SZP/243-254/2026 Zintegrowane stanowisko do obrazowania dla Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Politechnika Wrocławska
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pn.: Zintegrowane stanowisko do obrazowania, obejmujące mikroskop konfokalny z modułem do badań dynamicznych oraz mikroskop stereoskopowy– 1 szt. dla Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Zakup zostanie sfinansowany ze środków dotacji celowych Ministra Nauki na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn. „µBionicsLab - Laboratorium mikrofabrykacji systemów bionicznych ”, umowa nr 2323/0223/IA/SP/2025. 2. Kod CPV: 38510000-3 mikroskopy. 3. Miejsce dostawy: Budynek C-6 pok. 25, 50-371 Wrocław, ul. C.K. Norwida 4-6 4. Przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie oraz instruktażu z obsługi w zakresie wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 3 do SWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ. 7. Termin realizacji dostawy: 90 dni. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 16/12/2026 (90 dni). 11. Oferta musi składać się z następujących dokumentów: 1) formularza ofertowego Wykonawcy – stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 2) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 3) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - Oświadczenia zał. nr 5a i 5b do SWZ; 4) (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 5) dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty tj. w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; 6) (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 7) Załącznik nr 3 do SWZ - opis oferowanego przedmiotu zamówienia (OPZ) - kalkulacja cenowa 8) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający stawia warunek zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dostarczył co najmniej 1 dostawa mikroskopu konfokalnego o wartości min. 600 000,00 PLN brutto. Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wszczęcia niniejszego postępowania (tj. z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w DUUE). Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków podmiotowych wskazanych w SWZ rozdz.VII.
TerminDeadline 2026-09-18
Kto? Co? Gdzie?- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: SZP/243-254/2026 Zintegrowane stanowisko do obrazowania dla Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Numer referencyjny:
SZP/243-254/2026 Zintegrowane stanowisko do obrazowania dla Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Krótki opis:
Produkty/usługi: Mikroskopy 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
LotA
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Adres pocztowy: Budynek C-6 pok. 25, 50-371 Wrocław, ul. C.K. Norwida 4-6
Kod pocztowy: 50-371
Miejscowość: Wrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 90 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 1. Oferta powinna być złożona za pośrednictwem platformy e-zamówienia na formularzu ofertowym dostępnym w systemie, sekcja ogłoszenia i dokumenty postępowania zamieszczonej w szczegółach postępowania. Sposób złożenia oferty opisany został na Platformie e-Zamówienia i w SWZ. 2. Otwarcie ofert jest niejawne
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-18 09:30:00 📅
Miejsce:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Politechnika Wrocławska
Krajowy numer rejestracyjny:
896-000-58-51
Departament: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Wyb. St. Wyspiańskiego 27
Kod pocztowy: 50-370
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych ul. Smoluchowskiego 19, 50-370 Wrocław, Bud. A5, pok. 409
E-mail: ewa.modlinger@pwr.edu.pl 📧
Telefon: 713203145 📞
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8deaaa1e-c8fb-4a6c-b6c9-58d38a924039 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8deaaa1e-c8fb-4a6c-b6c9-58d38a924039 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8deaaa1e-c8fb-4a6c-b6c9-58d38a924039 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Departament: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
02-676
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 022 458 78 40 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-575094 (2026-08-18)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 09:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-22 09:30:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 575094-2026
Źródło: OJS 2026/S 166-596386 (2026-08-27)
- Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) (>20 nowe zamówienia)
- Aparatura kontrolna i badawcza (>20)
- Mikroskopy (8)
- Dwuobiektywowe mikroskopy optyczne
- Mikroskopy akustyczne i projekcyjne
- Mikroskopy Darkfielda i mikroskopy z sondą skanującą
- Mikroskopy elektronowe
- Mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne (3)
- Mikroskopy inwersyjne i metalurgiczne
- Mikroskopy jonowe i molekularne
- Mikroskopy optyczne szerokokątne, stereo lub rozcinające (1)
- Różne kompozycje do mikroskopów