Świadczenie usług serwisu na posiadany przez Zamawiającego sprzęt systemu wykonywania kopii zapasowych wraz ze świadczeniem usług wsparcia eksperckiego.
Prokuratura Krajowa
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu gwarancyjnego w okresie 36 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13 października 2026 r. na posiadany przez Zamawiającego sprzęt, określony w pkt 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia wraz ze świadczeniem usług wsparcia eksperckiego na zasadach określonych w pkt 6 Opisu Przedmiotu Zamówienia. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy – Załącznik nr 2 do SWZ oraz Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do SWZ (Załącznik nr 1 do projektu umowy).
TerminDeadline 2026-09-24
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania użytkowego › Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
- • Sprzęt związany z komputerami › Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
- • Usługi pomocy komputerowej i podobne › Usługi w zakresie wsparcia systemu
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług serwisu na posiadany przez Zamawiającego sprzęt systemu wykonywania kopii zapasowych wraz ze świadczeniem usług wsparcia eksperckiego.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie wsparcia systemu 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: Prokuratura Krajowa
ul. Postępu 3
Kod pocztowy: 02-676
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Awarii krytycznej
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Usterki istotnej
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Usterki nieistotnej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 11:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl/
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - projekt umowy.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - projekt umowy.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Prokuratura Krajowa
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 3
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat.pk.baf@prokuratura.gov.pl 📧
Telefon: 221251390 📞
URL: https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-090a8889-9641-4508-b0d0-919cdaf46112 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-090a8889-9641-4508-b0d0-919cdaf46112 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587805 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582801 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług serwisu na posiadany przez Zamawiającego sprzęt systemu wykonywania kopii zapasowych wraz ze świadczeniem usług wsparcia eksperckiego.
Numer referencyjny:
1001-10.261.17.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu gwarancyjnego w okresie 36 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13 października 2026 r. na posiadany przez Zamawiającego sprzęt, określony w pkt 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia wraz ze świadczeniem usług wsparcia eksperckiego na zasadach określonych w pkt 6 Opisu Przedmiotu Zamówienia.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy – Załącznik nr 2 do SWZ oraz Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do SWZ (Załącznik nr 1 do projektu umowy).
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi w zakresie wsparcia systemu 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
1001-10.261.17.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi:
ul. Postępu 3
Kod pocztowy: 02-676
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Awarii krytycznej
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Usterki istotnej
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Czas usunięcia Usterki nieistotnej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają
wykluczeniu na zasadach, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1 – 5 i 7-9 ustawy Pzp, oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 7 - 10 poniżej. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy także nie podlegają
wykluczeniu na zasadach, o których mowa w art. 5 k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 roku w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służące ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514).
5. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
6. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 2 ‒ 5 i 7-9, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę.
7. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymogów w tym zakresie.
8. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymogów w tym zakresie.
9. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
1) Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 10 000 000,00 zł;
2) Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 20 000 000,00 zł.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten może być spełniony łącznie przez Wykonawców.
10. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że:
1) posiada niezbędne doświadczenie tzn. że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również realizuje co najmniej jedną usługę serwisu gwarancyjnego wraz z usługą wsparcia technicznego systemu wykonywania kopii zapasowych na okres minimum 24 miesięcy, o wartości nie mniejszej niż 4 000 000,00 złotych brutto.
2) dysponuje zespołem osób skierowanych do realizacji zamówienia który spełnia następujące wymagania:
a) Kierownik projektu:
i. posiada znajomość metodyk zarządzania projektami informatycznymi (np. PRINCE2, PMBOK, Agile lub równoważne), potwierdzoną ważnym certyfikatem,
j. posiadający minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizowania projektów, w którym pełnił rolę kierownika projektu, realizując zadania:
- organizowania zespołu projektowego/utrzymaniowego,
- zarządzanie harmonogramem projektu/kontraktu,
- przypisywanie zasobów do poszczególnych zadań projektowym,
- organizowanie spotkań projektowych,
- raportowanie postępów prac
b) co najmniej 2 inżynierów:
i. posiadających minimum 5-letnie doświadczenie zawodowego w zakresie administracji środowiskiem systemu wykonywania kopii zapasowych,
j. posiadających kwalifikacje eksperckie z obszaru serwisowanej architektury rozwiązania, potwierdzone certyfikatem wydanym przez producenta serwisowanego systemu wykonywania kopii zapasowych w oficjalnie dostępnej ścieżce certyfikacji.
