System bezpieczeństwa dla CRC i ZRC
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Infrastruktura IT projektu została opracowana z myślą o zapewnieniu niezawodności, elastyczności i efektywności przetwarzania oraz przechowywania danych w dwóch kluczowych ośrodkach: Narodowym Archiwum Cyfrowym (Podstawowy Ośrodek Przetwarzania Danych) oraz Archiwum Narodowym w Krakowie (Zapasowy Ośrodek Przetwarzania Danych). Bezpieczeństwo danych będzie priorytetem, uwzględniając zaawansowane mechanizmy zarządzania dostępem, monitorowania aktywności i awarii. Systemowe środki bezpieczeństwa będą chronić dane w trakcie przetwarzania, przechowywania i transmisji między ośrodkami poprzez dedykowaną sieć MPLS Archiwów Państwowych. Projekt skupia się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zapewniając jednocześnie efektywne zarządzanie i rozbudowę repozytoriów danych archiwalnymi, ich ochronę i dostępność w długotrwałej perspektywie. Załącznik nr 3 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
TerminDeadline 2026-09-14
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania użytkowego › Pakiety oprogramowania zabezpieczającego
- • Sprzęt związany z komputerami › Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
- • Systemy i serwery informacyjne › Serwery
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Miasto Kraków
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-12 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: System bezpieczeństwa dla CRC i ZRC
Numer referencyjny:
DAG.261.8.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Serwery 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DAG.261.8.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 02-103
Miejscowość: Warszawa
Adres pocztowy: ul. Rakowicka 22E
Kod pocztowy: 31-510
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania:
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium „Funkcjonalność (Fi)”, maksymalnie 40 punktów. Zamawiający informuje, że w ramach przedmiotowego kryterium rozpatrywany będzie sposób uzupełnienia tabeli w Formularzu ofertowym. Za zaoferowanie przez wykonawcę każdej z wymaganej przez Zamawiającego dodatkowej funkcjonalności Wykonawca otrzyma liczbę punktów zgodnie z poniższą tabelą. Brak uzupełnienia wspomnianej tabeli skutkować będzie przyznaniem liczby 0 punktów w zakresie odrębnej funkcjonalności.
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): ezamowienia
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-14 12:30:00 📅
Miejsce: ezamowienia
Informacje dodatkowe:
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowe Archiwum Cyfrowe
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5252088853
Departament: Narodowe archiwum cyfrowe
Adres pocztowy: ul. Stefana Kazimierza Hankiewicza 1
Kod pocztowy: 02-103
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Administracyjno Gospodarczy
E-mail: zamowienia.publiczne@nac.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 572 16 09 📞
URL: https://www.nac.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://nac.bip.gov.pl/search/publiccontracts/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://nac.ssdip.bip.gov.pl/search/publiccontracts/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-b093a6dd-d3a4-4057-96a8-fed94a5ddcf7 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-b093a6dd-d3a4-4057-96a8-fed94a5ddcf7 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Nazwa: ezamowienia
Identyfikator funduszy UE: Projekt nr FERC.02.03-IP.01-0014/25 „Rozwój centrum kompetencji w zakresie cyfrowego udostępniania i zabezpieczania zbiorów Archiwów Państwowych w Narodowym Archiwum Cyfrowym - etap I: archiwa centralne i warszawskie”, Beneficjent Narodowe Archiwum Cyfrowe, realizowany w ramach działania FERC.02.03 Cyfrowa dostępność i ponowne wykorzystanie informacji, programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Departament Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: http://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/korespondencja-do-krajowej-izby-odwolawczej-dotyczaca-spraw-odwolawczych/UZP 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-13Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 155-562274 (2026-08-12)
- Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne (>20 nowe zamówienia)
- Systemy i serwery informacyjne (>20)
- Serwery (>20)