Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie, w podziale na 4 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz cenowy, dla każdej z 4 części, stanowiący załącznik do SWZ. Wzory Formularzy cenowych, do każdej części odrębnie, są przygotowane jako jeden załącznik w pliku Excel. Składając ofertę należy wypełnić Formularz cenowy, adekwatnie do części, na którą składana jest oferta (pozostałe - zbędne - formularze cenowe można usunąć lub pozostawić niewypełnione). Zaleca się aby Wykonawca dołączył do oferty Formularz cenowy, adekwatnie do części na którą składa ofertę, oprócz formatu nieedytowalnego, również format edytowalny (.xls).

Termin

Deadline 2026-09-18

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie
Numer referencyjny: DZP.271.2.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie, w podziale na 4 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz cenowy, dla każdej z 4 części, stanowiący załącznik do SWZ. Wzory Formularzy cenowych, do każdej części odrębnie, są przygotowane jako jeden załącznik w pliku Excel. Składając ofertę należy wypełnić Formularz cenowy, adekwatnie do części, na którą składana jest oferta (pozostałe - zbędne - formularze cenowe można usunąć lub pozostawić niewypełnione). Zaleca się aby Wykonawca dołączył do oferty Formularz cenowy, adekwatnie do części na którą składa ofertę, oprócz formatu nieedytowalnego, również format edytowalny (.xls).
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki chemiczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DZP.271.2.2026 - część nr 1
Tytuł: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie w zakresie części nr 1
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz cenowy, dla każdej z 4 części, stanowiący załącznik do SWZ. Wzory Formularzy cenowych, do każdej części odrębnie, są przygotowane jako jeden załącznik w pliku Excel. Składając ofertę należy wypełnić Formularz cenowy, adekwatnie do części, na którą składana jest oferta (pozostałe - zbędne - formularze cenowe można usunąć lub pozostawić niewypełnione). Zaleca się aby Wykonawca dołączył do oferty Formularz cenowy, adekwatnie do części na którą składa ofertę, oprócz formatu nieedytowalnego, również format edytowalny (.xls).
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Odczynniki laboratoryjne 📦
Kod pocztowy: 70-204
Miejscowość: Szczecin
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Szczecin 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Termin pojedynczej dostawy 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DZP.271.2.2026 - część nr 2
Tytuł: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie w zakresie części nr 2
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DZP.271.2.2026 - część nr 3
Tytuł: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie w zakresie części nr 3
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DZP.271.2.2026 - część nr 4
Tytuł: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych na potrzeby jednostek PUM w Szczecinie w zakresie części nr 4
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż min. 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 tej ustawy.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349661
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-18 12:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349661
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 10
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 6) ustawy pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1) lit h) i pkt 2) ustawy pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3) ustawy pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1) i 4) ustawy pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514)
art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp oraz art. 5k rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z dnia 31 lipca 2014 r. nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego na mocy rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z dnia 23 lipca 2026 r. (UE) 2026/1848 w sprawie zmiany ww. rozporządzenia (Dz. U. UE. L. 2026.1848)
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 852-000-67-57
Adres pocztowy: ul. Rybacka 1
Kod pocztowy: 70-204
Miasto pocztowe: Szczecin
Region: Miasto Szczecin 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@pum.edu.pl 📧
Telefon: +48 914800778 📞
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349661 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349661 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349661 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Termin związania ofertą wynosi 90 dni tj. do dnia 16.12.2026 r. włącznie. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 2. Informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określony w art. 112 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp warunek udziału w postępowaniu, dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, tj. posiadają doświadczenie w postaci należytego wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednego zamówienia/jednej umowy, polegającego na dostawie odczynników chemicznych (w tym również sukcesywnej dostawy w ramach jednej zawartej umowy) na kwotę brutto, równą lub przekraczającą nw. wartość, w każdej z części zamówienia: w części nr 1: 80 000,- zł brutto, w części nr 2: 40 000,- zł brutto, w części nr 3: 330 000,- zł brutto i w części nr 4: 140 000,- zł brutto. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w każdej części oddzielnie, powyższy warunek musi spełniać w całości jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza łączenia potencjału podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w celu spełnienia powyższego warunku. To samo dotyczy wykonawcy, który w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie polegał na potencjale podmiotów udostępniających mu zasoby. W takim przypadku warunek udziału w postępowaniu musi spełniać w całości ten podmiot. Szczegółowe wymagania w zakresie warunku udziału zawarte są w Rozdziale VI SWZ. 3. Przesłanki wykluczenia Wykonawców z postępowania zawarte są w niniejszym ogłoszeniu oraz w Rozdziale VI SWZ. 4. Wykaz przedmiotowych i podmiotowych środków dowodowych oraz innych oświadczeń i dokumentów, które wykonawca będzie zobowiązany złożyć, określone zostały w rozdziale VII SWZ. Wymagane dokumenty od podmiotów zagranicznych zawarte są w Rozdziale VII SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do ich złożenia w terminach określonych w SWZ. 5. Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zgodnie z rozdziałem VII SWZ . 7. Wykonawca nie jest zobowiązany do składania formularza JEDZ wraz z ofertą. 8. Zamawiający nie wymaga, ani nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. 1) Ofertę, załącznik do oferty, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy Pzp (JEDZ), oświadczenie w zakresie art. 5k oraz inne oświadczenia i dokumenty określone w SWZ - składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 2) W celu złożenia oferty wykonawca może, ale nie musi założyć konto na Platformie Zakupowej. Instrukcja dotycząca rejestracji i logowania dostępna jest pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 3) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie Zakupowej, ani logowania. 4) Korzystanie z platformy zakupowej przez Wykonawców jest bezpłatne. 5) Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę zapisania plików na serwerze. Aktualna data i godzina, zsynchronizowane z Głównym Urzędem Miar. 6) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB RAM, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. Zasady określone wyżej nie dotyczą dokumentów składanych przez wykonawców po wyborze oferty, w celu zawarcia umowy. 7) Zalecenia i rekomendacje Zamawiającego: a) W miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES, ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu; b) W celu ewentualnej kompresji danych wykorzystanie jednego z formatów: .zip lub .7Z; c) Pliki w innych formatach niż PDF opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Plik z podpisem należy przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym; d) Przetestowanie, z odpowiednim wyprzedzeniem, możliwości prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty; e) Nie należy wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu. 10. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian umowy w stosunku do treści oferty polegających na zmianie terminu, sposobu realizacji, zmianie odczynnika zadeklarowanego w ofercie lub jego parametrów, zmianie wynagrodzenia, zmiany określone w art. 439 Pzp (waloryzacja), Z uwagi na limit znaków, zmiany umowy określone zostały w zał. SWZ - Wzór umowy 11. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej (odwołanie i skarga) przewidziane w Dziale IX ustawy pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim. Wszystkie dokumenty przedstawia się w języku polskim, a jeżeli zostały sporządzone w języku obcym, strona oraz uczestnik postępowania odwoławczego, który się na nie powołuje, przedstawia ich tłumaczenie na język polski. 4. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, mimo że zamawiający był do tego obowiązany. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej (np. na Platformie Zakupowej), przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 6. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 7. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na Platformie Zakupowej. 9. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 7 i 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 11. Odwołanie zawiera elementy wskazane w art. 516 ustawy pzp. 12. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy Działu IX ustawy pzp nie stanowią inaczej. 14. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych. 15. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 16. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, ze wskazaniem, czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części, z zaznaczeniem zakresu żądanej zmiany.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-579743 (2026-08-18)