3) posiada następujące aktualne certyfikaty:
a) certyfikat na zgodność z ISO 9001 lub równoważny wystawiony przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji lub inne równoważne jednostki europejskie;
b) certyfikat na zgodność z ISO 14001 lub równoważny wystawiony przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji lub inne równoważne jednostki europejskie;
c) certyfikat na zgodność z ISO 20000-1 lub równoważny wystawiony przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji lub inne równoważne jednostki europejskie;
d) certyfikat na zgodność z ISO 27001 lub równoważny wystawiony przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji lub inne równoważne jednostki europejskie.
Poprzez zwrot „równoważny” Zamawiający rozumie certyfikat wystawiony przez uprawniony podmiot, który to certyfikat potwierdza spełnienie normy charakteryzującej się cechami właściwymi dla normy wymienionej przez Zamawiającego.
W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymaga się, aby co najmniej jeden z Wykonawców spełniał samodzielnie powyższy warunek udziału.
11. W zakresie warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający informuje, że dla przedmiotu niniejszego zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, wobec czego spełnianie tego warunku ocenia się na zasadach określonych w ust. 39.
Pokaż więcej
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 11:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl/
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 450 000,00 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2. Zgodnie z art. 97 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert określonego w SWZ.
Szczegóły dotyczące składania wadium opisano w rozdziale VIII SWZ.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - projekt umowy.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Prokuratura Krajowa
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5213725847
Adres pocztowy: ul. Postępu 3
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat.pk.baf@prokuratura.gov.pl 📧
Telefon: 221251390 📞
URL: https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-090a8889-9641-4508-b0d0-919cdaf46112 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-090a8889-9641-4508-b0d0-919cdaf46112 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
38. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
39. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca, o którym mowa w ust. 38 powyżej, zobowiązany jest przedłożyć – na wezwanie Zamawiającego – następujący podmiotowy środek dowodowy:
1) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia;
2) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przez jej złożeniem;
3) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 9 do SWZ);
4) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenie i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 10 do SWZ);
5) zaświadczenia niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem spełniania przez wykonawcę określonych norm zarządzania jakością, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych, jeżeli zamawiający odwołuje się do systemów zarządzania jakością opartych na odpowiednich seriach norm europejskich oraz certyfikowanych przez akredytowane jednostki.
40. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawca, o którym mowa w ust. 38 powyżej, zobowiązany jest przedłożyć – na wezwanie Zamawiającego – następujące podmiotowe środki dowodowe:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
c) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp,
d) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu,
e) art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu
sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2) oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r., poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ);
3) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
4) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzający, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
41. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 40 pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 40 pkt 1;
2) zaświadczenia, o którym mowa w ust. 40 pkt 3, zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w ust. 40 pkt 4, lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w ust. 40 pkt 5 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,
b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
42. Dokument, o którym mowa w ust. 41 pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w ust. 41 pkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
43. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 41, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis ust. 41 stosuje się.
52. Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, złożyć certyfikat wydany w ramach certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w zakresie, w jakim certyfikacja potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym certyfikacją i przez okres, na jaki certyfikacja została udzielona.
53. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część okoliczności, których potwierdzenia Zamawiający wymaga w postępowaniu, Wykonawca składa certyfikat w zakresie nim objętym oraz odpowiednie podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie pozostałych okoliczności.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587805 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;
3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-24+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582801 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