Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia.
Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" Sp. z o. o.
1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy – sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów, sklasyfikowanych pod kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t.j.Dz.U.2023.1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje: a) Odpad klasyfikowany pod kodem 20 01 10 – Odzież w ilości 840 Mg oraz 20 01 11 - Tekstylia w ilości 200 Mg selektywnie zebranych. Jednak nie mniej niż 200 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 10 oraz nie mniej niż 50 Mg odpadu klasyfikowanego kodem 20 01 11 (minimum świadczenia) b) Odpady występują luzem. 3. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 10 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się taśmociągiem - górą przez naczepę (preferowana podłoga ruchoma) lub za pomocą ładowarki z długim wysięgnikiem. d) Po zważeniu pojazdu załadowanego odpadami, Zamawiający wystawiać będzie Kartę Przekazania Odpadów w systemie BDO. e) Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 4) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia. 5) Wykonawca zobowiązuje się do tego, że będzie gospodarował przekazanymi mu przez Zamawiającego Odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku mechanicznobiologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 6) Zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji. 4. Numer postępowania: 1/8/2026/Odzież i Tekstylia. Zamawiający wymaga powołania się na wskazany numer postępowania we wszelkiej korespondencji dotyczącej postępowania.
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi recyklingu odpadów
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Słupski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 20 01 10 – Odzież i 20 01 11 – Tekstylia.
Numer referencyjny:
1/8/2026/Odzież i Tekstylia
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
1/8/2026/Odzież i Tekstylia
Ilość: 1040 tona
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Informacje dodatkowe:
Kod pocztowy: 84-351
Miejscowość: Nowa Wieś Lęborska
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Słupski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2027-09-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 13:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 13:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" Sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny:
8411005374
Adres pocztowy: Czarnówko 34
Kod pocztowy: 84-351
Miasto pocztowe: Nowa Wieś Lęborska
Region: Słupski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: biuro@zzo-czarnowko.pl 📧
Telefon: +48598624388 📞
URL: https://zzo-czarnowko.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365333 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365333 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Odwołania
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48(22)4587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/strona-glowna 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-594305 (2026-08-27)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)