowa-budynku-krytego-basenu-oraz-budynku-wolnostojacej-kotlowni-gazowej-wraz-z-zagospodarowaniem-terenu-i-niezbedna-infrastruktura-techniczna-oraz-rozbiorka-istniejacego-budynku-krytego-basenu-wraz-z-budowa-parkingu 5. W ramach pełnienia funkcji inspektora nadzoru w skład podstawowych obowiązków wchodzą w szczególności: a) realizacja obowiązków przypisanych Nadzorowi Inwestorskiemu zawartych w umowie na realizację robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” (załącznik nr 9 do swz); b) dokonywanie w imieniu Zamawiającego szczegółowej oceny i weryfikacji dostarczonej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (projektu technicznego opracowanego na poziomie szczegółowości projektu wykonawczego oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych), w szczególności pod kątem jej zgodności z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), projektami architektoniczno – budowlanym oraz PZT (dla których Zamawiający uzyskał prawomocną decyzję pozwolenia na budowę), warunkami technicznymi oraz obowiązującymi przepisami prawa i normami, zakończonej wydaniem pisemnej opinii, uwag lub rekomendacji do odbieranego zakresu dokumentacji projektowej w terminie 7 dni roboczych od dnia jej otrzymania od Zamawiającego lub Wykonawcy - w przypadku stwierdzenia wad, błędów lub niezgodności dokumentacji z dokumentami wyjściowymi, inspektor nadzoru sporządzi i przekaże Zamawiającemu listę uwag wraz z uzasadnieniem technicznym lub prawnym, a po wprowadzeniu poprawek przez Wykonawcę robót, inspektor nadzoru dokona ponownej weryfikacji poprawionej dokumentacji w terminie 3 dni roboczych od daty jej ponownego otrzymania; c) prowadzenie nadzoru nad wykonaniem robót i ich finansowaniem zgodnie z harmonogramem robót; d) uczestniczenie w radach budowy, naradach technicznych i problemowych oraz innych organizowanych przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego (w szczególności w tych zwoływanych z inicjatywy przedstawiciela Zamawiającego); e) przechowywanie dokumentacji związanej z realizacją projektu, przygotowywania projektów korespondencji związanej z prowadzonymi robotami na rzecz administracji i organów kontrolnych; f) inicjowanie lub opiniowanie propozycji zmian do umowy, lub realizacji robót dodatkowych (art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp), w tym weryfikacji konieczności ich wykonania, zgodności z przepisami prawa, przygotowania niezbędnej dokumentacji. W tym samym zakresie Wykonawca będzie zobowiązany w przypadku konieczności zastosowania zamiennych rozwiązań i materiałów, bądź to w przypadku ujawnienia wad dokumentacji projektowej. g) podejmowanie wszelkich działań umożliwiających prawidłową realizację robót; h) prowadzenie nadzoru technicznego nad realizacją robót zgodnie z Prawem Budowlanym; i) pełnienie funkcji koordynacyjnych na budowie; j) zarządzanie zespołem branżowych inspektorów nadzoru k) stałe konsultowanie i fachowe doradztwo na rzecz Zamawiającego; l) terminowe przygotowanie dokumentów niezbędnych do rozliczeń z wykonawcą robót budowlanych, w tym opracowywanie dokumentów rozliczeniowych, sprawozdań i innych dokumentów wymaganych przy realizacji robót, współpraca w tym zakresie z Inwestorem, projektantem i wykonawcą robót budowlanych; m) podejmowanie wszelkich niezbędnych działań w celu ochrony interesów Inwestora; n) w okresie 1 roku od odbioru końcowego robót budowlanych wspieranie działań Zamawiającego mającego na celu realizację obowiązków Wykonawcy robót budowlanych wynikających z gwarancji i rękojmi poprzez: wsparcie Zamawiającego w procesie zgłoszenia ewentualnych braków i usterek, nadzór nad działaniami Wykonawcy robót budowlanych mających na celu usunięcie zgłoszonych usterek uczestniczenie w odbiorze robót usterkowych udział w dwóch prze

Termin

Deadline 2026-09-23

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego nad budową budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną …
