Sukcesywne dostawy odczynników chemicznych i laboratoryjnych producenta Sigma Aldrich lub równoważny dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez okres 12 miesięcy

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Sukcesywne dostawy odczynników chemicznych i laboratoryjnych producenta Sigma Aldrich lub równoważny dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający zestawienie ilościowe odczynników będzie obejmował formularz specyfikacji asortymentowo - cenowej, która będzie stanowiła jednocześnie formularz kalkulacji ceny oferty oraz ogólnodostępny katalog (dalej Katalog) zamieszczony na stronie internetowej producenta Sigma Aldrich lub równoważny zawierający zestawienie odczynników nieuwzględnionych w specyfikacji asortymentowo – cenowej, a objętych przedmiotem zamówienia. W związku ze wskazaniem w dokumentach zamówienia nazwy producenta odczynników, ich numerów katalogowych lub innych oznaczeń wskazujących na producenta odczynników, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, czemu w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszy w odpowiednich miejscach dodanie wyrazów „lub równoważne”, „lub rozwiązanie równoważne” lub innego określenia informującego o dopuszczeniu rozwiązania równoważnego, z jednoczesnym określeniem kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności

Termin

Deadline 2026-09-18

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywne dostawy odczynników chemicznych i laboratoryjnych producenta Sigma Aldrich lub równoważny dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez okres 12 miesięcy
Numer referencyjny: RZP/PN/67/26
Krótki opis:
Sukcesywne dostawy odczynników chemicznych i laboratoryjnych producenta Sigma Aldrich lub równoważny dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający zestawienie ilościowe odczynników będzie obejmował formularz specyfikacji asortymentowo - cenowej, która będzie stanowiła jednocześnie formularz kalkulacji ceny oferty oraz ogólnodostępny katalog (dalej Katalog) zamieszczony na stronie internetowej producenta Sigma Aldrich lub równoważny zawierający zestawienie odczynników nieuwzględnionych w specyfikacji asortymentowo – cenowej, a objętych przedmiotem zamówienia. W związku ze wskazaniem w dokumentach zamówienia nazwy producenta odczynników, ich numerów katalogowych lub innych oznaczeń wskazujących na producenta odczynników, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, czemu w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszy w odpowiednich miejscach dodanie wyrazów „lub równoważne”, „lub rozwiązanie równoważne” lub innego określenia informującego o dopuszczeniu rozwiązania równoważnego, z jednoczesnym określeniem kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki chemiczne 📦
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Sukcesywne dostawy odczynników chemicznych i laboratoryjnych producenta Sigma Aldrich lub równoważny dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przez okres 12 miesięcy
Dodatkowe produkty/usługi: Odczynniki laboratoryjne 📦
Adres pocztowy: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
Kod pocztowy: 40-055
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Rabat (upust) od cen katalogowych netto
Kryterium jakości (waga): 30
Kryterium jakości (nazwa): System powiadamiania o dostawie
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: .

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
Procedura przyspieszona:
Zamawiający na podstawie art. 138 Pzp skrócił termin składania ofert gdyż opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 Pzp, zawierające wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnych ogłoszeń informacyjnych, które zostały przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 14.01.26 r., a następnie opublikowane i zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w dniu 16.01.26 r.: „Komputery”, nr ogłoszenia: 11/2026, 32652-2026
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 10:10:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-18 10:10:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1, 4, ust. 2 Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny: 000289035
Adres pocztowy: ul. Poniatowskiego 15
Kod pocztowy: 40-055
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: dzp@sum.edu.pl 📧
Telefon: +48 322083547 📞
URL: https://sum.edu.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://sum.edu.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://sum.edu.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://sum.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/527894 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://sum.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/527894 🌏
Identyfikator poprzedniego ogłoszenia: 33605-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewidział następujące podstawy wykluczenia Wykonawców z postępowania: 1) podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp 2) nie przewiduje się wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp; 3) podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022 poz. 835 z późn.zm.); 4) podstawy wykluczenia określone w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn.zm.). Dotyczy to również podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca polega w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji, jeżeli taki podwykonawca, dostawca, podmiot, na którego zdolności wykonawca polega, należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k ust. 1 rozporządzenia UE. 2. W celu wykazania braku podstaw wykluczenia: 2.1 Wykonawca składa wraz z ofertą : 2.1.1 Oświadczenie JEDZ (wzór stanowi załącznik do SWZ) 2.1.2 Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 z późn.zm. oraz o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. 2.2 Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni: 2.2.1 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a) wskazanym w ust. 1 pkt 1.1 i 1.2 Rozdziału VII SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp), dotyczącej prawomocnego skazania za określone przestępstwa oraz b) wskazanym w ust. 1 pkt 1.4 Rozdziału VII SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp). 2.2.2 Oświadczenia wykonawcy, w zakresie wskazanym w ust. 1 pkt 1.5 Rozdziału VII SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp), o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. Zamawiający informuje, że niepodleganie wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1–5 ustawy Pzp, może zostać potwierdzone: - podmiotowym środkiem dowodowym wskazanym w ust. 2 pkt 2.1. powyżej, składanym na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, lub - ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia, a dane zawarte w oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie. niepodleganie wykluczeniu w zakresie następujących podstaw wykluczenia: - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, - art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie może zostać potwierdzone wyłącznie podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi powyżej, składanymi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. 2.2.3 Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych: a) w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 1.3 - 1.6 (art. 108 ust. 1 pkt 3- 6 ustawy Pzp), wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik do SWZ; b) w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.2., w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w Rozdziale VII ust. 2 i 3 (art. 5k rozporządzenia (…),art. 7 ust. 1 ustawy (…)) - wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. 3. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium; 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej. 5. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące postępowania zawiera ogólnodostępny SWZ, opublikowany wraz z załącznikami na stronie prowadzonego postępowania pod adresem: https://sum.eb2b.com.pl/open-auctions.html dla postępowania nr: RZP/PN/67/26. 6. Termin związania ofertą - 90 dni (16.12.2026 r.)
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Urząd Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: 140264957
Adres pocztowy: ul. Hoża 76/78
Kod pocztowy: 02-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 (22) 3923101 📞
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Telefon: (22) 458 78 00 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 505–590 ustawy). 2. Środki ochrony prawnej określone w tym dziale przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. 3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia (SWZ) przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz rzecznikowi małych i średnich przedsiębiorców. 4. Terminy wnoszenia odwołań: 1) odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a; 2) odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej; 3) odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień; 4) jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. 6. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-608904 (2026-09-02)