Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień
Gmina Strumień
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: a) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień, b) wyposażenia i obsługiwania Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie należącym do gminy Strumień, zwanego dalej PSZOK oraz zagospodarowanie zebranych (przyjętych) w Punkcie odpadów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ. 3. Obowiązkiem Wykonawcy jest organizacja odbioru odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień, przyjętym uchwałą nr XV.100.2025 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 26 czerwca 2025 r. (Dz. U. Woj. Sla. 2025, poz. 4302) zwanym dalej Regulaminem oraz uchwałą Nr XX.179.2016 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 25 maja 2016 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2021 r., poz. 6179, ze zm.), wraz z Uchwałą zmieniającą Nr XVI.115.2025 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 28 sierpnia 2025 r. (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2025 r., poz. 5208). 4. Na terenie gminy Strumień obowiązuje mieszany system zbiórki odpadów komunalnych (worki i pojemniki). Odbiór odpadów komunalnych będzie miał miejsce bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i odbywać się będzie z podziałem na: a) odpady pochodzące z selektywnej zbiórki odpadów zbierane w następujący sposób: - frakcję odpadów – papier, w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury - w pojemnikach/workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”; - frakcję odpadów – szkło, w skład której wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła - w pojemnikach/workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”; - frakcję odpadów – metale i frakcję odpadów tworzywa sztuczne, w skład których wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - w pojemnikach/workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”; - frakcję bioodpadów - w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”; - popiół pochodzący z palenisk domowych: w pojemnikach koloru szarego, oznaczonych napisem „Popiół”.”; klasyfikowany pod kodem ex 20 01 99 lub ex 20 03 99”, b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, gromadzone w pojemnikach o pojemności co najmniej 120 l, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe (z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również m.in.: a) odbieranie odpadów wystawionych w pojemnikach lub workach (system workowy dotyczy wyłącznie frakcji odpadów: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne), b) odbieranie baterii i akumulatorów używanych w domowym sprzęcie RTV i AGD, c) odbieranie odpadów leków cytotoksycznych i cytostatycznych (20 01 31*) oraz leków innych niż wymienione w 20 01 31* (20 01 32), d) transportowanie oraz przekazywanie odpadów (pełny katalog znajduje się w OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ). 6. Ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych z terenu gminy Strumień, przewidywana do odebrania bezpośrednio sprzed nieruchomościi zagospodarowania w okresie trwania umowy, obliczona na podstawie sprawozdań przedsiębiorców odbierających odpady komunalne z terenu gminy Strumień, w okresie trwania umowy (tj. 12 miesięcy) wynosi około 4.238,00 Mg.
TerminDeadline 2026-09-25
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych › Usługi usuwania odpadów toksycznych, z wyjątkiem odpadów radioaktywnych i zanieczyszczonej gleby
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Aspekt środowiskowy (posiadanie certyfikatu ISO 14001 lub EMAS)
Kryterium jakości (waga): 30
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności faktur
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 12:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-25 12:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina strumień
Krajowy numer rejestracyjny:
5482405010
Adres pocztowy: Rynek 4
Kod pocztowy: 43-246
Miasto pocztowe: Strumień
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@um.strumien.pl 📧
Telefon: 338540814 📞
URL: https://strumien.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/strumien 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/strumien 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/strumien/proceedings 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/strumien/proceedings 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-580169 (2026-08-20)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)