Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Gmina Sadki
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych: od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy; od właścicieli określonych nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, tj. z budynków i obiektów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych i pomocniczych administracji publicznej Gminy Sadki oraz jednostek oświatowych; podczas zorganizowanej objazdowej zbiórki odpadów; z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK); z punktów aptecznych (przeterminowane leki); w sposób zapewniający: osiągnięcie ustawowo określonego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, nieprzekroczenie ustawowo określonego poziomu odpadów komunalnych przekazanych do składowania oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r., poz. 733 ze zm.) oraz obowiązującymi aktami wykonawczymi do wyższej wymienionej ustawy. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odpadów komunalnych zebranych z terenu Gminy Sadki w instalacjach, zgodnych z dokumentem pn.: „Plan gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego” oraz zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o których mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości objętych przedmiotem zamówienia znajdujących się na terenie Gminy Sadki Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującej Uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dot. „Plan gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego”, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o odpadach oraz ustawy Prawo ochrony środowiska. Do przedmiotu zamówienia należy, także odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Sadki, których dotyczą szczególne rygory sanitarne wynikające z przepisów szczególnych, związane z sytuacją epidemiologiczną i ochroną zdrowia. Organizacja odbioru odpadów zostanie ustalona pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą odrębnie, z uwzględnieniem zasad wynikających z przepisów szczególnych, o ile będzie istniała taka potrzeba. Wykonawca realizując niniejsze zamówienie ma obowiązek zastosowania się do wymagań wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1289 ze zm.), w szczególności do art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy. Szczegółowe informacje związane z przedmiotem zamówienia zawarte są w SWZ w szczególności Rozdział II SWZ oraz w załącznikach.
TerminDeadline 2026-10-02
Kto? Co?- • Eksploatacja składowisk odpadów › Usługi gospodarki odpadami
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi recyklingu odpadów
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi wywozu odpadów
- • Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne › Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Sadki w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 2 336 827 PLN 💰
Opis zamówienia: Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych
Informacje dodatkowe:
Miejsce wykonania: Inowrocławski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Brak wznowień i opcji
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Norma emisji spalin
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Zintegrowany system wizyjny rozliczania usług monitorujący bieżący odbiór odpadów komunalnych
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności za wykonaną usługę
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 10:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-30
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-02 10:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-30
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Sadki
Krajowy numer rejestracyjny:
5581762871
Adres pocztowy: ul. Strażacka 11
Kod pocztowy: 89-110
Miasto pocztowe: Sadki
Region: Inowrocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetarg@sadki.pl 📧
Telefon: 523393930 📞
URL: https://sadki.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/sadki 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/sadki 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365371 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365371 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-597441 (2026-08-27)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)