Usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów stałych zgromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu.
Zarząd Cmentarzy Komunalnych
1. Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na trzy części: 1) część 1 zamówienia - usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Osobowice. Szczegółowy opis części 1 zamówienia został zawarty w załączniku nr 1A do SWZ. 2) część 2 zamówienia - usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Grabiszyn. Szczegółowy opis części 2 zamówienia został zawarty w załączniku nr 1B do SWZ. 3) część 3 zamówienia – usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Psie Pole, Pawłowice, Jerzmanowo i Leśnica. Szczegółowy opis części 3 zamówienia został zawarty w załączniku nr 1C do SWZ. 3. Każda z części składa się z zamówienia podstawowego oraz wznowienia zamówienia: 1) zamówienie podstawowe – którego realizacja jest gwarantowana przez Zamawiającego. Zamówieniem podstawowym objęte są usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu, które będą realizowane przez okres 12 miesięcy; 2) wznowienie zamówienia – którego realizacja nie jest gwarantowana przez Zamawiającego. a) Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia, tj. zlecenie Wykonawcy wykonywania po raz kolejny tych samych usług, które stanowią przedmiot zamówienia podstawowego. b) Wznowienie zamówienia będzie polegało na świadczeniu przez Wykonawcę usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu, dla każdej części oddzielnie, w okresie 12 miesięcy, począwszy od dnia następnego po dniu zakończenia zamówienia podstawowego, po złożeniu przez Zamawiającego oświadczenia o wznowieniu. c) Wznowienie może nastąpić poprzez złożenie przez Zamawiającego Wykonawcy jednostronnego oświadczenia - zamówienia w formie pisemnej i nie wymaga zmiany umowy. Wykonawca, po otrzymaniu oświadczenia o wznowieniu, nie może odmówić jego realizacji. Odmowa realizacji wznowienia będzie traktowana jako niewykonanie zobowiązań umownych i będzie skutkować odpowiedzialnością z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy w sprawie zamówienia. d) Wznowione zamówienie będzie wykonywane na warunkach określonych w zawartej umowie dla zamówienia podstawowego, w tym tych dotyczących wynagrodzenia, z uwzględnieniem postanowień umowy w zakresie waloryzacji wynagrodzenia oraz innych dopuszczalnych zmian umowy. e) Oświadczenie o wznowieniu zamówienia Zamawiający przedłoży Wykonawcy nie później niż na dwa miesiące przed zakończeniem zamówienia podstawowego. f) Zamówienie realizowane w ramach wznowienia jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego ze wznowienia zamówienia nie może rodzić po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-06-15. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-05-13.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • „ALBA Dolny Śląsk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”
- • CHEMEKO-SYSTEM Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW
- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-13 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-12 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów stałych zgromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu cmentarzy komunalnych we Wrocławiu.
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi wywozu odpadów 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Tytuł: Usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Osobowice.
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 1 lat
Maksymalna liczba wznowień: 1
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Grabiszyn.
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów gromadzonych w pojemnikach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie z terenu Cmentarza Komunalnego Oddział Psie Pole, Pawłowice, Jerzmanowo i Leśnica.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-15 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zarząd Cmentarzy Komunalnych
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 8960005667
Departament: Dział Techniczno - Eksploatacyjny
Adres pocztowy: pl. Strzelecki 19/21
Kod pocztowy: 50-224
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Techniczno - Eksploatacyjny
E-mail: biuro@zck.wroc.pl 📧
Telefon: +48 71 328 70 20 📞
URL: https://zck.wroc.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://bip.zck.wroc.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://portal.smartpzp.pl/zck/public/postepowanie?postepowanie=84681183 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://portal.smartpzp.pl/zck/public/postepowanie?postepowanie=84681183 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 094-336489 (2026-05-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Numer referencyjny:
STE.271.4.2026
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 10833326.2 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Część 1 zamówienia
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Część 2 zamówienia
Część 3 zamówienia
Procedura
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
STE.2140.10.2026
Data zawarcia umowy: 2026-07-28 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 5996181.6 PLN 💰
Identyfikator oferty:
oferta 2 - część 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Chemeko-system
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Chemeko-System spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Zagospodarowania Odpadów
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 8971612750
Adres pocztowy: ul. Jerzmanowska 6A
Kod pocztowy: 54-519
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 3310221.6 PLN 💰
Identyfikator oferty:
oferta 2 - część 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 1 526 923 PLN 💰
Identyfikator oferty:
oferta 1 - część 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: ALBA Dolny Śląsk
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: „ALBA Dolny Śląsk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 8862370555
Adres pocztowy: ul. Szczecińska 5
Kod pocztowy: 54-517
E-mail: przetargi.ads@alba.com.pl 📧
Źródło: OJS 2026/S 156-565920 (2026-08-12)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)