Numer referencyjny: 2/B/2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi pełnienia obowiązków wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z realizowanym - w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – zamówieniem, którego zakres został uszczegółowiony w ust. 2. 2. Przedmiot zamówienia, dla którego będzie prowadzony nadzór inwestorski obejmuje budowę budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (etap I) oraz rozbiórką istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu (etap II). Miejsce realizacji zadania - Pabianice, ul. gen. Stefana Grota Roweckiego / Jana Kilińskiego (dz. ew. nr 216/6, 216/7, 217 obręb P-13): a) sporządzenie opracowań projektowych oraz specyfikacji, b) wykonanie robót budowlano - instalacyjnych wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów (np. protokołów, zgód, pozwoleń, uzgodnień) umożliwiających przekazanie obiektu do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami stosowanymi w budownictwie. 3. Wykonawca, mając na względzie zakres przedmiotu zamówienia, ma zapewnić udział branżowych inspektorów nadzoru posiadających stosowne uprawnienia w liczbie i w zakresie czasowym, niezbędnym do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Informacje pomocnicze dotyczące robót budowlanych, na potrzeby których będzie realizowany przedmiot zamówienia objęty przedmiotowym postępowaniem: a) Wartość brutto robót budowlano – instalacyjnych (wraz ze sporządzeniem opracowań projektowych), których dotyczy nadzór inwestorski została określona na kwotę 94.759.053,94 zł (na podstawie wartości najkorzystniejszej oferty, jaka została wybrana w postępowaniu na realizację robót budowlanych). b) Zakres wykonywanych przez wykonawcę prac szczegółowo określają: program funkcjonalno – użytkowy, wytyczne do projektów technicznych i wykonawczych w zakresie szczegółowego wykonania, wykończenia oraz wyposażenia obiektu, projekty architektoniczno – budowlany oraz PZT, dla których Zamawiający uzyskał prawomocną decyzję pozwolenia na budowę nr 650/2025 z dnia 07.11.2025 roku. Ponadto, Zamawiający informuje, że istnieje możliwość zapoznania się z pełną dokumentacją projektową nadzorowanej inwestycji - https://bip.zwik.pabianice.pl/przetarg/91/budowa-budynku-krytego-basenu-oraz-budynku-wolnostojacej-kotlowni-gazowej-wraz-z-zagospodarowaniem-terenu-i-niezbedna-infrastruktura-techniczna-oraz-rozbiorka-istniejacego-budynku-krytego-basenu-wraz-z-budowa-parkingu 5. W ramach pełnienia funkcji inspektora nadzoru w skład podstawowych obowiązków wchodzą w szczególności: a) realizacja obowiązków przypisanych Nadzorowi Inwestorskiemu zawartych w umowie na realizację robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” (załącznik nr 9 do swz); b) dokonywanie w imieniu Zamawiającego szczegółowej oceny i weryfikacji dostarczonej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (projektu technicznego opracowanego na poziomie szczegółowości projektu wykonawczego oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych), w szczególności pod kątem jej zgodności z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), projektami architektoniczno – budowlanym oraz PZT (dla których Zamawiający uzyskał prawomocną decyzję pozwolenia na budowę), warunkami technicznymi oraz obowiązującymi przepisami prawa i normami, zakończonej wydaniem pisemnej opinii, uwag lub rekomendacji do odbieranego zakresu dokumentacji projektowej w terminie 7 dni roboczych od dnia jej otrzymania od Zamawiającego lub Wykonawcy - w przypadku stwierdzenia wad, błędów lub niezgodności dokumentacji z dokumentami wyjściowymi, inspektor nadzoru sporządzi i przekaże Zamawiającemu listę uwag wraz z uzasadnieniem technicznym lub prawnym, a po wprowadzeniu poprawek przez Wykonawcę robót, inspektor nadzoru dokona ponownej weryfikacji poprawionej dokumentacji w terminie 3 dni roboczych od daty jej ponownego otrzymania; c) prowadzenie nadzoru nad wykonaniem robót i ich finansowaniem zgodnie z harmonogramem robót; d) uczestniczenie w radach budowy, naradach technicznych i problemowych oraz innych organizowanych przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego (w szczególności w tych zwoływanych z inicjatywy przedstawiciela Zamawiającego); e) przechowywanie dokumentacji związanej z realizacją projektu, przygotowywania projektów korespondencji związanej z prowadzonymi robotami na rzecz administracji i organów kontrolnych; f) inicjowanie lub opiniowanie propozycji zmian do umowy, lub realizacji robót dodatkowych (art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp), w tym weryfikacji konieczności ich wykonania, zgodności z przepisami prawa, przygotowania niezbędnej dokumentacji. W tym samym zakresie Wykonawca będzie zobowiązany w przypadku konieczności zastosowania zamiennych rozwiązań i materiałów, bądź to w przypadku ujawnienia wad dokumentacji projektowej. g) podejmowanie wszelkich działań