Usługa Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn.: „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nysie”
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie
3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi Inżyniera Kontraktu, zwanego dalej „IK”, dla realizacji wskazanej inwestycji, obejmującej zarządzanie i koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane, pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego, kontrolę jakości, zakresu, terminowości i rozliczeń, zarządzanie zmianami i roszczeniami, koordynację odbiorów, prób, testów i rozruchów oraz wsparcie Zamawiającego do zakończenia i rozliczenia inwestycji. 3.2. Przez „WRB” należy rozumieć wykonawcę robót budowlanych wybranego w postępowaniu PT.2370.1.2026. IK działa w interesie Zamawiającego, w granicach udzielonych mu uprawnień, nie przejmując obowiązków ani odpowiedzialności WRB, kierownika budowy, kierowników robót, projektanta, nadzoru autorskiego ani Zamawiającego. 3.3. Inspektorzy nadzoru inwestorskiego wykonują obowiązki i korzystają z uprawnień wynikających z ustawy – Prawo budowlane, a zakres umowny IK uzupełnia te obowiązki o czynności organizacyjne, kontrolne, rozliczeniowe, raportowe i odbiorowe wskazane w niniejszym OPZ. 3.4. Ponadto zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi Inżyniera Kontraktu (nadzoru inwestorskiego), tj.: a. pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami wszystkich występujących branż (m.in. konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, elektroenergetycznej, gazowej, teletechnicznej, robót dot. zieleni i inne występujące podczas realizacji przedmiotowych robót budowlanych); b. dokonywanie rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania - kontrolowanie, weryfikacja i przedstawianie rekomendacji Zamawiającemu; c. dokonywanie sprawozdawczości związanej z realizacją projektu poprzez sporządzanie raportów (miesięcznych, końcowego - dotyczących zakresu rzeczowego i finansowego); d. wykonywanie badań sprawdzających. 3.5. Obowiązki Wykonawcy wskazane zostały w SWZ wraz ze wszystkimi załącznikami, w tym w Dokumentacji Postępowania (w tym w Umowie); i powinny być wykonane zgodnie z informacjami tam podanymi oraz zgodnie z postanowieniami Umowy oraz wszelkimi załącznikami do ww. dokumentów, w szczególności z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ. 3.6. Szczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych objętych usługą nadzoru inwestorskiego, stanowiącą przedmiot niniejszego postępowania, określa dokumentacja postępowania prowadzonego na wykonanie robót budowlanych, w szczególności dokumentacja techniczna i projektowa. Dokumentacja ta jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania na roboty budowlane pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1342627 3.7. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy realizacji usługi nadzoru inwestorskiego cały zakres robót budowlanych wynikający z ww. dokumentacji, wraz z jej zmianami, uzupełnieniami oraz wyjaśnieniami udzielonymi w toku postępowania na wykonanie robót budowlanych.
TerminDeadline 2026-09-18
Kto? Co?- • Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane › Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne
- • Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania › Nadzór nad projektem i dokumentacją
- • Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania › Nadzór nad robotami budowlanymi
- • Usługi nadzoru budowlanego › Usługi nadzorowania placu budowy
- • Usługi nadzoru technicznego › Usługi technicznego nadzoru budowlanego
- • Usługi zarządzania budową › Usługi zarządzania projektem budowlanym
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn.: „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nysie”
Krótki opis:
Produkty/usługi: Nadzór nad robotami budowlanymi 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
Miejsce wykonania: Nyski 🏙️
Czas trwania: 42 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-16
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-18 11:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-16
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie
Krajowy numer rejestracyjny:
7531962528
Adres pocztowy: ul. Szopena 5
Kod pocztowy: 48-300
Miasto pocztowe: Nysa
Region: Nyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: t.jarema@psp.nysa.pl 📧
Telefon: 478616922 📞
URL: https://www.gov.pl/web/kppsp-nysa 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/psp.nysa 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/psp.nysa 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360118 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360118 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-574444 (2026-08-18)
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi architektoniczne i podobne (>20)
- Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania (>20)
- Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów (10)
- Nadzór nad projektem i dokumentacją (>20)
- Nadzór nad robotami budowlanymi (>20)
- Określenie i spisanie ilości do budowy (2)
- Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje (4)
- Projekty planów (systemy i integracja) (1)
- Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów (20)
- Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy (2)