Rozbudowa środowiska informatycznego NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa środowiska serwerowego Narodowego Funduszu Zdrowia poprzez: 1.1 Część I Dostawa serwerów poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 7 sztuk serwerów oraz zakup i wdrożenie oprogramowania VMware wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.2 Część II Dostawa deduplikatora poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowego, wolnego od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 1 sztuki deduplikatora wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.3 Część III Dostawa urządzeń sieciowych poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 14 sztuk przełączników sieciowych dostępowych wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.4 Część IV Dostawa systemu do zarządzania i monitorowania dostępu do sieci poprzez zakup wraz z wdrożeniem centralnego systemu kontroli i zarządzania dostępem do sieci LAN oraz WLAN współpracującego z posiadaną przez Odbiorcę końcowego infrastrukturą dostępową wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-07-20. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-19.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-06-19 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-08 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
2026-08-11 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Rozbudowa środowiska informatycznego NFZ
Numer referencyjny: NFZ01-WAG.251.7.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa środowiska serwerowego Narodowego Funduszu Zdrowia poprzez: 1.1 Część I Dostawa serwerów poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 7 sztuk serwerów oraz zakup i wdrożenie oprogramowania VMware wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.2 Część II Dostawa deduplikatora poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowego, wolnego od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 1 sztuki deduplikatora wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.3 Część III Dostawa urządzeń sieciowych poprzez zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku do Odbiorcy końcowego 14 sztuk przełączników sieciowych dostępowych wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. 1.4 Część IV Dostawa systemu do zarządzania i monitorowania dostępu do sieci poprzez zakup wraz z wdrożeniem centralnego systemu kontroli i zarządzania dostępem do sieci LAN oraz WLAN współpracującego z posiadaną przez Odbiorcę końcowego infrastrukturą dostępową wraz z wszelkimi wymaganymi cechami opisanymi w Załączniku Nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia” do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Serwery 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4

1️⃣
Tytuł: Część I
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia: Dostawa serwerów
Adres pocztowy: Podgórna 9b
Kod pocztowy: 65-057
Miejscowość: Zielona Góra
Adres pocztowy: Ozimska 72A
Kod pocztowy: 45-310
Miejscowość: Opole
Adres pocztowy: Kossutha 13
Kod pocztowy: 40-844
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Czas trwania: 80 dni
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: zamawiający nie stosuje prawa opcji
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Tytuł: Część II
Opis zamówienia: Dostawa deduplikatora
Produkty/usługi: Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt) 📦
Miejsce wykonania: Opolski 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Tytuł: Część III
Opis zamówienia: Dostawa urządzeń sieciowych
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Tytuł: Część IV
Opis zamówienia: Dostawa systemu do zarządzania i monitorowania dostępu do sieci
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Opis
Miejsce wykonania: Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Adres pocztowy: Ozimska72A
Kod pocztowy: 45310
40844
65057

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-20 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-20 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-07-20 12:00:00 📅
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Wymagana umowa o zachowaniu poufności

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: 50.000,00 zł brutto, warunki opisane w SWZ

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Fundusz Zdrowia
Krajowy numer rejestracyjny: 015817985
Departament: Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
Adres pocztowy: Joannitów 6
Kod pocztowy: 50-525
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Agnieszka Wacek
E-mail: przetargi@nfz-wroclaw.pl 📧
Telefon: +48717979317 📞
Fax: +48717979352 📠
URL: www.nfz-wroclaw.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.nfz-wroclaw.pl/default2.aspx?obj=47411%3b47425&des=1%3b2&eev=2&eev=2 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-a4b4ece9-9ef5-4267-8c71-1810ebf0f4a4 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-a4b4ece9-9ef5-4267-8c71-1810ebf0f4a4 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
DOKUMENTY NA POTWIERDZENIE BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA: 1. Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2. Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 3. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP b) art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. 4. Oświadczenie/oświadczenia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: 02-676
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +4822458 78 00 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów PZP. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 PZP oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 3.1 niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 3.2 zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 6.1 10 dni od dnia od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 6.2 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 6.1. 7. Kwestie dotyczące odwołań regulują art. od 513 do 521 PZP.
Pokaż więcej
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-06-22Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 118-427871 (2026-06-19)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-08)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 291731.4 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 150281.4 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 150281.4 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: NFZ01-WAG.251.7.2026 część III
NFZ01-WAG.251.7.2026 część IV

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Numer umowy: 48/2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-07 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 150281.4 💰
Najniższa oferta: 150281.4 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 150281.4 PLN 💰
Identyfikator oferty: ocds-148610-a4b4ece9-9ef5-4267-8c71- 1810ebf0f4a4:92826:01:01
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: ASESKO Salamon Kłyś Spółka Jawna
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ASESKO Salamon Kłyś Spółka Jawna
Krajowy numer rejestracyjny: 363796450
Adres pocztowy: ul. Zamknięta 10
Kod pocztowy: 30-554
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: asesko@asesko.pl 📧
Telefon: +48665106642 📞
URL: https://www.saesko.pl 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 141 450 💰
Najniższa oferta: 141 450 💰
Źródło: OJS 2026/S 153-554996 (2026-08-08)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-11)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 2 838 225 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 2514231.96 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 2 380 296 💰

Udzielenie zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: 49/2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-11 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 2514231.96 💰
Najniższa oferta: 2 380 296 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 2 389 000 PLN 💰
Identyfikator oferty: ocds-148610-a4b4ece9-9ef5-4267-8c71- 1810ebf0f4a4:169931:01:01
Informacje o podwykonawstwie
Opis:
przy udziale podwykonawców, w zakresie instalacji, podłączenia i rekonfiguracji infrastruktury sieciowej oraz integracji ze środowiskiem
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Krótki opis części zamówienia, która zostanie zlecona podwykonawcom:
przy udziale podwykonawców, w zakresie instalacji, podłączenia i rekonfiguracji infrastruktury sieciowej oraz integracji ze środowiskiem
Zamówienie zostanie prawdopodobnie zlecone podwykonawcom
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: ANTHILLO Solutions Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ANTHILLO Solutions Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 141354444
Adres pocztowy: ul. Wybrzeże Gdańskie 6A
Kod pocztowy: 01-909
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Punkt kontaktowy: 02-676
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 504315592 📞
URL: https://www.anthillo.com 🌏
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 523896.3 💰
Najniższa oferta: 457 929 💰
Źródło: OJS 2026/S 155-562291 (2026-08-11)