umożliwiających prawidłową realizację robót; h) prowadzenie nadzoru technicznego nad realizacją robót zgodnie z Prawem Budowlanym; i) pełnienie funkcji koordynacyjnych na budowie; j) zarządzanie zespołem branżowych inspektorów nadzoru k) stałe konsultowanie i fachowe doradztwo na rzecz Zamawiającego; l) terminowe przygotowanie dokumentów niezbędnych do rozliczeń z wykonawcą robót budowlanych, w tym opracowywanie dokumentów rozliczeniowych, sprawozdań i innych dokumentów wymaganych przy realizacji robót, współpraca w tym zakresie z Inwestorem, projektantem i wykonawcą robót budowlanych; m) podejmowanie wszelkich niezbędnych działań w celu ochrony interesów Inwestora; n) w okresie 1 roku od odbioru końcowego robót budowlanych wspieranie działań Zamawiającego mającego na celu realizację obowiązków Wykonawcy robót budowlanych wynikających z gwarancji i rękojmi poprzez: wsparcie Zamawiającego w procesie zgłoszenia ewentualnych braków i usterek, nadzór nad działaniami Wykonawcy robót budowlanych mających na celu usunięcie zgłoszonych usterek uczestniczenie w odbiorze robót usterkowych udział w dwóch prze
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Nadzór nad robotami budowlanymi 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 750 000 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 2/B/2026
Tytuł: Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego nad budową budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną …
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne 📦
Adres pocztowy: ul. gen. Stefana Grota Roweckiego / Jana Kilińskiego (dz. ew. nr 216/6, 216/7, 217 obręb P-13)
Kod pocztowy: 95-200
Miejscowość: Pabianice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Łódzki 🏙️
Czas trwania: 920 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno – budowlanej
Częstotliwość wizyt na budowie
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-23 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-23 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert następuje za pośrednictwem platformy https://ezamowienia.gov.pl poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego po zalogowaniu w zakładce „Oferty/wnioski”
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 60 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-23 11:00:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert następuje za pośrednictwem platformy https://ezamowienia.gov.pl poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego po zalogowaniu w zakładce „Oferty/wnioski”
Informacje dodatkowe:
W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związane z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 2.000.000,00 złotych (a w przypadku, jeżeli wartość została wyrażona w walucie obcej – równowartość 2.000.000,00 zł wg średniego kursu NBP z dnia wystawienia informacji).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada doświadczenie w wykonaniu* minimum 2 zamówień o podobnym co przedmiot zamówienia charakterze (tj. wielobranżowego nadzorowania budowy, przebudowy i/lub remontu obiektów kubaturowych o wartości nie mniejszej niż 30.000.000,00 złotych brutto każda** (zakres robót winien obejmować prace ogólnobudowlane i instalacyjne) w okresie ostatnich 10 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), z zastrzeżeniem iż minimum 1 zamówienie dotyczyło budowy w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) obiektu krytego basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą taką jak np. zespół saun, baseny rekreacyjne - a podana wartość dotyczy wartości nadzorowanych robót budowlanych, a nie wynagrodzenia z tytułu pełnienia nadzoru inwestorskiego. Uwaga: * Za wykonaną robotę budowlaną Zamawiający rozumie taką robotę, która została zrealizowana w ramach danej umowy i odebrana przez Zamawiającego/Odbiorcę, jako wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione w ofercie. ** Przez „remont” należy rozumieć wykonanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a nie stanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym. *** Przez „przebudowę” należy rozumieć wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji. **** W przypadku, gdy rozliczenie pomiędzy Wykonawcą/Podmiotem a Zamawiającym/Odbiorcą za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie na złote polskie – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień podpisania umowy wskazanej w wykazie.
