Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Konopiska
Gmina Konopiska
4.1 Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Konopiska”. 4.2 Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Konopiska. W zakresie zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie ww. gminy, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ramach powierzonego zadania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 1a do SWZ. 4.3 Do podstawowych obowiązków Wykonawcy należy: 1) odbieranie i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Konopiska, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem odbioru odpadów, 2) postępowanie z odpadami w sposób zgodny z zasadami gospodarowania odpadami, określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, wymaganiami ochrony środowiska oraz Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego, 3) dążenie, zgodnie z art. 3b ust. 1 i art. 3c ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i rozporządzeniami wykonawczymi do ww. ustawy, założonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia, odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w ramach powierzonego zadania, 4) używanie pojazdów specjalistycznych oraz zapewnienie dostatecznej ilości tych pojazdów, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, 5) posiadanie systemu monitorowania lokalizacji pojazdów oraz zapewnienie Zamawiającemu nieograniczonego dostępu do tego systemu, 6) umożliwienie przedstawicielom Zamawiającego kompleksowej kontroli sposobu wykonywania usługi przez Wykonawcę, 7) terminowe przekazywanie raportów miesięcznych i sprawozdań wymaganych od Wykonawcy zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 8) Wyposażenie miejsc gromadzenia odpadów w budynkach wielolokalowych w niezbędne pojemniki do zbiórki oraz właścicieli nieruchomości w niezbędne worki, 9) Zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Zmieszane odpady komunalne (kod 20 03 01) winny być przekazane do wskazanych w ofercie przez Wykonawcę instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów komunalnych. W przypadku przekazania ww. odpadów do instalacji zastępczych, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć dokument potwierdzający odmowę przyjęcia odpadów przez instalacje komunalne. Dokument należy przedłożyć wraz z kartami przekazania odpadów. 10) Przekazywanie raz w miesiącu sprawozdania z realizacji usługi: • dostarczenie kart przekazania odpadów, zgodnych z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 02 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów. przekazanie informacji o ilości, wielkości i miejscu (adres nieruchomości) opróżnionych pojemników z odpadami zmieszanymi (kod 20 03 01), • przekazanie informacji o ilości, wielkości, rodzaju i miejscu (adres nieruchomości) odebranych worków i opróżnionych pojemników z odpadami segregowanymi, • przekazanie informacji o masie (Mg) i rodzaju (kod odpadu i nazwa) odebranych odpadów z nieruchomości, • przekazanie informacji o masie (Mg) i rodzaju (kod odpadu i nazwa) odpadów odebranych z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, • przekazanie informacji o ilości odebranych poszczególnych rodzajów worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, 11) Przekazywanie sprawozdań z realizacji usługi, dotyczących masy odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na podstawie art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, 12) Przekazywanie do 31 stycznia po upływie roku kalendarzowego dokumentu zawierającego szczegółowe wyliczenia osiągniętych poziomów: • recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, • recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, • ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
TerminDeadline 2026-09-29
Kto? Co?- • Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne › Usługi związane z odpadami
- • Śląskie › Częstochowski
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Konopiska
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Tytuł: „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Konopiska”.
Adres pocztowy: Gmina Konopiska
Kod pocztowy: 42-274
Miejscowość: Konopiska
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Częstochowski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Konopiska
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5732792374
Adres pocztowy: ul. Lipowa
Kod pocztowy: 42-274
Miasto pocztowe: Konopiska
Region: Częstochowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@konopiska.pl 📧
Telefon: 343282057 📞
URL: www.konopiska.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://e-zamowienia.konopiska.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://e-zamowienia.konopiska.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Częstochowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-573353 (2026-08-18)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)