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie następującymi osobami posiadającymi kwalifikacje: 1) posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub równoważnej, która: - posiada minimum 10 lat doświadczenia w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – liczone od daty uzyskania uprawnień, oraz - pełnił funkcję kierownika budowy (robót)/inspektora nadzoru inwestorskiego przy 1 realizacji obejmującej wykonanie niecki/niecek basenowych ze stali nierdzewnej w konstrukcji spawanej o łącznej powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 500 m²; 2) posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równoważne, która posiada minimum 10 lat doświadczenia w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – liczone od daty uzyskania uprawnień; 3) posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równoważne która: - posiada minimum 10 lat doświadczenia w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – liczone od daty uzyskania uprawnień, oraz - pełnił funkcję kierownika robót sanitarnych/inspektora nadzoru inwestorskiego (obejmujących technologię basenową tj. kompleksowe systemy filtracji, dezynfekcji, cyrkulacji, ogrzewania i automatyki, zapewniające czystość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania wody) przy co najmniej 2 odrębnych realizacjach. obejmujących wykonanie niecek basenowych ze stali nierdzewnej w konstrukcji spawanej o łącznej powierzchni lustra wody w ramach każdej z tych realizacji nie mniejszej niż 500 m²; 4) posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności drogowej lub równoważnej, która posiada minimum 10 lat doświadczenia w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – liczone od daty uzyskania uprawnień; 5) posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej telekomunikacyjnej przewodowej i bezprzewodowej, która posiada minimum 10 lat doświadczenia w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – liczone od daty uzyskania uprawnień. Zamawiający dopuszcza uprawnienia budowlane odpowiadające wymaganym, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia potwierdzające kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 334, z 2025 r., poz. 619) oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 551, z 2025 r., poz. 619).
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 14.000,00 zł (słownie: czternaście tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w swz. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz.U. z 2025 r., poz. 98). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy nr 05 1090 1304 0000 0001 3563 4617 z dopiskiem „Postępowanie przetargowe - znak sprawy: 2/B/2026”. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert. 5. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 2 pkt 2-4, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. 7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Umowa zostanie podpisana zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 8 do swz. 2. W umowie zawarto przesłanki oraz warunki dokonania zmian zawartej umowy w stosunku do treści oferty. 3. Rozliczenia prowadzone będą w walucie polskiej (PLN).

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7311937882
Adres pocztowy: ul. Warzywna 3
Kod pocztowy: 95-200
Miasto pocztowe: Pabianice
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zwik@zwik.pabianice.pl 📧
Telefon: +48 42 22 59 166 📞
URL: www.zwik.pabianice.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6dced15f-498b-45f2-acd0-5154e7c452a5 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6dced15f-498b-45f2-acd0-5154e7c452a5 🌏
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowaizbaodwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. W postępowaniu odwołanie przysługuje na: (1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; (2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; (3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany. 2. Szczegółowe informacje na temat środków ochrony prawnej określone są Dziale IX ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-580684 (2026-08-19)